Piątek, 15 lutego 2019r. Arnolda, Jowity, Georginy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Poczuj żar tropików we własnym „M”

Choć większość z nas na hasło „tropikalne klimaty” pewnie przywołuje w pamięci biały piasek, lazurową wodę i egzotyczne rośliny to wcale nie musi być to jednoznaczne z dalekim wyjazdem, ani nawet urlopem. Tropikalne walory można bowiem przenieść do własnych czterech kątów. Jak? O tym w poniższym artykule.
Jeśli zależy nam na ożywieniu wnętrza na wiosnę lub stworzeniu wakacyjnego klimatu, a przy tym zamierzamy zrobić to zgodnie z najnowszymi trendami, warto poznać kilka prostych i uniwersalnych trików. Już dzięki odpowiednim kolorom (zieleń i biel to naprawdę wdzięczne barwy, które w dodatku działają relaksująco i są świetną bazą do dalszych eksperymentów) możemy poczuć się w swoim mieszkaniu niczym w meksykańskiej hacjendzie.

Na balkonie i w ogrodzie
Oczywiście bez przesady, chodzi tylko o przywołanie wrażenia egzotyki, a nie zaklinanie rzeczywistości. Skoro w Polsce wieczorem jest jeszcze chłodno, a nam marzy się relaks na balkonie czy w ogrodzie niczym na egzotycznym patio, podejdźmy do tego z pomysłem.

– Szklane lampiony na świeczki albo lampki na sznurku w kształcie małych kaktusików zapewnią kojące oświetlenie jak z meksykańskiego baru. Miękkie poduszki i polarowy kocyk we wzór egzotycznych liści świetnie wpiszą się w ten klimat, a przy okazji zapewnią komfort cieplny. Do tego drink z palemką, odpowiednia muzyka i już jesteśmy (przynajmniej myślami) gdzieś w gorących zakątkach Świata
– mówi ekspertka marki KiK.

Wersja 2: w domu

Jeśli nam się to spodobało i chcemy wprowadzić trochę tego klimatu również do domu, nic nie stoi na przeszkodzie. Koc świetnie zastąpi narzutę na łóżku, poduszki ożywią kanapę i fotel, a dzieła dopełnią drobiazgi – np. kaktusy w doniczkach albo figurki-kaktusy w kolorze białego piasku, złotego słońca czy soczystej niczym sok z aloesu zieleni.

Za mało? – Ramki i obrazki – rzuca hasło ekspertka KiK. – To absolutna podstawa, dzięki której możemy całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia i to przy niewielkim nakładzie czasu, pracy oraz pieniędzy. Na początek warto sprawić sobie kilka ramek – mogą być takie same albo różnić się wielkością, mogą być proste w formie, albo wręcz przeciwnie – przyciągać wzrok. Słowem pełna dowolność. Ważne jednak, żeby mieć na uwadze to, co chcemy w nich eksponować.

- Oprócz zdjęć i grafik można postawić na prawdziwe, egzotyczne rośliny – niczym z zielnika, z którym większość osób miała styczność na lekcjach przyrody w podstawówce. W wielu kwiaciarniach można kupić pojedyncze liście, które służą jako uzupełnienie bukietów albo uciąć je z palmy czy monstery, którą można hodować nawet w domu. Warto je wysuszyć i nieco „sprasować” pod ciężkimi książkami, następnie oprawić i voila
– podpowiada specjalistka.

Jedną z prostszych metod na zmianę klimatu wnętrza jest postawienie na odpowiednie dodatki. Połączenie właściwych kolorów, nastrojowe oświetlenie i oryginalne ozdoby mogą przenieść nas do egzotycznych zakątków Ziemi. Już niedrogie produkty mogą zdziałać niesamowity efekt, a niska cena nie zniechęci nas do dalszych metamorfoz – w końcu kto wie, jaki klimat wnętrza zainteresuje nas następnym razem.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 4,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Poczuj żar tropików we własnym „M”
Choć większość z nas na hasło „tropikalne klimaty” pewnie przywołuje w pamięci biały piasek, lazurową wodę i egzotyczne rośliny to wcale nie musi być to jednoznaczne z dalekim wyjazdem, ani nawet urlopem. Tropikalne walory można bowiem przenieść do własnych czterech kątów. Jak? O tym w poniższym artykule.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe