Poniedziałek, 21 października 2019r. Celiny, Hilarego, Janusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Fakty i mity na temat pożyczek internetowych

Wokół rynku pożyczek online panuje wiele różnych, czasem sprzecznych przekonań. Niektóre z nich są prawdziwe, inne zaś kompletnie mijają się z prawdą. Podpowiadamy więc co jest prawdą, a co tylko mitem.
1. Pożyczka jest tym samym, co kredyt – Mit

Choć w mowie potocznej „pożyczka” i „kredyt” są używane zamiennie, to jednak z prawnego punktu widzenia są to osobne pojęcia. Kredyt może być bowiem przyznany wyłącznie przez bank, zaś pożyczek może udzielać niemal każdy. W Polsce zaś coraz bardziej popularne stają się firmy specjalizujące się w oferowaniu szybkich pożyczek internetowych

2. Pożyczkę łatwiej otrzymać od kredytu – Prawda


Chcąc otrzymać kredyt bankowy, trzeba spełnić liczne i wysoce rygorystyczne wymagania. Pożyczkę zaś można otrzymać znacznie łatwiej, ponieważ wszelkie formalności są ograniczone do absolutnego minimum, a wymagania stawiane przed klientami firm pożyczkowych są na ogół łatwe do spełnienia. Pożyczkę można otrzymać nawet wtedy, kiedy jest się bezrobotnym, czy też zadłużonym.

3. Pożyczki zaciągają tylko ci, którzy nie otrzymali kredytu – Mit


Ludzie, którzy spełniają wymagania stawiane przez banki, także korzystają z ofert instytucji pożyczkowych. Dzieje się tak, gdyż ubieganie się o kredyt bankowy to żmudny i czasochłonny proces, podczas gdy pożyczkę można załatwić błyskawicznie i to bez wychodzenia z domu. Z usług firm pożyczkowych korzystają więc przedstawiciele różnych grup społecznych, w tym także ludzie osiągający ponadprzeciętne przychody.

4. Warto korzystać z dobrej porównywarki pożyczkowej – Prawda

Samodzielne znalezienie najlepszej oferty pożyczki to nie lada wyzwanie. Na rynku można znaleźć ogromną liczbę ofert, które trzeba porównać pod kątem przynajmniej kilku parametrów. Nie mając zaś wiedzy i doświadczenia w tym zakresie, łatwo jest się pomylić. Dlatego też tak pomocne okazać się może skorzystanie z dobrej porównywarki pożyczek pozabankowych Matchbanker, na której z łatwością znajdzie się listę naprawdę dobrych ofert pożyczek online.

5. Pożyczkę spożytkować można na dowolny cel – Prawda

Zaciągając pożyczkę online, nie trzeba się nikomu z niczego tłumaczyć, ani wskazywać, na co się zamierza ją przeznaczyć. Środki uzyskane z pożyczki można więc wydać w dowolny sposób np. na kupno kolekcji historycznych banknotów, stylowego domowego zegara, wyjazd na wybrane wydarzenie kulturalne lub też dowolny inny cel.

6. Firma pożyczkowa to inna nazwa parabanku – Mit


Firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w pożyczaniu pieniędzy i pomogły już spełniać cele i marzenia wielu ludziom. Parabanki to zaś firmy, których zakres działalności nie jest dokładnie określony i wzbudza liczne kontrowersje. Przyjmuje się, że parabank to firma, która imituje sposób działania banków, faktycznie nie będąc przy tym jednak bankiem. Parabanki mogą się więc zajmować np. przyjmowaniem środków od klientów, po to, aby je inwestować i pomnażać. W praktyce jednak działania parabanków bywają mało skuteczne, tak jak to było w przypadku słynnego Amber Gold, który był właśnie parabankiem.

7. Instytucje pożyczkowe mogą wymagać wykonania przelewu weryfikacyjnego – Prawda

Część firm pożyczkowych podczas procesu weryfikacyjnego wymaga dokonania tzw. przelewu weryfikacyjnego, który opiewa na symboliczną kwotę np. jeden grosz. Przelew ten wykonuje się, aby potwierdzić, że wprowadzony numer konta bankowego należy do danego klienta. Dlatego też, dopóki taki przelew opiewa na symboliczną kwotę, to nie ma podstaw do obaw, ponieważ jego wykonanie leży tak naprawdę w interesie pożyczkobiorcy.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Fakty i mity na temat pożyczek internetowych
Wokół rynku pożyczek online panuje wiele różnych, czasem sprzecznych przekonań. Niektóre z nich są prawdziwe, inne zaś kompletnie mijają się z prawdą. Podpowiadamy więc co jest prawdą, a co tylko mitem.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe