Piątek, 22 lutego 2019r. Małgorzaty, Marty, Nikifora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Leniwa niedziela. Jak efektywnie odpoczywać

Niedziela to dla wielu z nas jedyny wolny dzień w tygodniu. Nadrabiamy wtedy braki snu, odpoczywamy, ale też często nie przerywamy codziennego biegu, bo przecież w końcu mamy czas jechać na zakupy, iść na siłownię, spotkać się z przyjaciółmi czy posprzątać mieszkanie. Mimo, że to wolny dzień, nawet on funkcjonuje według ustalonego harmonogramu.
Co zrobić, aby niedziela była leniwa i przynosiła prawdziwy odpoczynek sprawdziła marka sleepless in Warsaw.

Planuj i nie planuj 
Aby niedziela była dniem wolnym od obowiązków, zacznijmy od wpisania przy niej w swoim kalendarzu: WOLNE. Jesteśmy przyzwyczajeni, że nasze życie ustawione jest według harmonogramu i kolejności spisanych obowiązków. Wpisując w niego wolny dzień, dajemy sobie rozgrzeszenie z lenistwa, bo przecież je zaplanowaliśmy, a więc podjęliśmy świadomą decyzję, że możemy pozwolić sobie na wolny dzień. Nie narzucajmy sobie jednak harmonogramu tego dnia. Wpisywanie w jego plan atrakcji, które będą miały pomóc nam w odpoczynku spowoduje, że zamiast realnie się relaksować, będziemy spoglądać na zegarek i stresować się, że dziesięć minut temu mieliśmy rozpocząć zabieg w SPA. Nawet jeśli masaż będzie doskonały, nadal będziemy mieć poczucie obowiązku i z relaksu wyjdą nici.

Posprzątaj siebie i swoje otoczenie

Wielu ludzi nie potrafi odpoczywać, kiedy wokół panuje bałagan. Kiedy już więc się wyśpimy i spokojnie zjemy śniadanie, „ogarnijmy” otaczającą nas przestrzeń (poświęćmy na to jednak nie więcej niż 30 minut), a wypoczynek nie będzie powodował w nas wyrzutów sumienia. Sprzątanie jest często pierwszym bodźcem do porządków w sobie. Wyrzucając śmieci z domu i czując się dobrze w czystej przestrzeni, nabieramy potrzeby wyrzucenia „brudów” również z siebie – ze swojego organizmu czy psychiki. Aby sobie w tym pomóc, przygotujmy detoksykujący koktajl, jedzmy lżej niż w tygodniu, ale też pomyślmy czy praca, którą wykonujemy jest naszą pasją, zastanówmy się, co nas uszczęśliwia i o czym marzymy. Czy w naszym życiu wszystko jest w porządku, tak jak w naszym świeżo posprzątanym domu? Działa to na organizm niezwykle oczyszczająco, uspokajająco i pozwala prawdziwie odetchnąć.

Odetchnij
W pędzie życia zapominamy o głębokim oddechu. Dosłownie i w przenośni. Dzień spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, do pracy dojeżdżamy klimatyzowanymi samochodami. Po pracy pędzimy na trening lub zakupy, oczywiście w klimatyzowanych centrach. A wszystko w biegu. W wolny dzień warto więc wyspać się, poleniuchować, wszystko robić wolniej i w piżamie. Warto też usiąść, skupić się na własnym oddechu, oddychać pełną piersią, powoli, tak, aby maksymalnie dotlenić płuca. Doskonałym rozwiązaniem jest medytacja, joga czy choćby ćwiczenia oddechowe. Dotlenienie płuc sprawi, że poczujemy się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dotleniony mózg będzie lepiej pracował w poniedziałek w pracy, który zaczniemy spokojniej, bardziej zrelaksowani. Dodatkowo, nieocenione w wolny dzień jest wyjście na dwór. Długi spacer w plenerze ułatwi tego dnia zaśnięcie, dzięki czemu wolny, spokojny dzień przedłuży się o spokojną noc.

Niech będzie ci wygodnie
Wolna niedziela to dzień, kiedy chcemy i mamy w końcu możliwość wyspać się, poleżeć w łóżku do południa i poleniuchować, zjeść niespiesznie śniadanie i delektować się smakiem kawy w skąpanej słońcem kuchni. A wszystko to oczywiście w piżamie, bo czy jest ubranie, w którym może być wygodniej, i w którym czujemy się bardziej komfortowo? W wolny dzień nic nie powinno nas ograniczać. A na pewno nie ubranie. To od niego zależy nasz nastrój, bo poza wygodą i komfortem, ładna piżama pozwala u ujrzeć rano w lustrze trochę bardziej „zdatną do użytku” wersję siebie. A wolna niedziela jest tym dniem, kiedy bardziej niż zwykle możemy pozwolić sobie na bycie sobą. Ważne, abyśmy nie czuli się przebrani. Wybierzmy więc taką, jaka do nas pasuje. Jeśli lubimy trend glam, zdecydujmy się na koszulkę wykończoną koronką, jeśli mamy minimalistyczny styl, z pewnością spodoba nam się ta o kroju męskiej koszuli, a jeśli często marzniemy, pomoże model z długimi rękawami i nogawkami. Romantyczka niech wybierze z kolei fason wykończony falbanami. Takie i wiele innych modeli znajdziemy na przykład w ofercie marki sleepless in Warsaw.

- Lubimy celebrować wolny czas i wolne niedziele. Ale w pewnym momencie zorientowałyśmy się, że na rynku nie ma ciekawych piżam, w których można realizować leniwy, niczym nieskrępowany scenariusz dnia. Czułyśmy się źle w swoich piżamach i to zakłócało nasz niedzielny wypoczynek.. Chciałyśmy się czuć wygodnie, komfortowo, ale i ładnie, atrakcyjnie, stylowo. Nie czuć, że po przebudzeniu, patrząc w lustro natychmiast musimy się przebrać, bo źle wyglądamy. Chciałyśmy, aby kobieta wstając rano czuła się od pierwszych minut po przebudzeniu piękna
– mówi jedna z założycielek marki sleepless in Warsaw – Katarzyna Aleksandrowicz.

Twórz
Kiedy wolny dzień, w którym naprawdę odpoczywamy i nie gonią nas dedliny i asapy, okazuje się zaskakująco długi, czynnością, która pozwoli nam się zrelaksować jest… tworzenie. Nie ma znaczenia czy spróbujemy namalować obraz, napisać wiersz, upleść bransoletkę z koralików czy stworzyć pyszny obiad - niech wolny dzień zmotywuje nas do stworzenia czegokolwiek. Popuśćmy wodze fantazji, dajmy się ponieść, nie myślmy, nie analizujmy, po prostu twórzmy. Nic nie relaksuje tak bardzo, jak niepodporządkowane niczemu artystyczne działanie. Bardzo często to właśnie podczas wolnej niedzieli, kiedy nasz umysł jest wypoczęty, mózg dotleniony, a my siedzimy w fotelu z kubkiem herbaty i w piżamie, do głowy przychodzą doskonałe pomysły, motywujące do tworzenia, rysowania, szycia. Robiąc to w wolny dzień zrelaksujemy się jak nigdy wcześniej.

Piżamy, które pozwolą prawdziwie odpocząć w wolną niedzielę dostępne są w ofercie marki sleepless in Warsaw.

Więcej informacji o sleepless in Warsaw znaleźć można na stronie www.sleeplessinwarsaw.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Leniwa niedziela. Jak efektywnie odpoczywać
Niedziela to dla wielu z nas jedyny wolny dzień w tygodniu. Nadrabiamy wtedy braki snu, odpoczywamy, ale też często nie przerywamy codziennego biegu, bo przecież w końcu mamy czas jechać na zakupy, iść na siłownię, spotkać się z przyjaciółmi czy posprzątać mieszkanie. Mimo, że to wolny dzień, nawet on funkcjonuje według ustalonego harmonogramu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe