Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

W Łęgu Probostwie zachwycili ambasadorów!

Ostatni finał miesiąca Drużyny Energii obfitował w emocje! Uczniowie z Gimnazjum w Łęgu Probostwie zdobyli we wszystkich konkurencjach sportowych 395 punktów i zajmują IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Zmaganiom zawodniczek i zawodników przyglądali się ambasadorzy sponsorowanego przez Grupę Energa turnieju!
Kwietniowi zwycięzcy zmierzyli się z czterema konkurencjami przygotowanymi przez ambasadorów. Uczniowie z Mazowsza najlepiej poradzili sobie z konkurencją Krzysztofa Ignaczaka, a tradycyjnie już największe emocje pojawiły się przy konkurencji „Nie kręć, że strzelisz” z popularnego TurboKozaka. Łącznie zawodnikom z Gimnazjum w Łęgu Probostwie udało się zebrać 395 punktów, co pozwala im wyprzedzić na liście zwycięzców najlepszych w grudniu - Zespół Szkolno-Przedszkolny z małopolskich Olszyn i awansować na IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie najlepszy okazał się Kacper Jankowski – gratulujemy!

- Drużyna Energii dodała nam motywacji, chęci do walki i zwiększyła zainteresowanie sportem. W umiejętny sposób połączyła multimedia z aktywnością fizyczną. Dzieci zaczęły dzięki niej więcej czasu spędzać ze sobą na boisku - razem ćwiczyły, motywowały się, żeby nagrania wychodziły jak najlepiej. Zdrowy duch walki i doprowadził do integracji zespołów klasowych – zarówno między uczniami, jak i z nauczycielami. Warto brać udział w Drużynie Energii – jest to inna forma spędzania wolnego czasu. Wydarzenie zostaje na długo w pamięci i sercach wszystkich uczestników – mówi Ewelina Jóźwiak, dyrektor szkoły w Łęgu Probostwie

. - Czuć dzisiaj było, że dla uczniów z Łęgu Probostwa ta rywalizacja była wielkim wydarzeniem. Cieszymy się, że spotkaliśmy tyle pozytywnej energii podczas ostatniego już treningu w szkołach
– cieszy Marek Citko.

W Łęgu Probostwie ambasadorowie poprowadzili ostatni już trening w rywalizacji szkół w Drużynie Energii. Klasyfikacja końcowa po pięciu finałach miesiąca prezentuje się następująco:

I. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni 579 punktów.
II. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków z Żor 461 punktów.
III. Szkoła Podstawowa nr4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie 433 punktów.
IV. Gimnazjum w Łęgu Probostwie 395 punktów.
V. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynach 328 punktów.

 


Tym samym mamy już komplet drużyn, które spotkają się w Wielkim Finale w Gdańsku. Miło nam ogłosić, że nagrodę główną w rywalizacji szkół w Drużynie Energii wygrywa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni. Druga nagroda trafia do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, a trzecie miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki. Laureaci otrzymają sprzęt sportowy o wartości kolejno: 10 000 PLN, 7 000 PLN oraz 4 000 PLN. Wszyscy zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas eventu finałowego na stadionie Energa w Gdańsku 24 maja.

- Najbardziej cieszy, że udało się skutecznie zaprząc nowoczesne technologie do promowania zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Nie musieliśmy odrywać dzieci od laptopów i smartfonów siłą. Wystarczyło im dać zachętę, aby same wyszły na podwórko, na boisko i zaczęły trenować
- mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.

Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. W projekcie bierze udział 100 szkół z całej Polski. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Drużyna Energii gra pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka oraz Ministra Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym Drużyny Energii jest Grupa Energa. Partnerem sportowym projektu jest New Balance.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
W Łęgu Probostwie zachwycili ambasadorów!
Ostatni finał miesiąca Drużyny Energii obfitował w emocje! Uczniowie z Gimnazjum w Łęgu Probostwie zdobyli we wszystkich konkurencjach sportowych 395 punktów i zajmują IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Zmaganiom zawodniczek i zawodników przyglądali się ambasadorzy sponsorowanego przez Grupę Energa turnieju!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe