Środa, 23 października 2019r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Naucz się być swoim priorytetem!

Czy troska o siebie samego to egoizm? Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, przekonuje, że to jedno z największych kłamstw, jakie słyszeliśmy. Dbanie o siebie to nasze podstawowe prawo i obowiązek, dzięki któremu stajemy się lepsi zarówno dla siebie samych, jak i dla innym. Koniec z poświęcaniem się: w domu, w sypialni, w przyjaźni, dla dzieci, dla szefa czy dla klientów!
Ten 4 tygodniowy kurs w sposób łagodny i życzliwy uczy szanować swoje potrzeby i uznawać je za równie ważne, jak potrzeby innych. Natomiast radość, swoboda bycia, naturalność i wewnętrzna wolność, to jego efekty uboczne.

Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, która pomogła już tysiącom kobiet, zaprasza Czytelniczki w podróż do lepszego poznania siebie i odnalezienia wewnętrznej wolności. Ta książka jest dla wszystkich kobiet, które chcą zadbać o własne potrzeby, a także pragną czuć się swobodnie w relacjach z innymi i odważnie komunikować swoje prawdziwe uczucia. Autorka zwraca uwagę, że dbanie o siebie przynosi korzyści nie tylko nam samym, ale także naszym bliskim i całemu otoczeniu.

- Jeśli Ty zadbasz o siebie, pokażesz swojemu dziecku, ale też mamie, partnerowi, współpracownikom, że warto troszczyć się o własne uczucia i potrzeby. Nauczysz ich uważności na siebie i na drugiego człowieka. Swoim autentycznym przykładem dasz im najlepszy możliwy kompas wskazujący, jak o siebie dbać. Kiedy Ty się zmieniasz i uczysz nowego podejścia do siebie, zmienia się całe Twoje otoczenie. Twoje dzieci uczą się dobrych nawyków dbania o siebie. Uczy się tego Twoja przyjaciółka. Może się tego nauczyć Twój szef. Bo najlepszą rzeczą, jaką możesz dać innym, jest doprowadzenie swojego własnego życia do perfekcji. Właśnie w taki sposób wnosisz do świata największą wartość. A że przy okazji Ty sama stajesz się naprawdę szczęśliwa? Tym lepiej.

Na czym właściwie ma polegać to dbanie o samego siebie i jak się do tego zabrać? Ta książka jak mało która, pokazuje jak przekuwać teorię w praktykę, krok po kroku demaskując pułapki naszego myślenia i wskazując właściwą drogę. A zaczyna od samych podstaw: np. od umiejętności przyglądania się swoim uczuciom i potrzebom. Pokazuje, że warto im wierzyć i traktować je, jak kompas. Należy otwarcie, wprost i bez owijania w bawełnę mówić o tym co ważne i czego naprawdę się chce.

- Absolutną podstawą zaspokajania własnych potrzeb jest to, abyśmy je zauważały. Okazuje się, że to wcale nie takie łatwe przy dzisiejszym bardzo szybkim tempie życia, w którym każdego dnia jesteśmy poddane działaniu setek albo i tysięcy bodźców, odwracających naszą uwagę od tego, czego nam trzeba. W rezultacie, choć chce nam się pić, jeść, spać, odpocząć, porozmawiać z kimś etc. , nie jesteśmy tego świadome. Kiedy zbierze się w nas kilka takich nieusłyszanych i niezaspokojonych potrzeb, zaczynamy czuć się nieszczęśliwe, przytłoczone i sfrustrowane. Aby wrócić do wewnętrznej harmonii i równowagi, potrzebujemy w bardzo świadomy sposób zwrócić na nie uwagę. Pomyśl o swoich potrzebach jak o dziecku, a o sobie jak o rodzicu, który o nie dba. Praktyka na dziś będzie Cię wspierała w zauważaniu, czego Ci trzeba, i zaopiekowaniu się sobą.


Książka Patrycji Załug to nie jest wyłącznie zbiór mądrych refleksji - to praktyczny trening, pełen konkretnych narzędzi, które można zastosować w realnym życiu. Autorka przygotowała ćwiczenia do samodzielnego wykonania, które uczą nowego podejścia do siebie i zmieniają schematy myślenia na takie, które uwzględniają potrzeby, uczucia i pragnienia. Książka jest podzielona na 4 rozdziały, a każdy z nich to jeden tydzień kursu. Łącznie 28 etapów intensywnej pracy nad wzmocnieniem uważności na siebie, oczyszczeniem podświadomych przekonań, odzyskiwaniem siły, uczeniem się zdrowego szacunku do siebie, a wreszcie odwagi, która pozwala zyskać wolność wyboru swojego zachowania.  

Patrycja Załug – autorka książek „Codziennie Pewna Siebie” oraz „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” tym razem zabierze Cię w podróż do źródeł Twojej siły i nauczy Cię jak zadbać o siebie. Jedna z polskich liderek międzynarodowego ruchu przebudzenia świadomości kobiet, ucząca miłości do siebie i bezwarunkowej samoakceptacji. Pisze książki, prowadzi fanpage Codziennie Pewna Siebie oraz bloga www.codzienniepewnasiebie.pl, występuje na kobiecych konferencjach a także spotyka się z kobietami na indywidualnych sesjach coachingowych, webinarach i warsztatach online. Jej fanpage śledzi ponad 23 tysiące osób. Założycielka Szkoły Liderek, mentorka przedsiębiorczych kobiet. Miłośniczka tantry, kizomby i medytacji Vipassana.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Naucz się być swoim priorytetem!
Czy troska o siebie samego to egoizm? Patrycja Załug, trenerka kobiecej pewności siebie, przekonuje, że to jedno z największych kłamstw, jakie słyszeliśmy. Dbanie o siebie to nasze podstawowe prawo i obowiązek, dzięki któremu stajemy się lepsi zarówno dla siebie samych, jak i dla innym. Koniec z poświęcaniem się: w domu, w sypialni, w przyjaźni, dla dzieci, dla szefa czy dla klientów!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe