Poniedziałek, 21 października 2019r. Celiny, Hilarego, Janusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Blisko 7 000 filmów z ćwiczeniami

Pierwszy etap sportowej rywalizacji za nami. Efekt? 200 szkół uczestniczących w II edycji Drużyny Energii i rekordowa liczba 6 968 filmów, na których uczniowie wykonują ćwiczenia od ambasadorów. Zacięta rywalizacja pomiędzy 6 szkołami z maksymalną liczbą punktów zakończyła się zwycięstwem Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach.
To była niezwykle emocjonująca rywalizacja. Zakwalifikowane do II edycji szkoły od samego początku ruszyły do nagrywania filmów, zasypując nas zgłoszeniami. Uczniowie mieli za zadanie powtórzyć ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów – piłkarskie od Marka Citki i Krzysztofa Golonki, siatkarskie od Izabeli Bełcik i Krzysztofa Ignaczaka oraz koszykarskie od Rafała „Lipka” Lipińskiego.

Drużyna Energii bije rekord

W wyjątkowo krótkim etapie – od 25 lutego do 10 marca – szkoły nagrały rekordowo dużo filmów. 6 968 plików wideo to o ponad 2 000 więcej niż wynosił dotychczasowy rekord z lutego 2018 r., kiedy wpłynęły do nas 4 938 filmy. Wybór zwycięzcy był trudny, ponieważ aż 6 szkół uzyskało maksymalną liczbę punktów. W takiej sytuacji ambasadorzy wzięli pod uwagę takie czynniki jak zaangażowanie zawodników i opiekunów czy staranność wykonywanych ćwiczeń.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach. Warto podkreślić, że to już druga edycja, w której uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego są wyjątkowo aktywni. W kwietniu 2018 r. otarli się o zwycięstwo, zdobywając maksymalną liczbę punktów i tylko nieznacznie ulegając szkole w Łęgu Probostwie.

- Zaangażowanie uczniów i nauczycieli przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Bartosz Ignacik, dziennikarz nc+ i ambasador Drużyny Energii. – Aktywne dzieciaki znowu pokazały moc i potwierdziły, że Drużyna Energii opanowała cały kraj. Zwycięzcy z Dywit urzekli nas kreatywnością w podejściu do wykonywanych ćwiczeń. Pamiętam z zeszłego roku, że ta szkoła już raz była blisko zwycięstwa. Teraz pokazali, że cierpliwość popłaca.
Nie tylko Dywity


W nagrodę ambasadorzy Drużyny Energii jeszcze w marcu odwiedzą szkołę w Dywitach, by przeprowadzić w niej wyjątkową lekcję WF-u. W czasie imprezy wybrana reprezentacja – 10 chłopców i 10 dziewczynek – zmierzy się z zadaniami sportowymi w „turbokozakowym” konkursie, walcząc o jak największą liczbę punktów. Trzy najlepsze szkoły tej klasyfikacji zostaną nagrodzone podczas wielkiego finału II edycji, który odbędzie się w czerwcu na gdańskim stadionie Energa. Do zwycięzców trafią czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a triumfatorzy otrzymają dodatkowo Puchar Drużyny Energii. W I etapie filmy przesłało aż 80 szkół.

Tuż za plecami szkoły z Dywit znalazła się Szkoła Podstawowa nr 23 w Poznaniu, a trzecie miejsce przypadło Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 3 w Bydgoszczy. Komplet filmów przesłali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej we Wróblewie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworowie oraz Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Kolejny etap wystartował! We wtorek 12 marca ruszył kolejny etap z nowym zestawem ćwiczeń od ambasadorów. Tym razem uczniowie muszą zmierzyć się m.in. z żonglerką podeszwą od Krzysztofa Golonki czy kozłowaniem z podrzucaniem piłeczki tenisowej od Rafała „Lipka” Lipińskiego. Czas na przesyłanie filmów upłynie w niedzielę 31 marca, a zwycięzca II etapu zostanie ogłoszony 2 kwietnia.

*** Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska. W premierowej edycji projektu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Blisko 7 000 filmów z ćwiczeniami
Pierwszy etap sportowej rywalizacji za nami. Efekt? 200 szkół uczestniczących w II edycji Drużyny Energii i rekordowa liczba 6 968 filmów, na których uczniowie wykonują ćwiczenia od ambasadorów. Zacięta rywalizacja pomiędzy 6 szkołami z maksymalną liczbą punktów zakończyła się zwycięstwem Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe