Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Czy miłość da się zamknąć w słowach?

Ludzie, od zarania dziejów, poświęcają gro czasu miłości. Nie dziwi więc fakt, że pragną ją określić, zdefiniować i nazwać. Jednak każdy z nas przeżywa ją na swój sposób. Zależnie od naszego wieku, pochodzenia, doświadczeń, a nawet miejsca na ziemi, postrzegamy ją inaczej. Mimo to wszyscy, aby wyrazić miłość potrzebujemy właśnie słów, a gdy ich nam brakuje lub nie do końca jesteśmy pewni tego, co chcemy powiedzieć o tym największym z uczuć, chętnie sięgamy do sentencji wielkich tego świata, którzy wobec miłości byli bezbronni dokładnie jak my.
Nie dziwi więc fakt, że strony z cytatami o miłości to te najchętniej odwiedzane przez internautów, a miłosna poezja rozchodzi się w setkach tomów. Ale właściwie dlaczego chcemy czytać, co o miłości sądzą inni? Po co potrzebne są nam ich słowa? O to wraz z portalem randkowym MyDwoje zapytaliśmy kilkuset użytkowników serwisu. Właściwie w jakim celu szukamy cytatów miłosnych?

Kiedy brakuje nam własnych słów


Okazuje się, że po cytaty miłosne sięgamy bardzo często. Aż 55% kobiet i 47% mężczyzn zagląda do nich systematycznie. A jakie są tego powody? Wygląda na to, że panom służą one skutecznie podczas trudnej sztuki uwodzenia oraz podtrzymywania żaru uczuć. 15% z nich wykorzystuje je podczas pisania listów i SMS'ów do swojej sympatii. Uważają oni, że literaci potrafią skuteczniej ubrać w słowa to, co właśnie dzieje się w ich sercach i umysłach. Czy faktycznie działa to na płeć piękną? Oczywiście, że tak! Kobiety uwielbiają literaturę miłosną, romanse i miłosne wyznania językiem poetów. Nie dziwi to więc wcale, a dodatkowo okazuje się, że aż 19% pań przyznaje, że sięga do nich często samodzielnie tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.

Czy jest więc lepszy sposób na wkupienie się w łaski płci pięknej niż przez złote myśli? 8% zapytanych singli uznaje, że warto czerpać z mądrości i doświadczenia tych, którzy o miłości wiedzą wiele i uznają, że znane miłosne powiedzenia są ich przewodnikiem po życiu i miłości. Dzięki nim potrafią lepiej zrozumieć złożoną naturę, oczekiwania, sposób myślenia i podejście do miłości płci przeciwnej. Do kolejnych 7% przemawiają zwłaszcza słowa połączone z muzyką, uwielbiają słuchać i nucić miłosne cytaty z utworów znanych wokalistów. 6% respondentów przyznaje, że korzysta z nich bardzo praktycznie. Uważają oni, że są wspaniałym sposobem na złożenie życzeń, wyrażenie uczuć, przekazanie mądrości i z chęcią wstawiają je do kartek okolicznościowych, by zrobić wrażenie na drugiej stronie. 4% zapytanych cytaty pomagają po prostu „zabłysnąć” w rozmowie, poczuć się elokwentnymi i sprawić wrażenie oczytanych. 3% uważa, że wspaniale sprawdzają się w randkowaniu i zamiast oklepanych sloganów, zwracają uwagę wybranej osoby, a później oczarowują i rozkochują w sobie, nietypową, starannie wybraną sentencją.

Najpiękniejsze cytaty o miłości

A jakie są te najwspanialsze sentencje miłosne? Ile ludzi, tyle wskazań. Tu duży wpływ na nasz wybór ma nasz aktualny stan ducha i zakochania. Osoby, które dopiero rozpoczynają miłosną grę wskażą zapewne te, które mówią o subtelnej naturze miłości.

• „W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory.” Jiddu Krishnamurti

• „O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.”
Andrzej Sapkowski

• „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
Paulo Coelho

• “Miłość wybiera sobie małe miejsce, które rozjaśnia; wszystko pozostałe jest w jej cieniu.”
Johann Heinrich Pestalozzi

Miłosne cytaty pozwalają nam zrozumieć psychikę i pragnienia przeciwnej płci. O skomplikowanej naturze kobiet mówią:

• “Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.”
Erich Osterfield

• “Kobieta wybaczy Ci wszystko, oprócz jednego: że jej nie kochasz.”
Musset

• “Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać.”
Sauvajon

• „Mogę być damą. Ale atrybutem mężczyzny, dodatkiem do niego? Nie, dziękuję. Nie będę niczyją ozdobą, nie będę czyimś złotkiem, skarbem, słoneczkiem.”
Deb Caletti Męskie myślenie o kobietach tłumaczą: • „Kobiety potrafią jednym spojrzeniem wstrząsnąć całym życiem mężczyzny.” Jonathan Carroll

• „Dwudziestoletni mężczyzna podnieca się w myśli. Czterdziestoletni zaś – na powierzchni skóry. Lecz dla trzydziestoletniego mężczyzny najniebezpieczniejsza jest kobieta widziana jako zarys kształtu.”
Kōbō Abe

• „Ideałem mężczyzny jest kobieta, której nie może znaleźć.”
Alfred Musset

• “Kochająca kobieta jest w znacznej mierze dziełem kochanka, a im wybitniejszy kochanek, tym i ona jest wartościowsza: bo największym szczęściem mężczyzny jest odnajdować się w ukochanej.”
Paul Ernst

Dzięki nim możemy zrozumieć też na czym polega ta najprawdziwsza, szczera miłość i jak ją rozpoznać:

• “Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek.”
Tom T. Hall

• „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.”
św. Paweł z Tarsu

• „Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje.”
Antoine de Saint-Exupéry

• “Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać – a nie otrzymywać.”
Bertold Brecht


Czytaj artykuł: Miłość zamknięta w słowach
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Czy miłość da się zamknąć w słowach?
Ludzie, od zarania dziejów, poświęcają gro czasu miłości. Nie dziwi więc fakt, że pragną ją określić, zdefiniować i nazwać. Jednak każdy z nas przeżywa ją na swój sposób. Zależnie od naszego wieku, pochodzenia, doświadczeń, a nawet miejsca na ziemi, postrzegamy ją inaczej. Mimo to wszyscy, aby wyrazić miłość potrzebujemy właśnie słów, a gdy ich nam brakuje lub nie do końca jesteśmy pewni tego, co chcemy powiedzieć o tym największym z uczuć, chętnie sięgamy do sentencji wielkich tego świata, którzy wobec miłości byli bezbronni dokładnie jak my.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe