Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dzień Kobiet oczami Polek. Wyniki badania

Kobiety nie lubią komercjalizacji swojego święta, kiczowatych upominków ani życzeń dotyczących założenia rodziny. 62% Polek zapytanych przez serwis Prezentmarzeń obchodzi Dzień Kobiet, najchętniej spędzając go z rodziną lub relaksując się z przyjaciółką.
Jak wynika z badania „Dzień Kobiet oczami Polek”, panie najbardziej w swoim święcie lubią fakt, że mogą tego dnia poczuć się wyjątkowo. Co trzecia zapytana Polka chciałaby tego dnia zrobić „coś” niestandardowego, aby nie spędzać tego swojego święta przed telewizorem – 30% odpowiedzi czy wychodząc na siłę z domu – 34% odpowiedzi.

Zapytane o preferowany upominek z okazji Dnia Kobiet, 32% Polek wskazuje na symboliczne kwiatki lub czekoladki, a 29% zdradza, że chętnie otrzymałaby prezent w formie przeżycia, jak na przykład masaż relaksacyjny czy lekcję tańca. Dla 27% miłą niespodzianką byłaby profesjonalna sesja zdjęciowa lub zakupy ze stylistą.

– W ramach okazjonalnych prezentów oprócz standardowego kwiatka, Panie lubią być pozytywnie zaskakiwane miłymi niespodziankami. Upominki w formie przeżyć zyskują coraz większą sympatię Polek, a panom pozwalają wykazać się kreatywnością. Powodzeniem cieszą się nie tylko te związane z relaksem, jak masaż czy sesja floatingowa, ale również związane z aktywnością, jak na przykład lekcja salsy czy pole dance.
– komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wśród listy przykładowych upominków z okazji Dnia Kobiet, przygotowanej przez serwis Prezentmarzeń, Panie najchętniej wybrałyby lekcję tańca – 19% wskazań, dzień w SPA – 16% odpowiedzi, sesję zdjęciową i niestandardowe warsztaty kulinarne – po 11% głosów. Znalazły się również takie, które wybrałyby skok ze spadochronem – 10% wskazań oraz masaż relaksacyjny – 9% odpowiedzi i porady stylisty – 7%.

Co trzecia Polka lubi upominki z kategorii relaks i uroda, 26% wskazuje na prezenty kreatywne, na przykład warsztaty kulinarne czy fotografii. Dla 19% miłą niespodzianką są te z kategorii kulinaria i degustacja, jak na przykład romantyczna kolacja we dwoje. Spośród 671 zapytanych w badaniu Pań, 17% preferuje upominki związane z aktywnością ruchową, wskazując na przykład na lekcję tańca zumby czy pole dance.

Kobiety, jak pokazują wyniki badania „Dzień Kobiet oczami Polek”, zazwyczaj otrzymują prezenty z okazji 8 marca do 50 zł – 37% wskazań, od 50 zł do 100 zł – 29% odpowiedzi, od 100 do 300 zł – 20% odpowiedzi. Na okolicznościowe upominki w dniu swojego święta powyżej 300 zł może liczyć 14% kobiet.

Zapytane przez serwis Prezentmarzeń Panie wskazują również na najbardziej nietrafione upominki, jakich nie chciałyby otrzymać z okazji Dnia Kobiet. Spośród 671 respondentek, 39% zdradza, że najgorszym upominkiem są te kupione przez przypadek, na szybko. Według 29% święto psuje otrzymanie kiczowatych gadżetów, a według 27% atrakcje na siłę, jak na przykład kino, na które nie mają ochoty.

W Dniu Kobiet Polki nie chciałby przede wszystkim otrzymywać niemiłych i sarkastycznych komentarzy, doświadczać ignorancji i poczuć, że panowie musieli wywiązać się z obowiązku zorganizowania dla nich niespodzianki. Panie w dniu swojego święta, jak zdradziły w badaniu chciałyby odczuć więcej seksu niż seksizmu, jak również poczuć się docenione i zauważone. W swoim święcie kobiety nie lubią nacisku na komercjalizację tego dnia i kiczowatych upominków. Przeszkadzają im też zbędne uściski panów składających życzenia, którzy nie są im bliscy, jak również według 16% konieczność obchodzenia tego święta ze względu na płeć.

*Badanie w formie ankiety online i w centrach handlowych przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2019 na próbie 671 respondentek.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dzień Kobiet oczami Polek. Wyniki badania
Kobiety nie lubią komercjalizacji swojego święta, kiczowatych upominków ani życzeń dotyczących założenia rodziny. 62% Polek zapytanych przez serwis Prezentmarzeń obchodzi Dzień Kobiet, najchętniej spędzając go z rodziną lub relaksując się z przyjaciółką.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe