Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak znaleźć chwilę tylko dla siebie?

Obowiązki, brak czasu na sen i relaks, które sprzyjają zmęczeniu i jednoczesna chęć, by oderwać się od rutyny. Tylko jak to zrobić, gdy doba wydaje się coraz krótsza, a lista obowiązków coraz dłuższa – jak często zadajesz sobie to pytanie? Podpowiadamy, jak w natłoku zobowiązań i w wiecznym niedoczasie znaleźć chwilę tylko dla siebie
Pomyśl czasem wyłącznie o sobie

Słyszałaś kiedyś o „zdrowym egoizmie”? To rodzaj filozofii, która zakłada skupienie się tylko na swojej osobie i wyjście naprzeciw własnym potrzebom oraz oczekiwaniom. Na co dzień wiele czasu spędzamy na realizowaniu potrzeb i próbach sprostania wymaganiom innych. Bardzo często to, czego sami byśmy chcieli, staje w kontrze do tego, czego wymaga się od nas. Obowiązki domowe, spotkania z przyjaciółmi, którzy mają pretensje, że nie masz dla nich czasu – można wymieniać bez końca. Masz swoje własne potrzeby, więc wsłuchaj się w nie – chcesz odpocząć, pomedytować, uspokoić myśli. Tylko jak?

Znajdź swoje ulubione miejsce i rytuał


Recepta jest prosta. Dobrze jest znaleźć coś, co przywraca Ci spokój i zabiera Cię w tak zwane „szczęśliwe miejsce”. Nie musi być to jednak miejsce, rozumiane jako lokalizacja – to raczej stan osiągnięcia wewnętrznego spokoju i równowagi. Możesz je osiągnąć w domu w ulubionym fotelu, przy kubku gorącej herbaty, z książką i pod kocem, ale również na spacerze z psem w parku, w kameralnej kawiarence albo podczas joggingu czy ćwiczeń na siłowni, w trakcie aromatycznej, leczniczej kąpieli. Nawet chwila, poświęcona na ulubioną przekąskę, której smak przywołuje miłe wspomnienia, poprawi Ci nastrój i pozwoli Ci zatrzymać się w biegu. Sięgnij po taką, której smak będziesz mogła wybierać w zależności od ochoty – wiśnia i żurawina, solone arachidy i migdały, a może kokos z kawą?

 


BA!rdzo Bakaliowa Tabliczka od Bakalland dodatkowo zadba o Twój dobry nastrój dzięki zawartości pysznej czekolady. Wystarczy chwila relaksu ze smaczną przekąską, a do rzeczywistości wrócisz z uśmiechem na twarzy i nową energią.

Wyznacz czas tylko dla siebie i uzgodnij to z otoczeniem


Gdy już zdecydujesz i uświadomisz sobie, co przywraca Ci wewnętrzny spokój, oceń, ile czasu w ciągu dnia lub tygodnia potrzebujesz, by poświęcić go na ulubioną aktywność. Szybko zdasz sobie sprawę, że półgodzinny spacer w skali kilkunastogodzinnego, intensywnego dnia to przecież niewiele, a wizyta na siłowni dwa razy w tygodniu nie spowoduje, że świat bez Ciebie się zawali. Pamiętaj, że może wspomóc Cię Twój partner. To on może zająć się dzieckiem czy obowiązkami domowymi, kiedy Ty będziesz potrzebowała relaksu i chwili na oderwanie się od rutyny.

Osiągnięcie porozumienia z ukochaną osobą w kwestii zarządzania czasem jest kluczowe dla osiągnięcia równowagi między obowiązkami a przyjemnościami. Poza tym – to niesie obopólną korzyść dla Was obojga. Dzięki „dogadaniu się” czas dla siebie zyskasz nie tylko Ty, ale również Twój partner – on też przecież powinien mieć swoje szczęśliwe miejsce, w którym relaksuje się i odcina od codzienności.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak znaleźć chwilę tylko dla siebie?
Obowiązki, brak czasu na sen i relaks, które sprzyjają zmęczeniu i jednoczesna chęć, by oderwać się od rutyny. Tylko jak to zrobić, gdy doba wydaje się coraz krótsza, a lista obowiązków coraz dłuższa – jak często zadajesz sobie to pytanie? Podpowiadamy, jak w natłoku zobowiązań i w wiecznym niedoczasie znaleźć chwilę tylko dla siebie
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe