Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wakacyjna Lista Przebojów Planety Kobiet

The Best Step Wojas i Dietific (Kraków) zapraszają na „Planeta Hitów – Muzyczne Lato 2018”. 26.10. 2018 r. Podkarpacka Gala Biznesu 2018 w trakcie której jednym z muzycznych akcentów będzie premiera specjalnego krążka Gayga / MC Diva. Album wydany z okazji 8. rocznicy śmierci artystki i wsparcia działań Fundacji ART. Przeciw Przemocy w Rodzinie.
Wydawcą albumu są Fonomedia Group. Konsultacje :Dorota Garbulińska i Bernard Sołtysik. Album kolekcjonerski powstał z myślą o upamiętnieniu ważnej artystki jaką bez wątpienia była Krystyna Stolarska. To unikatowe wydawnictwo jest kierowane dla mediów, klubów muzycznych, dj-ów i wiernych fanów artystki. Premiera krążka zaplanowana jest na 28.10. 2018. Płyta będzie zawierać utwory z różnych okresów jej działalności, dzięki którym dała się poznać szerszej publiczności z jak najlepszej strony artystycznej.

Tracklista:


Gayga:

1. Zamieszkamy w filiżance (Radio edit)
2. Jak dobrze że śnię (Clubbing mix)
3. Tango przyciszone (Clubbing mix)
4. Zamieszkamy w filiżance (Clubbing mix)
5. Płyń moja melodio (Clubbing mix) MC DIVA:
6. Anioły płaczą
7. To ja mały książe
8. U la la la lato nad Bałtykiem
9. Ja ruchomy cel
10. Muzyka naszych serc
11. Dziewczyna z St. Pauli
12. Zajmij się mną

Gayga, a właściwie Krystyna Stolarska (ur. 30 października 1954 roku w Będzinie, zm. 30 lipca 2010 w Siemianowicach Śląskich) była polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i skrzypaczką. Ukończyła Państwową Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec oraz studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1973-80 występowała w żeńskim zespole muzycznym Amazonki i Pro Contra. Współpracowała jako wokalistka z grupą Krzysztofa Sadowskiego i zespołem Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego. Krystyna Stolarska miała swój debiut w zespole Pro Contra na KFPP w Opolu z piosenką „Miłosennie” i w koncercie „Gala Polska” z piosenką „Mam to, co chcę” na MFP w Sopocie 1976. W 1982 rozpoczęła solową karierę pod pseudonimem Gayga, współpracując kolejno z towarzyszącymi zespołami Pro-Rock, Din, Sei Channel, Jork, MC Diva.

Na listy przebojów trafiła z utworami „Ostatni singel”, „Jeszcze godzin tyle”, „Ja, ruchomy cel”, „Graj, nie żałuj strun”. W swym repertuarze miała utwory z pogranicza bluesa, rocka i popu. Gayga wielokrotnie zdobywała tytuły „Talent Roku” i „Wokalistka Roku” oraz nagrody za „Piosenkę Roku” i „Teledysk Roku”. Odbyła tournée koncertowe w 28 krajach na pięciu kontynentach, „Guest Star” na europejskich rockowiskach i międzynarodowych festiwalach piosenki.

Brała udział w międzynarodowych trasach koncertowych. Nagrała 30 recitali telewizyjnych w Polsce i za granicą. Nagrywała z orkiestrami radiowymi: Warszawa, Łódź, Katowice, Kolonia, Baden-Baden, Berlin, Rostock, Drezno, Praga, Ostrawa i Hawana. Zdobyła wiele nagród i wygrała wiele plebiscytów prasowych, radiowych i telewizyjnych, m.in. wielki sukces w telewizyjnym plebiscycie „Muzyczna Jedynka” w latach 90. - wielokrotna wygrana z zespołem Jork i MC Diva, założycielem obu grup był znany muzyk i kompozytor Bernard Sołtysik, który od samego początku zajmował się muzyczną stroną działalności Gaygi.

Wielokrotnie uczestniczyła w festiwalach w Opolu i Sopocie. Od organizatorów festiwalu w Opolu otrzymała dyplom „.... jako osoba wielce zasłużona dla Polskiej Piosenki i jej Festiwali...”. Była także laureatką nagrody fotoreporterów MISS Obiektywu na XX KFPP-Opole 83. Muzykę komponowała samodzielnie lub korzystała z utworów, które skomponowali: Bernard Sołtysik, Tadeusz Nalepa, Katarzyna Gärtner, Bogdan Kisiel.

Autorami tekstów są: Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Andrzej Sikorowski, Janusz Wegiera, Marek Gaszyński, Julian Matej, Magda Wojtaszewska, Marcin Lenda, Irena Buczek, Jarosław Nowosad, Ziemowit Kosmowski, Marek Nawrat, Robert Noszczyk. W latach 90. pod pseudonimem MC Diva (także nazwa zespołu) wydała kilka albumów w stylu dance, z których pochodzą takie przeboje jak: „Panie, coś Pan”, „Anything You Want”, „To Ja”, „Mały Książę”, „Muzyka naszych serc”, „Dziewczyna z St. Pauli”.

Koncertowała z wielkimi gwiazdami muzyki dance: DJ Bobo, Fun Factory, Captain Jack, E- Rotic, Heath Hunter, MC Erik & Barbara. W 2006 roku powróciła jako Gayga z nowym albumem zatytułowanym „Dziennik z podróży” nawiązując tym samym do dorobku artystycznego i swoich tras koncertowych. Krystyna Stolarska marła wskutek choroby nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe artystki odbyły się 4 sierpnia 2010 roku. Urnę z jej prochami złożono w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy kościele św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej.

TOP 5 LATO 2018 prezentuje POWER WATER”S (https://www.facebook.com/powerwaters.de) & WOJAS (https://www.facebook.com/WojasPolska)
1. BRODKA & A_GIM - WSZYSTKO CZEGO DZIŚ CHCĘ
https://youtu.be/IrjizI0wsXU

2. LA CINTURA – ALVARO SOLER
https://youtu.be/Eg4LUvUjUWI

3. ECSTASY – MIRAMI
https://youtu.be/lkADza3FcxU

4. I NEED LOVE – KRIST VAN D Feat: Adam Joseph
https://youtu.be/hRieCY0dfSQ

5. A JA BYM CHCIAŁA – LA MARO
https://youtu.be/FV9bTP_X1_o

W tym tygodniu upominki od producenta obuwia na lato WOJAS i zespołu La Maro ( debiutancka płyta zespołu ) nominowana do nagrody płyty lata 2018 otrzymują: Wojciech Kowalik, Patrycja Więcek, Jerzy Gajda.

Na Listę Przebojów zaprasza DEE JAY MIX CLUB (https://www.facebook.com/DeejayMixClub/?fref=ts).

Głosy z propozycjami do listy przebojów wysyłamy na adres: onemedia@interia.pl

TOP 10 DIELLE HITS (https://www.facebook.com/wloskiewalizki) not: 333 / 334 z dnia: 04.08. / 08. 2018 r.
1. I Need Love – Krist Van D feat: Adam Joseph
2. Ecstasy – Mirami
3. La Cintura – Alvaro Soler
4. Solo – Clean Bandit feat: Demi Louato
5. Move To Miami – Enrique Iglesias & Pitbull
6. God Is A Woman – Arian Grande
7. Jackie Chan – Tiesto
8. Entertainer – Zaya
9. Bambola – Betta Lemme
10. Live It Up – Nicky Jam / Will Smith / Eva Strefi (NOWOŚĆ)

TOP 10 DANCE MEBLE PROSNA (www.mebleprosna.pl) not: 333 / 334  z dnia: 04.08. / 07.08.2018 r.


1. A ja bym chciała – La Maro
2. Letnia miłość – Stach
3. Przytul się – Caprii
4. Za twe oczy uśmiechnięte - Styczu
5. Moje pragnienia - La Maro
6. Dziewczyna z Tindera – Stereo
7. Biała sukienka - Axel
8. Coś Ci dam – ZajeFajni
9. Lubię to – Drosel
10. Wróżka , wróżka – Laser

TOP10 PL DIETIFIC (https://www.facebook.com/centrumdietetyczne) not: 333 / 334  z dnia: 04.08 / 07.08. 2018 r.
1. Jestem na tak – Artur Gotz
2. Dobre Myśli – Sylwia Grzeszczak & Liber
3. Wakacyjna przygoda – La Maro
4. Grawitacja – Piotr Kwiatkowski
5. Początek – Męskie Granie Orkiestra 2018
6. Małomiasteczkowy – Dawid Podsiadło
7. Nic tu po mnie – Michał Szczygieł
8. Skrzydła – Zouzy
9. Kolejność – Sound’N’Grace
10. Supermenka 2018 – Kayah & Kękę

Planeta Kobiet zaprasza:

Muzeum Figur Woskowych
Kraków, Rynek Główny 34
https://www.facebook.com/poloniawaxmuseum/?fref=ts 

Współpraca: Telewizja MTV24.TV
Opracował: Fonomedia Group / One Media Group
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wakacyjna Lista Przebojów Planety Kobiet
The Best Step Wojas i Dietific (Kraków) zapraszają na „Planeta Hitów – Muzyczne Lato 2018”. 26.10. 2018 r. Podkarpacka Gala Biznesu 2018 w trakcie której jednym z muzycznych akcentów będzie premiera specjalnego krążka Gayga / MC Diva. Album wydany z okazji 8. rocznicy śmierci artystki i wsparcia działań Fundacji ART. Przeciw Przemocy w Rodzinie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

chcę płytę L A MARO jak zdobyć:) 👍♥️😚😍
ania 2018-08-08 06:06:01
Brawo Artur Gotz
filip 2018-08-07 21:46:07
głosuje za KRIST VAN D chetnie zdobędę plyte MC DIVA / GAYGA
ramona 2018-08-07 21:24:42


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe