Piątek, 19 lipca 2019r. Alfreny, Rufina, Wincentego
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak Polacy dbają jesienią o zdrowie i formę

Co trzeci Polak, aby utrzymać dobrą kondycję jesienią korzysta z siłowni lub z różnych form fitness, 27% chodzi na basen. Niestety, jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, aż 25% spośród 1089 zapytanych Polaków przyznaje, że nie uprawia żadnego sportu.
Wyniki sondy „Jak Polacy dbają o zdrowie i formę jesienią” pokazują, że Polacy przede wszystkim starają się spędzać czas na zewnątrz – tak deklaruje 42% respondentów. Dla 29% sposobem na dobrą kondycję organizmu o tej porze roku jest stosowanie odpowiednich suplementów diety. Do uprawiania różnorodnych ćwiczeń według przygotowanego treningu personalnego przyznaje się 17% zapytanych Polaków, a do stosowania indywidualnego planu dietetycznego – 12% respondentów.

Z aktywności uprawianych jesienią na zewnątrz, co trzeci Polak lubi spacery, 29% stawia na bieganie, a 21% jeździ na rowerze. Dla 14% ulubioną formą aktywności jest nordic walking. Niestety, mimo deklaracji o preferowanych formach spędzania czasu w ruchu z myślą o dobrej kondycji, aż 41% Polaków zdradza, że unika o tej porze roku jakichkolwiek aktywności, a 27% zmusza się tylko do koniecznego ruchu. Pocieszającym jest fakt, że 32% respondentów deklaruje, że stara się dużo ruszać podczas całego dnia.

Może sport nie jest naszą preferowaną formą aktywności fizycznej w zimniejszych miesiącach roku, ale jak pokazują wyniki sondy, Polacy szukają różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną chandrę. Spośród 1089 respondentów, 24% wybiera aktywną rozrywkę z rodziną, jak na przykład park trampolin, 23% wyjeżdża na weekendy, 19% wybiera restauracje i kino, a 14% na przykład kurs tańca.

- Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Słaba pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Uczymy się jednak coraz lepiej walczyć z jesienną chandrą i korzystamy zarówno z różnych form aktywności sportowych oraz z rozrywek dających pozytywny przypływ energii. Wizyta w parku trampolin z rodziną, wypady off road ze znajomymi, czy wizyta w Escape Roomie z przyjaciółmi – to coraz bardziej popularne w Polsce formy spędzania czasu. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Na towarzyszy wspólnie uprawianych aktywności, najchętniej wybieramy przyjaciół lub znajomych – 34% odpowiedzi, chętnie również sami je konsumujemy – 27% odpowiedzi oraz w towarzystwie partnera lub partnerki – 18% odpowiedzi. Dla 18% respondentów najlepszym towarzyszem jest rodzina.

Spośród wskazanych, przykładowych sposobów na rozładowanie jesiennego napięcia, zapytani respondenci najczęściej wybierają park trampolin – 41% odpowiedzi, 29% ćwiczenia relaksacyjne typu joga, 17% wspinanie się na ściance, a 13% strzelnicę.

- W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak park trampolin, lot w tunelu aerodynamicznym, strzelnica i ścianka wspinaczkowa. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości w przystępnych cenach jest w Polsce coraz więcej.
- komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Zapytani o częstotliwość uprawianych aktywności związanych z dbaniem o formę, co trzeci Polak przyznaje, że odbywa się to tylko raz w tygodniu, 24% kilka razy w tygodniu, a 18% że 2-3 razy w miesiącu. Na aktywności jesienne, 48% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków wydaje do 100 zł miesięcznie, 28% od 100 do 300 zł, a 8% nawet do 500 zł.

*źródło: Sonda "Jak Polacy dbają o zdrowie i formę jesienią" została zrealizowane w formie ankiety online na próbie 1089 respondentów w październiku br. przez serwis Prezentmarzeń.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak Polacy dbają jesienią o zdrowie i formę
Co trzeci Polak, aby utrzymać dobrą kondycję jesienią korzysta z siłowni lub z różnych form fitness, 27% chodzi na basen. Niestety, jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, aż 25% spośród 1089 zapytanych Polaków przyznaje, że nie uprawia żadnego sportu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe