Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ulubione rozrywki i aktywności Polek

Dynamicznie rośnie na świecie liczba otyłych ludzi. Mimo mody na zdrowe jedzenie i aktywność fizyczną, wciąż źle się odżywiamy, a wiele z nas nie uprawia żadnego sportu. Jak na tym tle wypadają Polki? Jak często ćwiczą? Czy są zwolenniczkami aktywnej rozrywki związanej z ruchem, czy chcą próbować sportów ekstremalnych?
Sprawdził serwis Prezentmarzeń realizując badanie wśród przedstawicielek płci pięknej.

Wyniki badania pokazały, że co trzecia Polka uprawia sport. Największą popularnością wśród pań cieszy się bieganie, fitness i siłownia oraz jazda na rowerze. Niestety tylko 4% Polek ćwiczy codziennie, 16% kilka razy w tygodniu i również 16% raz w tygodniu. Na uprawianie sportu 23% pań znajduje czas 2-3 razy w miesiącu, a 41% raz w miesiącu lub rzadziej.

Intensywność ćwiczeń fizycznych uprawianych przez Polki nie napawa optymizmem, ale chociaż z deklaracji Pań wynika, że 65% jest zwolenniczkami aktywnej rozrywki. Co ciekawe 29% respondentek rozważa spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego, a 22% już raz w życiu zdecydowało się na podjęcie takiego ryzyka. Według 29% pań jest to zbyt niebezpieczne. Dla 17% sporty ekstremalne nie są już tajemnicą, gdyż ta grupa respondentek już więcej niż raz doświadczyłam przygody z adrenaliną.

Co kręci Polki?

Wśród zapytanych przez serwis Prezentmarzeń pań, aż 39% miało już okazję spróbować sportów ekstremalnych. Dlaczego Polki decydują się na sporty podwyższonego ryzyka? Co trzecia Polka wyznaje, że kręci ją chęć doświadczenia przygody i spróbowania czegoś nowego. Dla 24% kluczowa jest potrzeba poczucia wolności, a 22% stawia na chęć sprawdzenia swoich możliwości. Na adrenalinę wskazuje 13% pań, a na ryzyko tylko 6%.

Skąd wynika zainteresowanie Polek sportami ekstremalnymi?

Sporty ekstremalne są zdecydowanie domeną mężczyzn, ale jak wynika z badania „Ulubione rozrywki i aktywności sportowe Polek”, panie również są chętne, aby posmakować mocnych wrażeń. Zapytane o motywy zainteresowania sportami ekstremalnymi – dla 25% są one atrakcyjną alternatywą dla standardowych aktywności sportowych. Według 21% to pomysł na przeżycie ekscytującej przygody, a 20% twierdzi że to wyznacznik naszych czasów. W opinii 18% respondentek aktualnie panuje moda na sporty ekstremalne, 16% pań uważa że coraz więcej Polaków stać na oryginalne rozrywki.

– Z roku na rok więcej Pań próbuje różnych aktywności w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Kobiety coraz bardziej interesują się sportami ekstremalnymi – lubią czuć ekscytację, poczuć zew przygody i przypływ adrenaliny. Z naszych obserwacji wynika, że jeszcze kilka lat temu, panie głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą spróbować takich atrakcji, jak na przykład lot w tunelu aerodynamicznym, flyboard, skok ze spadochronem. Wybór rozrywek sportowych zapewniających dawkę adrenaliny jest duży, więc każda fanka może znaleźć coś dla siebie. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Aż 39% pań deklaruje, że w przypadku realizacji nietypowej lub ciekawej rozrywki jest gotowa skorzystać z niej poza miejscem zamieszkania. Najchętniej Polki korzystają z atrakcji w czasie wolnym z partnerem – jak deklaruje 35% z nich oraz z przyjaciółmi lub znajomymi – jak twierdzi 31%. Dla 23% towarzystwem w trakcie korzystania z różnych form rozrywki jest rodzina.

Ile Polki wydają na rozrywkę?

Rosnący poziom wynagrodzeń w Polsce i moda na zdrowy tryb życia sprawia, że wydajemy coraz więcej na przyjemności i aktywny wypoczynek poza domem. Dla 39% Polek budżet, który są skłonne przeznaczyć miesięcznie na rozrywkę to kwota od 100 do 300 zł. Co trzecia Polka może pozwolić sobie na przyjemności do 100 zł miesięcznie. Dla 21% wydatki związane z rozrywką to kwota od 300 do 500 zł miesięcznie, a 9% może zaszaleć nawet powyżej 500 zł miesięcznie.

Jak pokazują wyniki badania „Ulubione rozrywki i aktywności sportowe Polek” zmienia się nie tylko kwota, jaką kobiety inwestują w atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, ale również forma preferowanej rozrywki. Według zapytanych pań, w Polsce obecnie furorę robi przede wszystkim Escape Room, popularne są także wyjazdy typu „city break”, jak również wirtualna rzeczywistość i sporty ekstremalne.

* Badanie w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w maju 2018. W badaniu wzięło udział 770 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ulubione rozrywki i aktywności Polek
Dynamicznie rośnie na świecie liczba otyłych ludzi. Mimo mody na zdrowe jedzenie i aktywność fizyczną, wciąż źle się odżywiamy, a wiele z nas nie uprawia żadnego sportu. Jak na tym tle wypadają Polki? Jak często ćwiczą? Czy są zwolenniczkami aktywnej rozrywki związanej z ruchem, czy chcą próbować sportów ekstremalnych?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe