Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kosmetyk ekologiczny i jego opakowanie

Znalazłaś kosmetyk reklamowany jako ekologiczny. Uradowana złożyłaś zamówienie. Otworzyłaś przesyłkę i oniemiałaś. Okazało się, że jego opakowanie stworzone jest z nieekologicznego plastiku, włożone do kartoniku. A wszystko to zostaje pokryte nikomu niepotrzebną folią. Aby kosmetyk był prawdziwie ekologiczny, musi mieć także ekologiczne opakowanie!
Temat ekologii i natury jest aktualnie na topie. Niezaprzeczalnie chcemy dbać o naturę, dlatego chętniej wybieramy właśnie kosmetyki ekologiczne. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy kosmetyki ekologiczne, które zamierzamy kupić, rzeczywiście są ekologiczne. I co ważne, czy posiadają równie ekologiczne opakowania. Bo na półkach sklepów kosmetycznych znajdziemy mnóstwo preparatów pielęgnacyjnych w opakowaniach stylizowanych na naturalne. Jeśli bliżej im się przyjrzymy i poszukamy na ich temat informacji, to poznajemy prawdę. A okazuje się, że użyte do ich wytworzenia składniki toksyczne, mogą przenikać do masy kosmetyku. Pomyśl, co się dzieje z takim preparatem? Ty aplikujesz go na skórę lub włosy. Zadowolona, że dajesz im to, czego potrzebują, czyli substancje odżywcze. Jednak wraz z kosmetykiem nakładasz na siebie także i toksyczne substancje, które wcale nie są obojętne dla Twojego zdrowia.

Te marki kosmetyków ekologicznych, które naprawdę dbają o środowisko, podejmują trud znalezienia zdrowych, ekologicznych opakowań. Które być może i będą droższe, jednak zapewnią kosmetykom bezpieczeństwo, a ich użytkownikom komfort stosowania. W związku z tym sięgaj po kosmetyki, których opakowania powstają z naturalnych materiałów takich jak szkło czy aluminium. Często są one biodegradowalne czy wielokrotnego użytku. Zauważ także, że kosmetyki ekologiczne znajdują się w mniejszych opakowaniach. Wszystko po to, by minimalizować niekorzystne dla natury skutki uboczne transportu, ale także dać klientowi świeży produkt, który nie stał w magazynie przez kilka czy kilkanaście miesięcy. Informacje o kosmetyku ekologicznym znajdują się bezpośrednio na opakowaniu, a dzięki temu zmniejsza się ilość ulotek czy kartoników.

Jeśli chodzi o opakowania kosmetyków ekologicznych, to powinny wyróżniać się nie tylko ergonomicznym kształtem, ale także być komfortowe w użytkowaniu i trwałe, wyglądać atrakcyjnie, a do tego być przyjazne środowisku.

Przy wyborze kosmetyków naturalnych warto zwrócić uwagę na polskie kosmetyki hand-made marki Kumazu. Ich opakowania powstają z aluminium. Dzięki temu nie tylko są lżejsze, ale także nie tłuką się tak jak na przykład szkło. Aspekty te są istotne nie tylko, jeśli chodzi o transport, ale także o samo użytkowanie kosmetyków naturalnych. Kosmetyki ekologiczne z lżejszymi opakowaniami świetnie sprawdzają się zarówno do użytku codziennego, jak i w podróży. Dzięki ich lekkim opakowaniom jest szansa, że nie będziemy mieli nadbagażu.

Kosmetyki naturalne Kumazu znajdują się w ekologicznych aluminiowych opakowaniach, które doskonale wpisują się w modny aktualnie trend zero waste. Następnie zapakowane zostają w kartonik z przetworzonego kartonu. Brak folii i zastosowanie butelek do kosmetyków Kumazu z aluminium, tak samo bezpiecznych, jak szkło, sprawia, że marka pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Jeśli chodzi o opakowania z aluminium do kosmetyków Kumazu, to przeszły one szereg restrykcyjnych badań w laboratorium i otrzymały certyfikat, który potwierdza ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. A Ty dbasz o środowisko? Przy wyborze kosmetyków ekologicznych zwracasz uwagę na to, czy również ich opakowanie jest naturalne i bezpieczne dla środowiska?
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kosmetyk ekologiczny i jego opakowanie
Znalazłaś kosmetyk reklamowany jako ekologiczny. Uradowana złożyłaś zamówienie. Otworzyłaś przesyłkę i oniemiałaś. Okazało się, że jego opakowanie stworzone jest z nieekologicznego plastiku, włożone do kartoniku. A wszystko to zostaje pokryte nikomu niepotrzebną folią. Aby kosmetyk był prawdziwie ekologiczny, musi mieć także ekologiczne opakowanie!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe