Niedziela, 21 kwietnia 2019r. Jarosława, Konrada, Selmy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kopenhaga i Ogrody Tivoli na weekend

Weekend w Kopenhadze na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń. Stolica Danii, państwa uznawanego za najstarsze królestwo na świecie - jest tętniącą życiem metropolią, należącą do najchętniej odwiedzanych przez turystów skandynawskich miast.
W przeróżnych rankingach zajmuje wysokie miejsca m.in. jest uważana za najczystsze miasto Europy, plasuje się wysoko wśród najbardziej przyjaznych środowisku ośrodków świata (więcej o ciekawych wycieczkach do Kopenhagi wraz z cenami można poczytać tutaj – KLIKNIJ). Nadmorska metropolia może poszczycić się 60 muzeami. Perfekcyjnie łączy tysiącletnią historię z najnowszymi trendami w architekturze modzie oraz designie.

Zwiedzanie na piechotę lub rowerem

Kopenhagę śmiało można zwiedzać na piechotę - w trakcie weekendu można obejść spacerkiem Stare Miasto i obejrzeć najciekawsze zabytki jak i muzea. Na uwagę zasługuje ratusz - gmach w stylu włoskiego renesansu zaprojektował zafascynowany architekturą XVI - wiecznej Sieny, Martin Nytrop. Fasada ratusza ozdobiona jest pozłacaną figurą biskupa Absalona, który był założycielem Kopenhagi. Obok głównego wejścia znajduje się zegar świata. Pokazuje on godziny i minuty we wszystkich strefach czasowych, jak również położenie słońca oraz gwiazd i kolejne dni według kalendarza gregoriańskiego a także juliańskiego. Nieopodal ratusza usytuowana jest figura najsłynniejszego bajkopisarza Andersena. Najpiękniejsza panorama Starówki jest z wieży Rundetaarn, która ma 35 metrów. W budynku mieści się najstarsze w Europie działające obserwatorium astronomiczne, platforma widokowa oraz galeria.

Miasto zwiedzać można także na rowerach i to za darmo! Wypożycza się je podobnie jak wózki na zakupy w supermarkecie, wrzucając monetę (20 koron) do stojaków znajdujących się w kilkudziesięciu punktach w centrum miasta. Większość ulic ma wyznaczony pas a nawet dwa pasy dla pojazdów o dwóch, a czasem trzech kółkach (dołączonym wózkiem dla dziecka).

Muzea - każdy znajdzie coś dla siebie

Kolekcje muzealne, jakie ma do zaoferowania Kopenhaga do magnes, który przyciąga do stolicy Danii turystów. Miłośnicy malarstwa i sztuki starożytnej będą zachwyceni Ny Calsberg Glyptotek - muzeum położone jest w centrum miasta, blisko ogrodów Tivoli. Rzeźbę klasyczną można obejrzeć w muzeum Thorvaldsena. Prawdziwą gratką jest położone nad brzegiem Sundu Museum for Moderne Kunst Louisiana, który przyciąga zwiedzających ciekawą ekspozycją, jak i wspaniałym widokiem na cieśninę i brzegi Szwecji, który rozpościera się z okien budynku.

 


Pałace i woda


Obowiązkowo na mapie zwiedzania Kopenhagi znajduje się zespół pałaców duńskiej rodziny królewskiej - Amalienborg. W czasie uroczystej zmiany warty, turyści mogą obejrzeć gwardzistów ubranych w historyczne stroje z czapami wykonanymi z niedźwiedziego futra.

Kopenhaga od strony wody to zupełnie inne miasto. Gmach opery oraz Biblioteka Królewska, nazywana Czarnym Diamentem od koloru granitu, którym zostały wyłożone ściany tej budowli - wywierają ogromne wrażenie. Warto wybrać się w rejs barką turystyczną, trasa prowadzi wąskimi kanałami pod niskimi mostami. Widoki przypominają krajobrazy weneckie oraz amsterdamskie.

Park rozrywki Tivoli Gardens

Będąc w Kopenhadze należy odwiedzić Ogrody Tivoli, które są drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Zostały po raz pierwszy otworzone w 1843 roku. Dwie podstawowe funkcje parku, to zabawa i odpoczynek. Całe rodziny przychodząc w to miejsce, mają zagwarantowaną dobrą rozrywkę. Obszar parku jest duży i ciekawie zaadoptowany. Tylko w tym zakątku rozrywki można najpierw przeżyć dawkę emocji podczas jazdy kolejką górską, aby za chwilę zrelaksować się w ogromnej hali podczas koncertu muzyki klasycznej. Park zapewnia najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo. W parku znajduje się wiele atrakcji dla każdej kategorii wiekowej, wśród nich (m.in. rejsy miniaturowymi łodziami wikingów, kolejka górska, diabelski młyn). Na terenie Tivoli znajduje się ponadto wiele restauracji, w których można smacznie zjeść.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kopenhaga i Ogrody Tivoli na weekend
Weekend w Kopenhadze na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń. Stolica Danii, państwa uznawanego za najstarsze królestwo na świecie - jest tętniącą życiem metropolią, należącą do najchętniej odwiedzanych przez turystów skandynawskich miast.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe