Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

City break sposobem na spędzenie majówki

City Break, czyli krótkoterminowa wycieczka do innego miasta w Polsce lub za granica pozwala na wypoczynek, a także na poznanie kultury, kuchni i nocnego życia danego regionu. Weekend majowy to doskonała okazja na wyjazd, aby zregenerować siły, a także alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu pojechać na dłuższy urlop.
Polacy coraz częściej wyjeżdżają na krótkie urlopy do różnych miast, aby aktywnie je zwiedzać, poczuć ich atmosferę oraz spróbować lokalnych rozrywek. Korzystając z tanich linii lotniczych odwiedzają europejskie metropolie. Coraz częściej weekendowe wypady organizują również w kraju, odwiedzając atrakcyjne turystycznie miasta jak na przykład: Trójmiasto, Kraków, Wrocław czy Warszawę.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, aż 37% Polaków chce wyjechać na urlop nawet 3 razy w roku, ale za to na krótsze wakacje. Idea „city break” dobrze wpisuje się w tę potrzebę, pozwala na intensywne zwiedzanie wybranego miasta i skorzystanie z lokalnych atrakcji.

- Polacy coraz bardziej starają się spędzać czas wolny aktywnie, a wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania.
– mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

City break to popularny trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Zarówno europejskie, jak polskie miasta kuszą ciekawymi i oryginalnymi atrakcjami, które poza zabytkami przyciągają spragnionych przygód turystów. Oprócz zabytków i popularnych miejsc turystycznych, podczas takich wyjazdów zainteresowaniem cieszą się także lokalne atrakcje związane z realizacja sportów ekstremalnych w powietrzu, za kierownicą, a w przypadku miast położonych nad morzem lub rzeką, również sporty wodne.

- Lot widokowy samolotem, skok na bungee, wizyta, lot w tunelu aerodynamicznym, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne polskie miasta. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, średnio przeznaczamy na nie podczas wyjazdu 300 – 400 zł. Zauważyliśmy, że od kliku lat rośnie zainteresowanie Polaków aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek podczas wyjazdów typu city break. Jak wynika z naszych obserwacji, największym zainteresowaniem cieszą się propozycje Krakowa, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia czy Poznania. – komentuje Grzegorz Rożalski.

Znalezienie dobrego, ekonomicznego połączenia i noclegu w przystępnej cenie to priorytety w planowaniu wypadu do wybranej aglomeracji. Wyjazdy typu city break odbywamy zarówno w parach, jak w większym gronie rodziny czy przyjaciół. Wyjazdy w grupie, ze względu na aspekt finansowy, pozwalają skorzystać z ciekawszych i droższych atrakcji, jak na przykład: wspólny lot widokowy nad miastem, rejs łodzią motorową, a nawet lot balonem.

Aktualnie Polacy więcej niż kilka lat temu wyjeżdżają na urlopy, ale zmienia się ich długość oraz intensywność. Zazwyczaj są to 2 dłuższe urlopy w roku kalendarzowym, a trzeci coraz częściej wygospodarowany z dni wolnych to krótki, ale intensywny wyjazd, aby zobaczyć i zwiedzić wybrane miasto.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
City break sposobem na spędzenie majówki
City Break, czyli krótkoterminowa wycieczka do innego miasta w Polsce lub za granica pozwala na wypoczynek, a także na poznanie kultury, kuchni i nocnego życia danego regionu. Weekend majowy to doskonała okazja na wyjazd, aby zregenerować siły, a także alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu pojechać na dłuższy urlop.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe