Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka?

Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon, w jaki sposób można wykorzystać urządzenie w procesie wychowania i czym kierować się przy jego wyborze? Ponad połowa polskich rodziców zapytanych przez GfK Polonia na zlecenie Huawei wskazało, że 10 rok życia to odpowiedni wiek na podarowanie dziecku pierwszego telefonu.
Najważniejszą potrzebą rodziców - stojącą za zakupem urządzenia - jest pozostawanie w stałym kontakcie z dzieckiem. Z badań wynika, że głównymi kryteriami wyboru smartfona dla najmłodszych są: atrakcyjna cena, solidne wykonanie i pojemna bateria. W dzisiejszych czasach posiadanie przez najmłodszych smartfona jest coraz bardziej powszechne. 

Jak pokazują badania GfK Polonia zrealizowane na zlecenie Huawei, 53% dzieci w wieku od 6 do 11 lat ma już własny telefon. Niemal połowa rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapytanych przez insytut badawczy o najlepszy czas na zakup urządzenia wskazało 10 rok życia. Z kolei 24% rodziców wskazało wiek 11 lat lub więcej.

Co motywuje rodziców do zakupu dziecku pierwszego telefonu?

Aż 95% Polaków deklaruje, że zabiera swój smartfon wychodząc z domu*. Pozostawanie w kontakcie z pociechą to naturalna i najważniejsza motywacja dla rodziców do zakupu smartfona dla dziecka (80% rodziców chce pozostawać w kontakcie z dzieckiem w każdej chwili; dla 57% ankietowanych ważne jest to, żeby dziecko czuło się komfortowo mając możliwość kontaktu z rodzicem w każdym momencie). Co trzeci zapytany rodzic kupił dziecku smartfon z myślą o zapewnieniu mu kontaktu z rówieśnikami.

Jaki jest idealny smartfon dla dziecka?

Bez względu na to, czy chcemy kupić telefon jako narzędzie do kontaktu z dzieckiem czy jako pomoc naukową – zawsze pojawia się pytanie, który model jest odpowiedni. Niezależnie od wieku dziecka, głównymi kryteriami wyboru, którymi kierują się rodzice jest cena urządzenia (wskazało 78% badanych), wytrzymałość obudowy (wskazało 69% badanych) oraz pojemna bateria (wskazało 51% badanych).

 


Smartfonami, które idealnie sprawdzą się w roli pierwszego urządzenia mobilnego dla dziecka mogą być urządzenia z serii Huawei Y 2018. Są one nowoczesne, solidnie wykonane, a do tego w atrakcyjnej cenie. Ich atutem jest wytrzymała obudowa, duży ekran FullView w najmodniejszych proporcjach 18:9 oraz bardzo wydajna bateria, która z powodzeniem wystarczy na nawet dwa dni zwykłego użytkowania. Huawei Y5 2018, najtańszy model z nowej serii Y Huawei kosztuje 549 złotych.

Nieco droższy Y6 – 649 złotych – wyróżnia się m. in. wydajniejszym procesorem i większym ekranem. Oba modele oferują doskonałą szybkość działania, nowoczesne funkcje, takie jak rozszerzona rzeczywistość i doskonały system audio.

Dwa kolejne modele z serii Y 2018 – Y6 Prime i Y7 Prime, kosztują odpowiednio 749 złotych i 849 złotych. Charakteryzują się m. in. doskonałą wydajnością i designem, a droższy model został wyposażony w podwójny aparat fotograficzny.

Badanie Omnibus „Najlepszy moment na zakup pierwszego smartfona dla dziecka” zostało zrealizowane przez Gfk na zlecenie Huawei w dniach 6 – 12 czerwca metodologią CAPI.

*Badanie Ipsos przygotowane na zlecenie Huawei w 2018 r.

**Rekomendowane ceny sprzedaży.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka?
Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon, w jaki sposób można wykorzystać urządzenie w procesie wychowania i czym kierować się przy jego wyborze? Ponad połowa polskich rodziców zapytanych przez GfK Polonia na zlecenie Huawei wskazało, że 10 rok życia to odpowiedni wiek na podarowanie dziecku pierwszego telefonu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe