Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Co druga osoba cierpi na nietolerancję pokarmową

Sposób żywienia wpływa nie tylko na kształt sylwetki. To, co jemy ma też niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją, migreny czy problemy układu pokarmowego mogą świadczyć o niewłaściwej diecie. Podobnie jest z kondycją skóry. Sprawdź, co mówią specjaliści.
Dlatego specjaliści Centrum Viva-Derm stosują podejście holistyczne w swojej praktyce i proponują nie tylko zabiegi upiększające, ale również badania pozwalające poznać przyczyny stanu, w jakim znajduje się skóra. Jednym z nich jest badanie na nietolerancję pokarmową.

Co nas uczula i dlaczego?

Nawet 45% społeczeństwa może cierpieć na nietolerancję pokarmową. Czym ona jest? Nieprawidłową reakcją organizmu na spożywany pokarm, a precyzyjnie na niektóre jego składniki. Wynika ona z niedoboru enzymów rozkładających określone substancje występujące w jedzeniu. Do najczęściej nietolerowanych tego typu substancji należy laktoza, która znajduje się przede wszystkim w mleku i produktach mlecznych – jogurtach, kefirach, serach, śmietanie. Często uczula nas również gluten. Występuje on w żywności wytwarzanej z pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia. Pojawia się więc w takich produktach, jak makaron, pieczywo. Nietolerancję mogą wywoływać również orzechy, czekolada, niektóre alkohole, a nawet niektóre owoce i warzywa.

Skóra lustrem odżywiania
Tuż za układem pokarmowym, właśnie skóra jest miejscem, gdzie najczęściej pojawiają się objawy nietolerancji. Trądzik, sucha, naczyniowa cera, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie skórne to przewlekłe objawy, mogące świadczyć o nietolerancji pokarmowej. Gdy na skórze uporczywie pojawiają się wysypka, swędzenie, rumień czy pokrzywka to sygnał alarmowy: organizm nie działa prawidłowo. Nietolerancja pokarmowa jest powszechnym zjawiskiem, dlatego bardzo prawdopodobne, że wszelkie zmiany skórne są spowodowane właśnie nią. W przeciwieństwie do często mylonych z nietolerancją alergii pokarmowych, na które cierpi zaledwie 2% społeczeństwa, charakteryzuje się ona długotrwałością i uciążliwością. Dlatego ważne, by szukać źródła problemu i móc właściwie z nim walczyć.

Możesz sobie z tym poradzić
Badanie na nietolerancję pokarmową w Viva-Derm polega na pobraniu od pacjenta krwi i oznaczeniu przeciwciał IgE w surowicy. Są one wytwarzane przez organizm przeciw konkretnym, spożywanym przez nas produktom i składnikom żywnościowym. Dzięki temu test pozwala precyzyjnie zdiagnozować, jakie właśnie produkty i składniki wywołują nietolerancję. Leczenie nietolerancji polega na wyeliminowaniu z diety produktów podejrzewanych o wywoływanie jej skutków. Nazywane jest to często dietą eliminacyjną. Po otrzymaniu wyników testu pacjent korzysta z indywidualnego programu dietetycznego opracowanego przez specjalistę Viva-Derm. Po pewnym czasie stosowania wskazanej diety i ponownym wykonaniu badań często układ immunologiczny jelit przestaje reagować lub reaguje w mniejszym stopniu na wcześniej zdiagnozowane produkty i składniki.

Testy na nietolerancję pokarmową nie są jedynie podstawą w terapiach leczniczych, ale mają wiele innych wskazań. Wykonuje się je m.in., aby przeciwdziałać starzeniu skóry oraz w procedurach estetycznych – w leczeniu cellulitu czy modelowaniu sylwetki. Dzisiejsza medycyna daje wiele możliwości, z których warto korzystać. Kompleksowe i holistyczne podejście do własnego ciała i zdrowia pozwoli długo się nimi cieszyć.

http://www.viva-derm.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Co druga osoba cierpi na nietolerancję pokarmową
Sposób żywienia wpływa nie tylko na kształt sylwetki. To, co jemy ma też niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją, migreny czy problemy układu pokarmowego mogą świadczyć o niewłaściwej diecie. Podobnie jest z kondycją skóry. Sprawdź, co mówią specjaliści.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

To prawda ja cierpiałam na azs (i nadal cierpie) ale po zmianie diety jakby lepiej było z moją skórą, kupiłam sobie wiec balsam do ciała cetaphil md dermoprotektor, dzięki któremu moja skóra teraz nie ma brzydkich zmian spowodowanych azs i do tego nie swędzi mnie całe ciało, jak to zazwyczaj niestety bywało.
Anonim 2018-08-25 23:09:16


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe