Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nie daj się kontuzjom! Wróć do formy

Sezon sportów letnich i wszelkiej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ruszył pełną parą. Wraz z nimi niestety pojawią się kontuzje. Bieganie, rower to najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu, jakie można zauważyć na ulicach miast. Jak dobrze nie bylibyśmy przygotowani do wysiłku fizycznego, kontuzje mogą się przytrafić każdemu.
Ruszaj się dla zdrowia!

O tym, że regularna aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia oraz dobrze wpływa na nasze samopoczucie nie trzeba nikogo przekonywać. Jej zalet jest mnóstwo. Jesteśmy zdrowsi, silniejsi, bardziej sprawni oraz szczęśliwsi. Systematyczny aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego, obniża ciśnienie krwi, obniża poziom cukru we krwi, zapobiega osteoporozie, wzmacnia odporność oraz reguluje przemianę materii. Dzięki niej możemy cieszyć się zdrowiem i wymarzoną sylwetką. To nie wszystko. Spędzając czas aktywnie zwiększamy wydajność naszego umysłu oraz rozładowujemy stres i lepiej śpimy. Zyskujemy również satysfakcję i uczucie radości. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego hormony szczęścia to znakomity antydepresant! Pozytywnych aspektów jest wiele.

Uważaj na kontuzje!

Niestety aktywność fizyczna nie jest wolna od negatywnych stron, jakimi są kontuzje. Narażony jest na nie każdy. Chwila nieuwagi naszej lub innych osób może spowodować nieszczęśliwy upadek, nieprawidłowa technika ruchu lub zbyt duża intensywność wysiłku – uraz. Bez względu na okoliczności i nasz stopień zaawansowania możemy ulec kontuzji, która wykluczy nas z możliwości uprawnia swoich ulubionych dyscyplin na długi czas, a nawet może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Kolano biegacza, ostrogi piętowe, uszkodzenie chrząstki stawowej, zapalenia mięśni lub stawów – to przykładowe dolegliwości, które mogą być wynikiem przeciążeń lub urazu mechanicznego. Łączy je jedno: ból i trudności w codziennych czynnościach. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie medyczne, dzięki którym możemy znacznie szybciej wrócić do pełni sprawności po kontuzji.

Wróć szybko do pełni sprawności!


Płytki krwi są naturalnie występującym składnikiem krwi i wraz z uwalnianymi czynnikami wzrostu odgrywają one ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji. Dlatego są one tak ważne w przypadku wszelkich urazów. Stymulują migrację komórek do miejsca, w którym nastąpiło uszkodzenie i powodują ich namnażanie i różnicowanie – słowem odbudowę tego, co uległo zniszczeniu. Obecnie jedną z najskuteczniejszych i najbardziej innowacyjnych terapii, wykorzystującą ten autologiczny materiał pacjenta, jest terapia osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe jest wysoko stężonym koncentratem, uzyskiwanym poprzez odwirowanie pobranej od pacjenta krwi. Tak przygotowany preparat wstrzykuje się w miejsce, które uległo uszkodzeniu, by przyspieszyć jego regenerację i zwiększyć skuteczność leczenia. Proces gojenia następuje zdecydowanie szybciej co pozwala na wcześniejszy powrót do zdrowia i aktywności. Poza tym tego typu terapia jest mało inwazyjna i wyklucza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Obecnie najsilniejszy koncentrat osocza bogatopłytkowego pozyskiwany jest przy zastosowaniu nowoczesnego separatora Angel System™.

Minimalizacja biernego trybu życia na rzecz aktywnego przynosi wiele korzyści. Oczywiście, kontuzja może się przytrafić, jednak nie powinno to nas zniechęcać. Zwłaszcza, że możliwości, jakie daje dziś medycyna sportowa i regeneracyjna pozwalają na szybki i bezpieczny powrót do pełni sił.

Dowiedz się więcej o terapii osoczem bogatopłytkowym i Angel System™: http://ko-mac.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nie daj się kontuzjom! Wróć do formy
Sezon sportów letnich i wszelkiej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ruszył pełną parą. Wraz z nimi niestety pojawią się kontuzje. Bieganie, rower to najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu, jakie można zauważyć na ulicach miast. Jak dobrze nie bylibyśmy przygotowani do wysiłku fizycznego, kontuzje mogą się przytrafić każdemu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe