Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nowe oblicza znanej nam fryzury

Grzywka nie ustępuje w walce o miano najpopularniejszej fryzury 2018 roku. Powraca w wielkim stylu, bo nie wyklucza eksperymentów i nowatorskich rozwiązań. Zwichrzona, w wersji mikro, à la Brigitte Bardot, a nawet nonszalancko pofalowana! Ich wspólny mianownik to naturalność i swoboda.
Sprawdź która wersja grzywki podziała na Twoją korzyść, a z której warto zrezygnować, by uniknąć rozczarowania i udręki zapuszczania jej przez najbliższe miesiące.

Decyzja o grzywce jest pewnikiem w życiu każdej kobiety. Pojawiła się na którymś z etapów naszego życia, choć niekoniecznie była wynikiem kształtowania indywidualnego stylu. W dzieciństwie służyła czysto pragmatycznym celom – zapobiegała wpadaniu włosów do oczu. Z czasem stała się deklaracją naszych upodobań lub owocem bardziej lub mniej udanych eksperymentów. Niektóre kobiety przyjmują fryzurę z grzywką jako ich znak rozpoznawczy, jak Alexa Chung, inne z niesmakiem wspominają codzienną walkę o nadanie kosmykom pożądanego kierunku. Bez względu na Twój stosunek do grzywki, w 2018 warto dać jej szansę, bo to jej rok! 
 

Curtain bang


Spopularyzowana przez Brigitte Bardot do dziś urzeka lekkością i nonszalancją. Opadające na boki kosmyki, tworzą niby zasłonki, które odsłaniają czoło i kości policzkowe. Z założenia fryzura ta ma nie przysparzać nam dużo zachodu podczas porannego rytuału stylizacyjnego. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiedniemu cięciu, wykonanemu przez doświadczonego profesjonalistę lub jeśli włosy są wyjątkowo oporne – przy pomocy okrągłej szczotki. Taka grzywka jest nie tylko modna, ale działa również wysmuklająco na rysy twarzy.

Mikro grzywka

Nie da się ukryć, że ultrakrótka grzywka przeżywa obecnie prawdziwy renesans. „Baby bang” gościła na głowach takich ikon jak Audrey Hepburn czy Betty Page. Dziś trend ten lansowany jest na czerwonym dywanie i zdobywa rzeszę fanek nie tylko wśród celebrytów. Mikro grzywka to jednak wymagająca towarzyszka! Dla osiągnięcia pożądanego efektu konieczna jest każdorazowa stylizacja, bowiem styl ten nie znosi chaosu i improwizacji. Czas zatem zaprzyjaźnić się z prostownicą. Ponieważ tak krótka grzywka eksponuje większą część naszej twarzy, nie ukryje ona mankamentów urody. Odwrotnie – sprawi, że będą one bardziej widoczne.

Falowana i w nieładzie


Kobiety o naturalnie falowanych i kręconych włosach są w tym sezonie na wygranej pozycji. Być może to właśnie dla nich przywrócono ten kontrowersyjny trend, jako że tej jesieni naturalność święci triumfy. Tak więc daj się ponieść fantazji i eksperymentuj ze swoimi lokami i falami. Niesforna grzywka tworzy doskonałą ramę dla owalnej lub pociągłej twarzy. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji kosmyków, bo tylko wówczas fryzura prezentuje się nienagannie.

Długa grzywka

Zarówno ta lekka w stylu Jane Birkin, jak i nieco pełniejsza à la Kleopatra – obie sięgające za linię brwi – idealnie wpisują się w fryzjerskie trendy tej jesieni. Pomogą zamaskować szerokie czoło i optycznie skrócą długi nos. Pierwsza z propozycji to subtelna wersja porannego nieładu jak po wstaniu z łóżka, druga bardziej dopracowana, a przez to elegancka. I choć w przypadku pierwszej nadmierna stylizacja mogłaby zepsuć efekt końcowy, dla drugiej jest ona koniecznością.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nowe oblicza znanej nam fryzury
Grzywka nie ustępuje w walce o miano najpopularniejszej fryzury 2018 roku. Powraca w wielkim stylu, bo nie wyklucza eksperymentów i nowatorskich rozwiązań. Zwichrzona, w wersji mikro, à la Brigitte Bardot, a nawet nonszalancko pofalowana! Ich wspólny mianownik to naturalność i swoboda.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Uwielbiam grzywki :)
Ola 2018-11-08 08:50:44


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe