Niedziela, 17 lutego 2019r. Donata, Gizeli, Łukasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Piękne nogi to zdrowe nogi. Gatta poleca

Codzienne życie nie pomaga nogom w zachowaniu zdrowia. Ich kondycji zagraża między innymi praca w pozycji siedzącej, brak aktywności fizycznej czy buty na wysokich obcasach. To wszystko sprzyja powstawaniu żylaków, pajączków i innych dolegliwości. Przebywając 8 godzin w pracy nie możemy pozwolić sobie na trzymanie nóg wysoko, aby poprawić krążenie.
Jak więc zadbać o ich komfort? Aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi i zdrowymi nogami?

Sport, ale z umiarem
Aby nogi były smukłe, miały piękny kształt, a także były silne i wytrzymałe, nie wystarczą dobre geny. Mają one oczywiście duże znaczenie, jednak do utrzymania nóg w dobrej formie niezbędny jest ruch. Bieganie, taniec, ćwiczenia na siłowni, to wszystko sprawi, że wypracowujemy mięśnie, dzięki którym nasze nogi są silniejsze. Nie należy jednak przesadzać. Przeciążone treningami nogi są bardziej narażone na pękające naczynka czy żylaki. Jeżeli już się pojawią, wskazane jest z kolei unikanie ciężkiego i długotrwałego wysiłku, zwłaszcza ćwiczeń obciążających stopy, takich jak np. podnoszenie ciężarów. Pamiętajmy również, że zbyt umięśnione nogi nie są atrakcyjne.

Zdejmij szpilki i… poleż
Poza treningami niezwykle ważny jest odpoczynek. Lekarze mówią, że powinniśmy jak najczęściej trzymać nogi w górze. Oczywiście w pracy nie możemy sobie na to pozwolić. Ale starajmy się robić to w wolnym czasie. Kiedy czytamy, usiądźmy tak, aby nogi były ułożone poziomo. Zamiast fotela wybierzmy kanapę, na której możemy je wyciągnąć. Po kilku minutach poczujemy jak krew w naszych nogach płynie szybciej. Również po treningach pamiętajmy, aby dać nogom odpocząć. Rozciągnijmy je i chwilę poleżmy. Niebywałe szkody naszym nogom robią szpilki. Kiedy tylko możemy, zrezygnujmy z nich. Moda idzie w stronę wygody i marki odzieżowe proponują coraz więcej modeli na niskim obcasie, dzięki którym nie tracimy stylu i elegancji, a zyskujemy zdrowie naszych nóg.

Rajstopy pierwszej pomocy

Może się to wydawać niewiarygodne, ale kolejną z metod dbania o zdrowie nóg jest… noszenie odpowiednich rajstop. Gatta X-TRA LINE RELAX MEDICA to rajstopy, które pomagają usprawnić funkcjonowanie układu krwionośnego. Unikalny splot przędzy zapewnia stopniową kompresję na całej długości nóg, wspomagając prawidłowe krążenie. Rajstopy te wspierają profilaktykę zdrowych nóg, przeciwdziałając obrzękom i uczuciu ciężkości. Dodatkowo nie różnią się one wyglądem od tych klasycznych, a do wyboru mamy kilka różnych odcieni.

Pomoc medyczna
Kiedy pojawiają się niepokojące objawy, takie jak ciężkie i opuchnięte nogi, nocne kurcze łydek czy pajączki, warto dodatkowo zastosować preparaty ze zmikronizowaną diosminą (będącą składnikiem np. żelu Diosminex). Diosmina przyczynia się do złagodzenia objawów przewlekłej choroby żylnej, przyspieszając odpływ krwi, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wystąpienia zastojów żylnych, wzmacnia poszczególne elementy układu krwionośnego, a także zwalcza odczyn zapalny w naczyniach oraz zmniejsza obrzęk nóg.

Rajstopy funkcyjne X-TRA LINE RELAX MEDICA marki Gatta dostępne są w salonach firmowych w całym kraju oraz na stronie internetowej: www.gatta.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Piękne nogi to zdrowe nogi. Gatta poleca
Codzienne życie nie pomaga nogom w zachowaniu zdrowia. Ich kondycji zagraża między innymi praca w pozycji siedzącej, brak aktywności fizycznej czy buty na wysokich obcasach. To wszystko sprzyja powstawaniu żylaków, pajączków i innych dolegliwości. Przebywając 8 godzin w pracy nie możemy pozwolić sobie na trzymanie nóg wysoko, aby poprawić krążenie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe