Niedziela, 21 lipca 2019r. Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Hity medycyny estetycznej 2018 roku

Dążenie do piękna, zachowanie młodości i zdrowia to naturalna potrzeba każdego człowieka. Większość z nas, nie tylko kobiety, chce wyglądać atrakcyjnie i opóźnić proces starzenia tak długo, jak to możliwe. Olśniewający wygląd już dawno przestał być domeną gwiazd Hollywoodu. W biznesie liczą się nie tylko kwalifikacje i charyzma - równie istotna jest aparycja.
Potwierdzają to badania naukowe, z których wynika, że piękne - nieznajome (sic!) - osoby są oceniane jako bardziej inteligentne i utalentowane w porównaniu z tymi nieobdarzonymi wielką urodą. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób wybiera możliwości, jakie niesie ze sobą medycyna estetyczna.

A tutaj wachlarz możliwości mamy wręcz nieograniczony. Dziś zaprezentuję Wam trendy, o których pisaliśmy już na łamach zatokapiekna.pl i jest o nich głośno od kilku lat. W tym roku chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie profilaktyka starzenia się oraz naturalna stymulacja procesów odnowy skóry jest głównym kierunkiem, w którym podążyła medycyna estetyczna.

Na myśli mam zabiegi estetyczne doceniane i rekomendowane przez lekarzy i dermatologów, a także popularyzowane przez media i gwiazdy szklanego ekranu czy Instagrama. Co je łączy?

Po pierwsze, pozwalają one uzyskać naturalne, subtelne efekty, wydobywając urodę bez zmieniania rysów twarzy i efektu sztuczności. Bo to właśnie nienaturalny, jaskrawy efekt należy do najczęstszych obaw, jakie mają Polacy przed zastosowaniem zabiegów estetycznych.

Po drugie, efekty zabiegów upiększających uzyskujemy szybko, bez bólu i bez długiego czasu rekonwalescencji czy konieczności porzucania codziennych obowiązków, co w przypadku osób z napiętym grafikiem ma niebagatelne znaczenie. Zabiegi nie należą do zbyt obciążających - następnego dnia można pojawić się w pracy.

Co jest niezwykle istotne, dobrze przeprowadzone procedury i subtelne efekty odmłodzenia czy poprawy jakości skóry w dłuższej perspektywie wpływają na poprawę jakości życia. Lepszy wygląd i lepsze samopoczucie, a co za tym idzie - wzrost poczucia własnej wartości - mają przełożenie na życie prywatne i pracę zawodową.

W czołówce zabiegów odmładzających pozostaje w 2018 roku autoodmładzanie, czyli zabiegi autologiczne - wykorzystują one własny materiał otrzymany z krwi lub tłuszczu pacjentki. Niesłabnącą popularnością cieszy się mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (nazywana wampirzym liftingiem), ale do gry wkracza też wykorzystywanie komórek macierzystych, dzięki któremu można odtworzyć oraz zregenerować komórki tkanek. W efekcie zwiększa się gęstość i elastyczność skóry, poprawia się kontur twarzy.

Kolejnym hitem 2018 roku są terapie łączone wykorzystujące nowe technologie i preparaty w taki sposób, żeby jak najbardziej dopasować się do problemu, z którym przychodzi pacjent, a tym samym uzyskać jak najlepsze rezultaty. Przykładem terapii łączonej jest zastosowanie laseroterapii, a w drugiej kolejności mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w leczeniu blizn.

W czołówce najczęściej wybieranych w klinikach medycyny estetycznej zabiegów plasuje się lifting twarzy bez skalpela z wykorzystaniem technologii do nieinwazyjnego ujędrniania skóry. Wysoką skutecznością wykazują tu urządzenia wykorzystujące technologię HIFU czy urządzenia emitujące fale radiowe lub wykorzystujące dobroczynne działanie promieniowania podczerwonego na głębokie warstwy skóry, aby naturalnie ją ujędrnić i pobudzić do produkcji kolagenu.

W ogóle na wyróżnienie zasługują zabiegi laserowe, dzięki którym można zrobić niemal wszystko – odmłodzić skórę, usunąć blizny, rozstępy, przebarwienia czy tatuaże. Nie można też zapomnieć o modelowaniu sylwetki poprzez zabiegi estetyczne. Zainteresowanie nimi zwiększa się w sezonie wiosenno-letnim. I tu znów z pomocą przychodzą najnowsze technologie, które pomogą odpowiednio wymodelować brzuch, boczki, ramiona, uda czy okolice kolan. Prym wiodą tu zabiegi wykorzystujące radiofrekwencję, czyli fale radiowe, kriolipolizę (działanie niską temperaturą prowadzące do apoptozy komórek tłuszczowych) oraz technologię ultradźwiękową.

Po więcej wiadomości na temat najnowszych zabiegów zapraszam do odwiedzenia mojego autorskiego portalu zatokapiekna.pl.

Do zobaczenia!

https://www.zatokapiekna.pl/medycyna-estetyczna/162-zabiegi-estetyczne/1440-hity-medycyny-estetycznej-2018-r-okiem-redaktor-naczelnej-zatoki-piekna


Estera Gabczenko - wydawca i redaktor naczelna Zatoka Piękna. Właścicielka agencji GAB Media, laureatka nagrody Kobieta Sukcesu 2018 roku. Z branżą medialną związana od kilkunastu lat. Jej autorskim projektem jest dwujęzyczny portal zatokapiekna.pl dostarczający informacji z zakresu medycyny estetycznej, anti-aging, wellness i spa oraz stomatologii.

Zdjęcie: Olga Kharina
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Hity medycyny estetycznej 2018 roku
Dążenie do piękna, zachowanie młodości i zdrowia to naturalna potrzeba każdego człowieka. Większość z nas, nie tylko kobiety, chce wyglądać atrakcyjnie i opóźnić proces starzenia tak długo, jak to możliwe. Olśniewający wygląd już dawno przestał być domeną gwiazd Hollywoodu. W biznesie liczą się nie tylko kwalifikacje i charyzma - równie istotna jest aparycja.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe