Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Teva i Fundacja Zaczytani otwierają bibliotekę

Dzięki pracownikom Teva z krakowskiej fabryki została otwarta druga Zaczytana Biblioteka – tym razem na Oddziale Chirurgii Dzieci w krakowskim Szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Dzieci przebywające na oddziale mogły posłuchać bajki o Słoniu Elmerze czytanej przez ambasadorów Fundacji Zaczytani.
A są nimi Magdalena Walach (m.in. M jak Miłość, Pensjonat pod Różą, Rojst) oraz Marcin Sianko (Oficer, Barwy Szczęścia, Ojciec Mateusz), aktorzy teatru im. Juliusza Słowackiego.

Firma Teva Operations Poland, jeden z największych wytwórców leków w Polsce, włączyła się w 2017 roku w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Fundację Zaczytani.org. Pracownicy krakowskiej fabryki z chęcią przynosili do zakładu dziesiątki książek dla dzieci i młodzieży, aby wesprzeć akcję tworzenia bibliotek dla pacjentów. Dzięki książkom dzieci przebywające na szpitalnych oddziałach mogą na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w bajkowy świat. W ubiegłym roku Teva otworzyła wraz z Fundacją Zaczytani bibliotekę w Szpitalu im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. W tym roku otwarta została kolejna krakowska biblioteczka dla pacjentów.

- Wsparcie Fundacji Zaczytani było pomysłem pracowników Teva w Krakowie, dla których ważne jest wspieranie pacjentów i lokalnych społeczności. Do akcji zbierania książek wszyscy podeszliśmy bardzo entuzjastycznie i wyzwaniem było nie tyle zebranie odpowiedniej ilości książek, ale pomieszczenie ich, a potem przesłanie do Fundacji. To nie jest pierwszy przykład zaangażowania naszych pracowników w charytatywne akcje. Mamy w firmie grupę wolontariuszy, którzy co tydzień pieką ciasta dla podopiecznych lokalnego hospicjum i zawożą je tam osobiście. To daje ogromną satysfakcję i powód do dumy. – komentuje Aneta Filik, Dyrektor Personalny w Teva w Krakowie i dodaje: - Wytwarzanie leków to szczególne zadanie i świadomość tego, że tabletki, kapsułki i syropy wyjeżdżające z krakowskiej fabryki pomagają milionom pacjentów w Polsce na pewno motywuje do pracy. Miło jednak jest mieć poczucie bezpośredniej pomocy, widzieć uśmiech pacjenta, zadowolenie dziecka, które dzięki na uczestniczy w zajęciach z bajkoterapii organizowanych przez Fundację Zaczytani.

Troska o pacjentów

Otwarcie biblioteki we współpracy z organizacją Zaczytani.org to nie pierwsza inicjatywa firmy Teva w Polsce dla małych pacjentów. Teva Pharmaceuticals Polska od kilku lat prowadzi akcję „Teva Dzieciom – Baw się i Zdrowiej” w ramach której Wolontariusze z firmy remontują salki zabaw na oddziałach pediatrycznych, aby stworzyć miejsca przyjazne dla małych pacjentów, zaprojektowane zgodnie z ideami „healing environment”. Wesołe i ciepłe pokoje zabaw, nawiązujące do natury, powstały już w szpitalach w Białymstoku, Przasnyszu, Bielsku Podlaskim, Łęczycy i Kutnie.

Więcej informacji www.teva.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Teva i Fundacja Zaczytani otwierają bibliotekę
Dzięki pracownikom Teva z krakowskiej fabryki została otwarta druga Zaczytana Biblioteka – tym razem na Oddziale Chirurgii Dzieci w krakowskim Szpitalu im. Stefana Żeromskiego. Dzieci przebywające na oddziale mogły posłuchać bajki o Słoniu Elmerze czytanej przez ambasadorów Fundacji Zaczytani.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe