Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Tabletki antykoncepcyjne a życie seksualne

Aż 62 proc. kobiet biorących udział w badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii Antykoncepcja Szyta Na Miarę stwierdza, że stosowanie doustnej antykoncepcji poprawia jakość życia seksualnego. Ta opinia jest najczęstsza w grupie kobiet młodych, do 34. roku życia. Z czym może wiązać się taka opinia?
Tabletki poprawiają seks w związkach?
Przychylna ocena wpływu tabletek antykoncepcyjnych na jakość życia seksualnego wydaje się być powiązana z faktem posiadania dzieci i statusem związku. Kobiety, które są mamami, najczęściej oceniają ten wpływ pozytywnie (stwierdza tak 63 proc. mam). Podobnie wygląda kwestia związku – panie, które były lub aktualnie są w związku, częściej są zdania, że dzięki tabletkom antykoncepcyjnym zadowolenie z życia intymnego może wrastać. Tak sądzi co druga singielka, 65 proc. mężatek i 67 proc. kobiet rozwiedzionych lub pozostających w separacji. Co ciekawe, ta zależność staje się tym silniejsza, im większa jest liczba osób w rodzinie. Być może jest ona związana z tym, że stosowanie antykoncepcji przez kobiety posiadające liczną rodzinę, pozwala im uprawiać seks bez obaw o nieplanowaną w danym momencie ciążę. Antykoncepcja doustna zapewnia im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a także kontroli nad własnym życiem. Mogą planować przyszłość swoją i rodziny zgodnie z aktualnymi priorytetami. Pigułki pomagają kobietom zyskać spokój wewnętrzny i zdecydowanie poprawiają samopoczucie, co może przekładać się na ich satysfakcję z życia seksualnego.

Doceniamy tabletki bez względu na sytuację zawodową i materialną?
Kobiety doceniają pozytywny wpływ hormonalnej antykoncepcji doustnej na zadowolenie z życia seksualnego niezależnie od ich sytuacji zawodowej – korzystnie ocenia go 63 proc. pań aktywnych zawodowo i 59 proc. kobiet, które aktualnie nie pracują. Wysokość miesięcznych dochodów oraz sposób gospodarowania pieniędzmi nie są tu specjalnie znaczące. Zarówno panie, które w badaniu zadeklarowały, że pieniędzy starcza im na wszystko i są w stanie oszczędzać, jak i kobiety, którym środków finansowych starcza tylko na podstawowe potrzeby, zauważają, że tabletki antykoncepcyjne poprawiają jakość życia intymnego (tak stwierdza 50 - 73 proc. badanych).

Dobrze wyglądam, więc cieszę się seksem?
Tabletki antykoncepcyjne są dobrym rozwiązaniem dla kobiet borykających się z problemami mającymi podłoże hormonalne. Doustna antykoncepcja hormonalna poprawia wygląd skóry i włosów, a także wspomaga walkę z tak poważnymi zaburzeniami, jak łojotok lub hirsutyzm (nadmierne owłosienie u kobiet). Gładka cera i błyszczące włosy znacząco podnoszą samoocenę kobiet, a wraz z nią – satysfakcję z życia seksualnego.

Lepsze samopoczucie = większe zadowolenie z seksu?
Niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą korzystnie wpływać na samopoczucie kobiety dzięki swojemu składowi, dopasowanemu do potrzeb danej użytkowniczki. Pigułki zmniejszają obfitość i bolesność miesiączek i pomagają wyregulować cykl miesiączkowy i ograniczyć liczby krwawień w ciągu roku. U części pań doustna antykoncepcja hormonalna sprzyja likwidowaniu lub zmniejszeniu objawów związanych z PMS, takich jak rozdrażnienie, zmiany nastroju czy zatrzymywanie wody w organizmie. W takich przypadkach pomocne będzie stosowanie tabletek z ultraniską dawką hormonów w przedłużonym schemacie stosowania: krótsza przerwa między kolejnymi opakowaniami i minimalna dawka zawartych w tabletkach hormonów wpływają na poprawę samopoczucia. Warto też wiedzieć, że pigułki zawierające chlormadinon, będący pochodną progesteronu, intensyfikuje wydzielanie beta endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Dzięki temu kobieta jest bardziej rozluźniona, uspokojona i lepiej się czuje, co sprawia, że może w nieskrępowany sposób cieszyć się z seksu.

Sekret popularności tabletek antykoncepcyjnych tkwi właśnie w tym, że poza właściwościami stricte antykoncepcyjnymi, wpływają one korzystnie także na inne obszary życia kobiet, powiązane ich satysfakcją z życia seksualnego. Kluczowy jest tu właściwy dobór antykoncepcji w taki sposób, aby odpowiadała ona potrzebom danej kobiety. Panie przyjmujące dopasowane do swoich potrzeb pigułki antykoncepcyjne mogą poczuć się lepiej w swoim ciele i bez obaw cieszyć się życiem intymnym. Aktualnie na polskim rynku dostępny jest naprawdę szeroki wachlarz środków antykoncepcyjnych, wśród których niemal każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl.

O badaniach: Badanie zrealizowane przez PBS w dniach 06 – 08.04.2018 r. w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej Antykoncepcja Szyta Na Miarę, na ogólnopolskiej próbie n=417. Na pytania odpowiadały kobiety w wieku 18 – 55 lat, które uważają, że tabletki antykoncepcyjne wpływają pozytywnie na jakość życia seksualnego lub nie mają na ten temat zdania.

O kampanii: Antykoncepcja szyta na miarę, to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest budowanie świadomości kobiet na temat doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz na temat jej prawidłowego doboru. Ideą projektu jest uspójnienie oraz poszerzenie wiedzy o antykoncepcji doustnej. Inicjatywę merytorycznie wspiera ekspert z zakresu psychologii i ginekologii. Więcej informacji o kampanii oraz o hormonalnej antykoncepcji doustnej można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Tabletki antykoncepcyjne a życie seksualne
Aż 62 proc. kobiet biorących udział w badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii Antykoncepcja Szyta Na Miarę stwierdza, że stosowanie doustnej antykoncepcji poprawia jakość życia seksualnego. Ta opinia jest najczęstsza w grupie kobiet młodych, do 34. roku życia. Z czym może wiązać się taka opinia?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Bardzo dobrze że powstał taki artykuł,bo większość kobiet zrozumie,że z antykoncepcją może normalnie funkcjonować,nawet może poczuć się lepiej.Sama stosuję belarę od pewnego czasu i moje samopoczucie jest zdecydowanie lepsze.Sam fakt iż nie mam stresu przed niechcianą ciąża już jest wielkim pozytywem a do tego dochodzi także zmniejszenie bolesności podczas miesiączki,jak i wyregulowanie jej samej. Tak samo bardzo dobroczynny wpływ pigułki przynajmniej w moim przypadku ,mają na cerę.
Teresa 2018-05-25 09:25:29


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe