Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Niezaspokojeni single tęsknią za seksem

Z badania przeprowadzonego na zlecenie aplikacji ZaadoptujFaceta wynika, że single oceniają swoje zadowolenie z życia seksualnego na dwójkę z plusem. Sprawdzamy, co szwankuje, a co wywołuje zadowolenie z życia seksualnego. Atrakcyjny partner? Częstotliwość stosunków?
Podczas badania single zostali poproszeni o ocenę zadowolenia ze swojego życia w skali od jednego do pięciu, gdzie jeden oznaczało bardzo źle, a pięć znakomicie. Średnia ocen wyniosła 2,8. - To niezbyt optymistyczny wynik, zwłaszcza, że badane osoby są w wieku kojarzącym się z najintensywniejszym okresem seksualnej aktywności - zaznacza Rocio Cardosa, menedżerka aplikacji ZaadoptujFaceta.

Seksu brak

Aby być usatysfakcjonowanym z życia seksualnego, trzeba je w ogóle mieć. Tymczasem u osób samotnych bywa z tym różnie. Według badania, jedna czwarta (26,5 proc.) singli w wieku 18-40 lat nigdy nie uprawiała seksu. Prawie co piąty respondent (18,2 proc.) kochał się ponad rok temu. Taka sama grupa (18,2 proc.) ostatni stosunek odbyła kilka miesięcy temu. Tylko 4,2 proc. deklaruje, że uprawiało seks w dniu badania lub w dniu je poprzedzającym. Taka frekwencja może powodować frustrację, zwłaszcza, że… ...single chcą seksu codziennie

Cóż, seks jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Zgadza się z tym większość singli (52,8 proc.), deklarując chęć podejmowania aktywności seksualnej codziennie lub prawie codziennie. Co czwartego ankietowanego (24,8 proc.) usatysfakcjonowałby stosunek raz w tygodniu. Raz w miesiącu seks chciałby uprawiać co dziesiąty singiel. Zaskakujące jest, że aż 12,3 proc. ankietowanych deklaruje brak takich potrzeb. Czy brak relacji uczuciowej może powodować, że wygasają potrzeby seksualne?

- Rzeczywiście długa abstynencja seksualna może zmniejszać potrzeby. Poza tym u niektórych osób, częściej kobiet, pożądanie nie występuje samo z siebie, spontanicznie, ale dopiero w reakcji na jakąś sytuację związaną z ukochaną osobą - np. partner mnie przytula, jest miło, całujemy się, zaczynam odczuwać podniecenie. Ale bardziej prawdopodobna wydaje się odwrotna zależność. Być może badania pokazują, że znaczna część singli to osoby, które mają nierozwiązane problemy w sferze seksualnej? Może obawa - jak zostanie przyjęte to, że mam niskie libido, boję się stosunku, nie mam orgazmu, mam problemy z utrzymaniem wzwodu itp.

SEKSUOLOG ANNA GOLAN

Z kim uprawiać seks?


Większość singli nie chciałaby być singlami (87,3 proc.) i wolałaby mieć stałego partnera seksualnego. Gdy uprawiają seks nie będąc w związku, najczęściej wybierają innych singli. Jedynie niespełna co dziesiąty (8,2 proc.) singiel wchodzi w relacje seksualne z osobami będącymi w związkach małżeńskich. 81,2 proc. wolnych osób nie wyobraża sobie podjęcia aktywności seksualnej z czyimś mężem lub żoną. Są też tacy (10,7 proc.), którym bliska jest zasada: “czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal” i wolą nie wiedzieć, czy na kochanka w domu przypadkiem ktoś nie czeka.

Co poszło nie tak?


Powodów miernej satysfakcji z życia seksualnego samotni wskazują kilka. Przede wszystkim wspomniana już częstotliwość odbywanych stosunków. Kolejnym kluczowym powodem są trudności w znalezieniu odpowiedniego partnera. Wiele osób skarży się też na jakość doznań, brak bliskości z partnerem, niespełnienie erotycznych fantazji czy brak orgazmu. - Wszystkie te problemy wiążą się ze sobą. Trudność w znalezieniu bratniej duszy może przy tym odbierać nie tylko zadowolenie z życia seksualnego, ale i z życia w ogóle - zauważa Cardosa, specjalistka z ZaadoptujFaceta.

Gdzie znaleźć partnera do seksu (i nie tylko)?

Single nie ograniczają się do jednego sposobu. Jak wykazuje badanie, najczęściej liczą na znajomych (61,5 proc.). Szukają także na koncertach, w klubach, czy przez portale randkowe. Niektórzy wypatrują potencjalnego kochanka na zajęciach związanych z zainteresowaniami, w szkole językowej, na siłowni lub na kursie gotowania. Jedno jest pewne: kto szuka, ten znajdzie.

Zatem głowa do góry, single, i do dzieła!

ZaadoptujFaceta to pierwszy portal i aplikacja randkowa, która odwraca role, dając kobietom pełną moc w uwodzeniu. Formuła serwisu zakłada, że klientkami są kobiety, które wybierają odpowiednie „produkty” – mężczyzn. Pomysł powstał, by chronić kobiety przed niechcianymi wiadomościami i nachalnymi propozycjami.

ZaadoptujFaceta istnieje od 2007 r. i ma ponad 18 milionów użytkowników na świecie. Aplikacja dostępna jest na Android i iOS. Badanie „Seksualność singli w Polsce” przeprowadzone dla ZaadoptujFaceta zostało wykonane przez agencję badawczą Biostat w sierpniu 2018 r. na grupie 600 Polaków w wieku od 18 do 40 lat.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie celowej – wśród singli – metodą CAWI. Maksymalny błąd pomiaru wynosi 4% (z 95% prawdopodobieństwem odsetek wskazań próby nie będzie różnił się od odsetka wskazań populacji o więcej niż 4%).
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Niezaspokojeni single tęsknią za seksem
Z badania przeprowadzonego na zlecenie aplikacji ZaadoptujFaceta wynika, że single oceniają swoje zadowolenie z życia seksualnego na dwójkę z plusem. Sprawdzamy, co szwankuje, a co wywołuje zadowolenie z życia seksualnego. Atrakcyjny partner? Częstotliwość stosunków?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe