Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Czy fotografem ślubnym może być każdy?

W czasach, w których aparat fotograficzny posiada każdy smartfon, a w sieci dostępne są rozmaite filtry, dzięki którym każde zdjęcie może zostać poddane obróbce, wydaje się możliwe, by każdy z nas mógł tworzyć profesjonalne fotografie. Czy jednak na pewno? Czy wystarczy jedynie dobrej jakości sprzęt i cyfrowe aplikacje, by stworzyć unikalną pamiątkę?
W przypadku sesji ślubnych z całą pewnością nie. Zdają sobie zresztą z tego sprawę nowożeńcy, którzy rezerwują terminy u najlepszych fotografów z nawet rocznym wyprzedzeniem. 

Profesjonalizm fotografa

Fakt, że dzisiaj profesjonalnym fotografem może nazwać się każdy. W sieci znajdziemy mnóstwo ogłoszeń amatorów, którzy w niskiej cenie oferują swoje usługi, obiecując przy tym doskonałą pamiątkę ślubną. Niewielka inwestycja finansowa za usługi fotografa, który wykona wątpliwej jakości zdjęcia, nie jest jednak opłacalna. Zdjęcia ze ślubu i wesela to przecież jedna z najważniejszych pamiątek tych wydarzeń.

Fotograf, który rzeczywiście jest profesjonalistą w swoim fachu, posiada wiedzę i umiejętności z zakresu fotografii, które może udokumentować. Ekspert będzie cieszył się nie tylko znakomitą opinią osób, które korzystały już z jego usług, ale również pokaże świadectwa ukończonych kursów i certyfikaty ze szkoleń. Fotograf ślubny stale się dokształca, dlatego dokumentacja jego zawodowej kariery jest z całą pewnością pokaźna.

Kolejnym dokumentem, który poświadczy najlepszą jakość wykonywanych usług, jest portfolio. Tzw. książka talentu będzie w wielu przypadkach najlepszym dowodem na umiejętności fotografa. Chodzi tu nie tylko o sprawdzenie profesjonalizmu, ale również stylu, w jakim tworzy swoje dzieła. Fotograf z wieloletnim doświadczeniem, dla którego praca jest jednocześnie życiową pasją, będzie śledził fotograficzne trendy i proponował nowożeńcom modne sesje. Dzisiaj na przykład modne są sesje plenerowe, spontaniczne, zamiast tych ustawianych, które wykonywane były na sztucznym tle w fotograficznym studiu.

Charakterystyka dobrego fotografa

Nie tylko dokumentacja jego wiedzy i umiejętności jest priorytetem. Fotografia ślubna ma się nowożeńcom po prostu podobać. Fotograf ma się więc wyróżniać kreatywnością, wyobraźnią, gustem fotograficznym. Styl tworzenia zdjęć i obróbki technicznej ma być dokładnie taki, jakiego życzą sobie klienci.

Nie ujmując amatorom, którzy również mogą mieć „dobre oko”, to jednak wykształceni fotografowie tworzą lepsze zdjęcia. Nie zawsze warto więc ryzykować, na pewno nie w przypadku fotografii z tak ważnej uroczystości.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Czy fotografem ślubnym może być każdy?
W czasach, w których aparat fotograficzny posiada każdy smartfon, a w sieci dostępne są rozmaite filtry, dzięki którym każde zdjęcie może zostać poddane obróbce, wydaje się możliwe, by każdy z nas mógł tworzyć profesjonalne fotografie. Czy jednak na pewno? Czy wystarczy jedynie dobrej jakości sprzęt i cyfrowe aplikacje, by stworzyć unikalną pamiątkę?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe