Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kobieca solidarność w biznesie ma miejsce

Współczesne Polki są przedsiębiorcze, kreatywne i odważne. Niestety, jednocześnie z prowadzeniem własnego biznesu, muszą radzić w sobie z pewnymi trudnościami. Z jakimi? O tym opowiada Agata Wojcik, właścicielka firmy Dream Home Mauritius.
W Polsce z roku na rok przybywa firm, których założycielkami są przedstawicielki tzw. słabej płci. Lwią ich część stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze, z czasem jednak niektóre z nich zmieniają swój charakter i przekształcają się w coraz bardziej prężnie działające przedsiębiorstwa. Kluczową rolą w osiągnięciu sukcesu wcale nie jest bowiem pokaźny kapitał ułatwiający start, lecz odnalezienie niezagospodarowanej dotąd niszy, swojego pomysłu na biznes. Pomóc w tym może przypadek, czego najlepszym dowodem jest historia Agaty Wojcik, właścicielki firmy Dream Home Mauritius, która podczas rodzinnych wakacji na "rajskiej wyspie" natknęła się na Polkę, która z powodzeniem od lat prowadzi interesy związane z nieruchomościami:

- To było przypadkowe spotkanie z agentką nieruchomości, kilka godzin przed odlotem, a zmieniło moje życie. Pokazało drogę, którą mogę wybrać. Kiedy wróciłam do Polski, ta osoba zaproponowała mi, abym dołączyła do jej agencji i została agentką na Polskę i Europę Wschodnią. De facto rola sprowadziła się do wskazówek jak zawalczyć o kontrakty i obecnie do opieki nad moimi klientami odwiedzającymi wyspę i oglądającymi nieruchomości. - zdradza Agata Wojcik.

Dziś Dream Home Mauritius pomaga w załatwieniu o wszelkich formalności związanych z nabyciem nieruchomości na Mauritiusie: bez względu na to, czy marzymy o rodzinnym domku, czy może o luksusowym apartamencie. Przykład firmy Dream Home Mauritius najlepiej dowodzi zatem, że kobieca solidarność to w biznesie wartość trudna do przecenienia. Przekonujemy się o tym zwłaszcza wtedy, gdy uświadomimy sobie, jak wielu wyzwaniom musi sprostać każda aktywna zawodowo kobieta:

- Z własnej perspektywy mogę powiedzieć, że coraz więcej kobiet prowadzi własne biznesy, zakłada spółki, czy jednoosobowe działalności, chce się rozwijać, dokształcać. Jednak nadal jest nam trudniej niż mężczyznom wszystko ogarniać, bowiem mężczyzna najczęściej ma na głowie tylko karierę, a to kobieta musi zadbać o dzieci, dom. Obecnie kobietom zależy na niezależności, pokazaniu swojej zaradności, tego, że nie tylko potrafimy idealnie zaplanować i wykonać obowiązki domowe, ale również rozwijać świetne biznesy. Na spotkaniach biznesowych okazuje się jednak, że 80% zebranych stanowią mężczyźni, także przed nami, kobietami, jeszcze trochę do "nadgonienia". Czas wyjść z ukrycia! - apeluje Agata Wojcik (Dream Home Mauritius).

 


Nieocenioną pomocą we wprowadzaniu zmian w mentalności zarówno kobiet jak i mężczyzn są właśnie spotkania z innymi przedsiębiorcami, będącymi cennym źródłem inspiracji:

- Kobieca solidarność w biznesie jak najbardziej ma miejsce. Sama prowadzę grupy mastermindowe, w których uczestniczą kobiety prowadzące własne biznesy czy zmieniające ścieżki kariery. Są one doskonałym miejscem i czasem do wymiany doświadczeń, podsuwania pomysłów, wspierania się, motywowania i radzenia sobie z problemami. Oczywiście spotykam również na swej drodze osoby, które nie życzą innym zbyt dobrze, szukając własnej drogi usiłują podkradać pomysły innym znajomym. Jednak takie osoby staram się wyrzucać ze swojego otoczenia, szkoda mi nerwów i energii na tego typu działania.
- mówi Agata Wojcik z firmy Dream Home Mauritius.

Kobiety już nie raz udowodniły, że dzięki wzajemnemu wsparciu i solidarności są w stanie osiągnąć jeszcze więcej. Warto więc na dobre wprowadzić tę zasadę w życie!

Joanna Bielas / I.D.MEDIA 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kobieca solidarność w biznesie ma miejsce
Współczesne Polki są przedsiębiorcze, kreatywne i odważne. Niestety, jednocześnie z prowadzeniem własnego biznesu, muszą radzić w sobie z pewnymi trudnościami. Z jakimi? O tym opowiada Agata Wojcik, właścicielka firmy Dream Home Mauritius.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe