Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak wygrać walkę z trądzikiem?

Trądzik to szczególnie nieprzyjemna dolegliwość, która jesienią może dodatkowo się nasilić. Latem promieniowanie słoneczne sprawia, że problem tymczasowo słabnie, jednak wraz z nadejściem chłodniejszych dni wraca on z podwójną siłą. Jak poradzić sobie z wyjątkowo opornym na leczenie trądzikiem – nie tylko jesienią – radzi dr n. med. Ewa Berlińska, specjalista dermatolog i właścicielka Eva Cure Clinic.
Trądzik jest schorzeniem przewlekłym. Mimo że „młodzieńczy”, to może się on utrzymywać do 35., a nawet 44. roku życia. Zdarza się, że także dłużej.

- Trądzik młodzieńczy jest pewnym stanem fizjologicznym zależnym w dużym stopniu od czynników genetycznych
– wyjaśnia dr Ewa Berlińska. Na jego przedłużenie mogą mieć jednak wpływ takie czynniki jak stres, spożywanie niezdrowej żywności czy zbyt wczesne wprowadzanie środków antykoncepcyjnych.

Trądzik powstaje, gdy na nawet niewielką ilość hormonów pojawiających się we krwi, gruczoły łojowe reagują zwiększoną produkcją łoju i rogowaceniem ujść gruczołowych. W obrębie tych drugich rozwija się stan zapalny, spowodowany działaniem bakterii beztlenowych obecnych na skórze, którego efektem są zmiany w postaci popularnych krostek. Niektóre z nich znikają samoistnie, a niektóre wymagają specjalistycznego leczenia.

– Leczenie trądziku jest tylko objawowe, dlatego należy je kontynuować tak długo, jak utrzymuje się tendencja do jego występowania u danego pacjenta
– mówi dr Berlińska.

W Eva Cure Clinic w przypadku trądzików zaskórnikowych, grudkowych czy grudkowo-ropnych lekarz podejmuje zwykle rutynowe leczenie zewnętrze oraz zaleca zabiegi kosmetyczne.

– Jeśli stan skóry w trakcie leczenia poprawia się, to jest ono skuteczne – podkreśla dr Berlińska. – Jednak należy je kontynuować tak długo, jak istnieje ryzyko utrzymywania się i powstawania nowych zmian skórnych.

W przypadku ciężkich postaci trądzików lub trądzików opornych na leczenie, na które dotychczasowo wykorzystane metody nie skutkowały, w Eva Cure Clinic stosuje się leczenie izotretynoiną. – Jest to witamina A w odpowiedniej formie chemicznej (kwas witaminy A) – tłumaczy dr Berlińska.  - Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że jest to najskuteczniejszy lek w walce z trądzikiem. Jednak kuracja musi być prowadzona przez doświadczonego lekarza, aby uniknąć wszelkich powikłań i osiągnąć zamierzone rezultaty.

Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich odmian trądziku, oprócz leczenia dermatologicznego, warto korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, które można wykonać w domu. – Pacjenci mogą m.in. stosować peelingi enzymatyczne lub ziarniste do skór delikatnych – mówi dr Berlińska. Powinni także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i ochronie skóry za pomocą filtrów.

O skuteczności stosowanych przez dr Ewę Berlińską metod leczenia trądziku świadczą zadowoleni pacjenci – w Polsce i na Wyspach, gdzie doktor pracuje od wielu lat. Londyn to obok z powodzeniem prowadzonych przez dr Berlińską gabinetów w Polsce oraz Irlandii kolejna lokalizacja, z której usług dermatologicznych oraz innych z bogatej oferty Eva Cure Clinic mogą korzystać zarówno Polacy, jak i Brytyjczycy.

Więcej na www.evacure.co.uk
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak wygrać walkę z trądzikiem?
Trądzik to szczególnie nieprzyjemna dolegliwość, która jesienią może dodatkowo się nasilić. Latem promieniowanie słoneczne sprawia, że problem tymczasowo słabnie, jednak wraz z nadejściem chłodniejszych dni wraca on z podwójną siłą. Jak poradzić sobie z wyjątkowo opornym na leczenie trądzikiem – nie tylko jesienią – radzi dr n. med. Ewa Berlińska, specjalista dermatolog i właścicielka Eva Cure Clinic.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe