Poniedziałek, 21 października 2019r. Celiny, Hilarego, Janusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Szczuplejsza sylwetka? To nie jest trudne!

Nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, aby schudnąć. Wystarczy wprowadzić w swoje życie kilka prostych zasad, by w niedługim czasie zacząć cieszyć się dobrym samopoczuciem i smuklejszą sylwetką. W styczniu wiele osób pragnie zawalczyć o ładne ciało i dobre samopoczucie. Aby bezpiecznie i na stałe zrzucić nadprogramowe kilogramy warto zmienić niektóre nawyki.
Jak zacząć?

Najbezpieczniejszy i najzdrowszy ubytek wagi to ok. 0,5 - 1 kilogram na tydzień. Przy małej zmianie nawyków żywieniowych i odpowiedniej motywacji pierwsze efekty zaobserwujemy już po ok. 10 - 14 dniach, co skutecznie zmotywuje nas do dalszej pracy. Według “Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej” opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) codziennie przynajmniej 30-45 minut powinniśmy poświęcić na aktywność fizyczną.

Możliwości jest bardzo wiele, bo wokół nas powstaje coraz więcej klubów fitness, a nawet grup biegowych o różnym stopniu zaawansowania. Dla tych co nie przepadają za ćwiczeniami polecamy przede wszystkim spacery. Nawet, gdy za oknem mróz, warto np. po wieczornym posiłku ubrać się odpowiednio i pomaszerować wzdłuż osiedla. Wieczorem masz zbyt wiele obowiązków? Postaraj się wstawać 15 minut wcześniej i część drogi do pracy pokonaj szybkim marszem, a zamiast używać windy – zacznij chodzić po schodach. 

- Przy zmianie nawyków żywieniowych i wzmożonej aktywności fizycznej nie zapominajmy także o regeneracji organizmu oraz jego odpowiednim nawodnieniu. Siedem godzin snu i przynajmniej 2 litry wody dziennie to absolutne minimum. Pamiętajmy również o pozytywnym nastawieniu do życia i naszych bliskich. Przestrzeganie zasady Work-Life-Balance jest niezwykle istotne w prawidłowym, codziennym funkcjonowaniu - mówi Paulina Barros, specjalista dietetyk, kierownik ds. żywienia Maczfit.

Posiłki sprzyjające zgrabnej sylwetce


Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej wskazuje, że podstawą zdrowego odżywiania są warzywa i owoce. Powinny stanowić co najmniej 50% tego, co jemy w ciągu dnia. W dalszej kolejności rekomendowane są produkty zbożowe, nabiał a dopiero na końcu mięso, ryby i tłuszcze. Zimą na szczęście mamy sporo smacznych produktów, dzięki którym w krótkim czasie możemy przygotować pyszny posiłek. Polecamy przede wszystkim zupy-krem na bazie pieczonych buraków, czy marchwi oraz ciepłe sałatki, których podstawą będą grube kasze lub pełnoziarniste makarony. Dodajmy do tego porcję dobrej jakości białka w postaci np. fasoli (ugotowanej lub z puszki), czy chude gatunki mięs i pełnowartościowy, zdrowy posiłek mamy gotowy! W ramach szybkich przekąsek polecamy owoce cytrusowe, które o tej porze są najsmaczniejsze, chipsy z jarmużu i warzywa z dodatkiem hummusu lub guacamole. Postarajmy się także, by z naszego jadłospisu wyeliminować nadmiar soli i cukru, a także unikać produktów wysoko przetworzonych.

- Ze względu na wyższą kaloryczność i większą zawartość cukru w owocach niż w warzywach, przy redukcji masy ciała w naszym menu powinny dominować warzywa. Pamiętajmy również o regularnym jedzeniu, czyli co 3-4 godzinny. To zapewnia trwałe uczucie sytości i zapobiega nagłym napadom tzw. „wilczego głodu”. Kilka razy w tygodniu polecam mięso zastąpić roślinami strączkowymi. To bardzo dobre źródło białka, i błonnika, które są istotne w kontroli masy ciała. - podpowiada Paulina Barros, specjalista dietetyk, kierownik ds. żywienia Maczfit.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Szczuplejsza sylwetka? To nie jest trudne!
Nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, aby schudnąć. Wystarczy wprowadzić w swoje życie kilka prostych zasad, by w niedługim czasie zacząć cieszyć się dobrym samopoczuciem i smuklejszą sylwetką. W styczniu wiele osób pragnie zawalczyć o ładne ciało i dobre samopoczucie. Aby bezpiecznie i na stałe zrzucić nadprogramowe kilogramy warto zmienić niektóre nawyki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe