Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zawsze warto robić to, co się kocha!

Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Udział w imprezie o takiej randze jest marzeniem każdego dziecka uprawiającego sport. Niektórym się to udaje. Idole piłkarscy, których możemy obecnie oglądać w telewizji, byli kiedyś w takiej samej sytuacji, jak wy. Zaczynali z tego samego pułapu. Walczyli o marzenia, które zrodziły się z ich piłkarskiej pasji.
Warto przytoczyć przykłady kilku czołowych zawodników, którzy uświetnią swoją obecnością mundial w Rosji.

 

https://www.instagram.com/p/BEvrhd2HblV/?hl=pl&taken-by=harrykane

Przykładem takiego piłkarza jest obecny reprezentant i zarazem kapitan reprezentacji Anglii – Harry Kane. W młodości jego idolem był David Beckham, z którym pozował do zdjęcia w wieku siedmiu lat. Upór i dążenie do wyznaczonego celu pomogły mu zajść na sam szczyt. Trzeba przypomnieć, że początki kariery małego Kane’a nie były łatwe. Został uznany za zbyt słabego w Arsenalu Londyn, by potem błyszczeć w barwach najgorszego rywala kanonierów – Tottenhamu Hotspur.

 
 
https://twitter.com/teamcronaldo/status/636064641563688960

Jeszcze niedawno Mateo Kovacić prosił swojego idola, Lukę Modricia, o wspólne zdjęcie, a dziś grają w jednym klubie i reprezentacji Chorwacji. Wielu ekspertów piłkarskich porównuje ich do siebie. Dzięki temu, że młody Chorwat podglądał starszego kolegę na treningach, jest teraz w tym miejscu, w którym zawsze chciał być i często jest uznawany za następcę Modricia. Fascynacja bardziej doświadczonym kolegą doprowadziła go celu. Z Realem Madryt wygrał trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów.

Choć wydawać by się mogło, że dla naszego ambasadora – mistrza świata i Europy w siatkówce – poza siatkówką nie istniały inne dyscypliny, to jednak jako dziecko uprawiał także lekkoatletykę i pływanie. Punktem zwrotnym, który zdecydował o tym, że został siatkarzem, był moment, kiedy dostał koszulkę od reprezentanta Polski Bogusława Mienculewicza.

Powiedział on wówczas: „może kiedyś sobie zasłużysz na swoją”. Te słowa były dla mnie początkiem drogi na szczyt – wspomina popularny „Igła”.
 
 
https://twitter.com/sporf/status/908601854560538625

Tego typu historii jest znacznie więcej. Wielu sportowców mogło jednak śledzić poczynania swoich idoli tylko w telewizji. Nowa gwiazda brazylijskiej piłki, czyli Gabriel Jesus, podczas mundialu w 2014 roku w jego rodzinnym kraju malował ulice. Przez kolejne cztery lata zrobił ogromny postęp piłkarski. Przeniósł się do Manchesteru City, gdzie pod wodzą Pepa Guardioli rozwinął się niesamowicie. Jest jedną z gwiazd obecnej kadry Brazylii. W drużynie Canarinhos tworzy tercet ofensywny z Philippe Coutinho i Naymarem. Jest jedną z największych nadziei współczesnego futbolu. Możemy go nazwać symbolem walki o marzenia.

Stwierdzenie „dopóki wierzysz, jesteś zwycięzcą” jest w tym przypadku w pełni uzasadnione. Nie oznacza to jednak, że droga młodego sportowca jest usłana różami.

- Nigdy nie zapomnę, jak tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorów pojechaliśmy w sześciu na zgrupowanie kadry U-16 i U-18. Pięciu kolegów załapało się na mistrzostwa Europy, a ja nie. Płakałem w pociągu w drodze powrotnej. Potem jednak zacisnąłem zęby i jeszcze ciężej pracowałem na treningach –
wspomina Marek Citko.

- Nie poddawajcie się i zawsze róbcie to, co kochacie, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiacie
– podkreśla ambasador Drużyny Energii.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zawsze warto robić to, co się kocha!
Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Udział w imprezie o takiej randze jest marzeniem każdego dziecka uprawiającego sport. Niektórym się to udaje. Idole piłkarscy, których możemy obecnie oglądać w telewizji, byli kiedyś w takiej samej sytuacji, jak wy. Zaczynali z tego samego pułapu. Walczyli o marzenia, które zrodziły się z ich piłkarskiej pasji.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe