Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

3 zasady mocnych włosów jesienią

Słońce i gorące letnie dni zastąpił chłód jesieni. Włosy, które narażone były do tej pory na szkodliwe promieniowanie UV oraz suche powietrze, teraz zmagać się będą z niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem. Jak przygotować włosy do jesiennej pogody? Jak właściwie je pielęgnować?Jak przeciwdziałać niekorzystnym dla włosów skutkom tej pory roku?
Na te pytania odpowiedzi udzieli właściciel i główny stylista marki Shake Your Head Grzegorz Duży, który doradza jak zadbać o włosy tuż na początku jesieni, aby cieszyć się nimi przez chłodniejsze dni.

Zasada 1. Przygotowanie
Ważne jest odpowiednie przygotowanie włosów na chłodniejsze dni. Najlepszym sposobem będzie w pierwszej kolejności odświeżenie fryzury. Wystarczy jedynie delikatne podcięcie końcówek, ponieważ to właśnie one mają wielkie znaczenie dla wyglądu i stanu włosów. – Końcówki powinniśmy podcinać co najmniej raz na dwa miesiące – mówi Grzegorz Duży – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy są one dodatkowo narażone na niszczenie pod wpływem materiałów syntetycznych, z których wykonywane są szaliki czy czapki. Wystarczy jedynie kosmetyczne strzyżenie, aby nadać włosom lekkości i ożywić je.

Zasada 2. Pielęgnacja
Podstawą, nie tylko jesienią, ale każdą porą roku, jest właściwa codzienna pielęgnacja włosów. Zadbać o nie można stosując dobrze dobrane kosmetyki. Szampon oraz odżywka to minimum niezbędne do zapewnienia włosom optimum. Wybór na rynku jest bardzo szeroki, jednak zawsze dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, który podpowie, jaki kosmetyk będzie najodpowiedniejszy dla naszej skóry głowy oraz kondycji włosów. Przy okazji takiej wizyty w salonie warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Shake Your Head proponuje zabieg pielęgnacyjny z sauną, który dogłębnie odżywi i zregeneruje włosy. – Pod wpływem ciepła możemy zregenerować strukturę włosa – wyjaśnia Grzegorz Duży – Natomiast zimny nawiew stosowany na koniec zabiegu domyka łuskę i pozostawia go wzmocnionym i pełnym blasku.

Zasada 3. Przeciwdziałanie
Jesienią należy pamiętać także o przeciwdziałaniu niepożądanym dla włosów skutkom tej pory roku. Aby chronić je przed chłodnym powietrzem, które niszczy, pozostawiając je matowymi i łamliwymi, warto zakładać czapkę, która dodatkowo będzie elementem uzupełniającym jesienną stylizację. Trzeba mieć jednak na uwadze to, by była ona wykonana z naturalnych tkanin. Dzięki temu zapobiegniemy nadmiernemu przetłuszczaniu włosów oraz powstaniu łupieżu. Lepsze są również te o luźnym fasonie, pod którymi włosy mogą swobodnie oddychać. Nie powinno się z kolei zakładać czapki na niewysuszone włosy. – Włosy nie lubią drastycznych zmian temperatur – wyjaśnia Grzegorz Duży – Dlatego przed wyjściem należy dokładnie je wysuszyć, aby uniknąć ich osłabienia.

Więcej na www.shakeyourhead.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
3 zasady mocnych włosów jesienią
Słońce i gorące letnie dni zastąpił chłód jesieni. Włosy, które narażone były do tej pory na szkodliwe promieniowanie UV oraz suche powietrze, teraz zmagać się będą z niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem. Jak przygotować włosy do jesiennej pogody? Jak właściwie je pielęgnować?Jak przeciwdziałać niekorzystnym dla włosów skutkom tej pory roku?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe