Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Gwiazdy charytatywnie dla dzieci z autyzmem

Inspiruje nas wolność – takie hasło nosiła X edycja Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie, poświęconego 100- leciu niepodległości Polski. Podczas tygodniowej imprezy byliśmy świadkami specjałów kulinarnych, muzycznych, teatralnych, filmowych i modowych.
Jak co roku, do Lublina zawitały osobowości polskiego ekranu, tym razem wspierając akcję charytatywną na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Lublinie.

Na Plac po Farze prosto z lubelskiego hotelu Hampton by Hilton *****, którego gościnności nie da się zapomnieć, przyjechały Gwiazdy: Sławomira Łozińska, Sylwia Wysocka, Anna Popek, Kamila Ścibiorek, Marek Siudym, Marcin Troński, Marcin Kwaśny i Grzegorz Daukszewicz i przed kilku tysięczną widownią wystąpili w roli modelek i modeli, prezentując na sobie stylizacje polskich firm i polskich projektantów. Jako pierwszą zobaczyliśmy kolekcję łódzkiej firmy Monnari , która od 20 lat z powodzeniem ubiera polskie kobiety. Panie prezentowały jesienną kolekcję w stonowanych brązowo-żółtych kolorach. Stylowe ramoneski z frędzlami symbolizujące smak wolności oraz beżowe kurtki i wysmakowane torebki, idealnie korespondowały z sukienkami w stylu boho, jeansami i spódnicami z eko skóry. Komplety delikatnej i pozłacanej biżuterii od wrocławskiej Pop Factory fantastycznie podkreślały kobiecość prezentowanej kolekcji.

Dopełnieniem całości były odważne projekty butów z najwyższej jakości skóry projektanta Marshall Shoes – Tomasza Bajora. Perfekcyjne wykonanie i oryginalne kolory przyciągały zaciekawione oczy widzów. Damska część widowni fokusowała się na przystojnych aktorach, którzy w kolekcji Murano Styl pewnie wkroczyli na wybieg, prezentując doskonałą konstrukcję i idealne wykończenie wyjątkowej jakości garniturów. Dopełnieniem elegancji były koszule łódzkiej marki De Luxe oraz obuwia Domeno, marki dla wyjątkowego mężczyzny, której twarzą jest Janusz Panasewicz.

Jako druga, swoją kolekcję pokazała niezwykła projektantka Aneta Michalska. Każda jej kolekcja ma w sobie coś nieuchwytnego i tajemniczego. Wykonane ze szlachetnej tkaniny o najmodniejszych wzorach ,eleganckie płaszcze, uosabiają luksus i szlachetność formy. Każdy z modeli łączył wspólny mianownik, naturalny odcień nude. Płaszcze okazale prezentowały się w towarzystwie ogromnych broszek w stylu lat 20-tych od Galiny Kowalskiej. Pod spodem dojrzeliśmy wysmakowane „małe ecru”, tak modne w tym sezonie, jedynie Kamila Ścibiorek pokazała sukienkę z roślinnymi motywami, które nawiązywały do mijającego już lata. Uzupełnieniem stylizacji stały się unikatowe torebki D’Art Doroty Gąsiorowskiej, podkreślające odmienność i indywidualność każdej kobiety.

Nie mogło zabraknąć obuwia. Również w tej kolekcji Marshall Shoes pokazał oryginalne wzornictwo, które jest przypisane tylko do tego projektanta. Panowie w kolekcji eleganckich garniturów Maurice Olbert marki Ortel, doskonale bawili się na scenie zapraszając panie do tańca, ku wielkim owacjom publiki. Choć niewidoczna, była z nami również bielizna Alles.

 


Nasze Gwiazdy promieniowały urodą, o której pielęgnację zadbała firma Bandi Cosmetics, produkująca ekskluzywne kosmetyki dla wymagających kobiet oraz Laboratorium Jadwiga, mające tylko naturalne, doskonałej jakości produkty. Stylizacje fryzur były dziełem PK Hair – artykuły fryzjerskie oraz marki pielęgnującej włosy Z.One-Concept. Makijażami zajęła się jak zwykle niezwodna marka Bell Hypoallergenic. W ramach wsparcia charytatywnego swoje produkty kosmetyki kolorowej przekazała również firma Golden Rose. Charytatywną akcję na rzecz dzieci z autyzmem poparła również firma obuwnicza Saway z Krakowa.

Spacer z Ordonką w tle, taki tytuł nosił trzeci rekonstrukcyjno-historyczny pokaz lubelskiej projektantki Małgorzaty Sulisz. W jednej chwili przenieśliśmy się w 10-te lata ub .wieku. W rolę modelek wcieliły się mieszkanki Lubelszczyzny. Oprócz mody, na scenie odbywały się pokazy kulinarne, w których udział brali również aktorzy, ubrani w granatowe t-shirty marki Big Star.

Na zakończenie dnia aktorów czekała jeszcze wyjątkowa niespodzianka w Hampton by Hilton*****. Pani Anita Wysokińska, właścicielka hotelu, przywitała gości zapraszając na wysublimowaną kolację, odwołującą się do kuchni XX-lecia Międzywojennego. Byliśmy świadkami kulturalno-kulinarnej uczty. Kelnerzy wystylizowani na lata XX-te ub.wieku , trzymając się zasad savoir vivr’u , z dystyngowaną nonszalancją serwowali przysmaki Bolesława Leśmiana, Józefa Piłsudskiego czy Hanki Ordonówny. Nie zabrakło również doskonałych nalewek, które dla Polaków są tym czym szampan we Francji. A wszystko to w oprawie Złotej Kolekcji muzyki lat XX-tych ub.wieku. Jeżeli chcą Państwo poznać menu, zapraszamy do restauracji hotelu Hampton by Hilton*****. Szkoda , że wszystko co dobre, szybko się kończy, ale za rok wrócimy, znów smakować skarby Lubelszczyzny.

Organizatorem Europejskiego Festiwalu Smaku jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku.

Organizatorem pokazu mody „Gwiazdy smakują lubelskie” jest agencja Makana Art & Business Małgorzata Kotwica.

Fot. Arkadiusz Plich i Adrianna Kałużna
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Gwiazdy charytatywnie dla dzieci z autyzmem
Inspiruje nas wolność – takie hasło nosiła X edycja Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie, poświęconego 100- leciu niepodległości Polski. Podczas tygodniowej imprezy byliśmy świadkami specjałów kulinarnych, muzycznych, teatralnych, filmowych i modowych.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe