Środa, 19 czerwca 2024r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

JAN PAWEŁ II - 16.10.1998 Karol Wojtyła Papieżem

16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i niezwykłej działalności. Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni. Poznaj szczegóły!
Każdego dnia zostaną wyświetlone dwa filmy ukazujące sylwetkę Jana Pawła II z nieco innej perspektywy. Filmy zostaną pokazane m.in. na terenie Krakowa, Krynicy Zdroju i Buska Zdroju, w Muszynie i Nowym Sączu.

Wyselekcjonowane materiały przedstawiać będą życie Karola Wojtyły, pielgrzymi do kraju oraz wspomnienia jego przyjaciół. Pokaz filmowy będzie doskonałym udokumentowaniem Jego papieskiej działalności.

Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie niezwykłej osoby Jana Pawła II, przybliżenie wartości głoszonych przez papieża oraz świętej postawy, która wciąż jest dla nas tak bardzo ważna. Zależy nam na utrwaleniu dobrego wizerunku i pamięci Karola Wojtyły, a także przypomnieniu jego wielkich dokonań.

Jan Paweł II to postać wyjątkowa, która dla Polaków jest wielką chlubą narodu. Dokonał za życia wielu zmian, odmieniając ludzkie serca i wlewając w nie ogromny żar miłości. Swoją pierwszą encyklikę papieską „Redemptor hominis” (Jezus Chrystus - Odkupiciel człowieka) - opublikowaną 4 marca 1979 - nazwał dokumentem inauguracyjnym, który w pełni ukazywał horyzonty papieskiego myślenia już na początku pontyfikatu.

Za słuszną drogę przyjął kontynuację pontyfikatu Jana Pawła I oraz poprzedników. Postanowił także wprowadzać postulaty duchowej odnowy kościoła. Na każdym kroku podkreślał, że niewyczerpanym źródłem jest Bóg, na którego wzór zostaliśmy stworzeni. Karol Wojtyła zawsze służył pomocą i dobrym słowem, które ludzie tak bardzo potrzebowali.

 


Jego serce było zawsze otwarte na każdego człowieka. Starał się ukazywać jaką droga powinniśmy kroczyć, aby odkryć w sobie Jezusa i szerzyć słowo Boże. Jego niezwykła postawa zostanie ukazana podczas projekcji filmów.

W trakcie wydarzenia będzie miała premiera płyta CD i DVD zawierająca film oraz muzykę z piosenkami tak bardzo ukochanymi przez Karola Wojtyłę Serdecznie zapraszamy na wydarzenie upamiętniające działalność Jana Pawła II.

Informacje o uroczystych wieczorach  i informacjach o miejscach spotkań pod numerem tel: 514 - 255 - 611

Media patronat: Planeta Kobiet, Mtv24.TV, Telewizja Regionalna Warszawa,Kielce.

 


Partnerzy przeglądu: Drukarnia Positive Colors – Muszyna, DIETIFIC – Codziennie Zdrowa Energia (Kraków)

Opracowanie: Fonomedia Group
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
JAN PAWEŁ II - 16.10.1998 Karol Wojtyła Papieżem
16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i niezwykłej działalności. Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni. Poznaj szczegóły!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Czy w Muszynie będzie przegląd ? Czy Ośrodek Kultury to zrobi ?
Janina z Złockie  2018-07-16 17:17:18
Będziecie w Nowym Sączu ? lub Starym ?
Karolina 2018-06-15 10:35:07
Czy w Warszawie będzie przegląd?
Anita  2018-06-15 07:19:08
brawa za pomysł i dla partnerów przegladu filmow
Czarek 2018-06-14 22:05:51


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe