Wtorek, 20 sierpnia 2019r. Bernarda, Sabiny, Samuela
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Bezbolesne i skuteczne leczenie zębów

Dzisiejsza medycyna ma ogromny potencjał. Dzięki nowoczesnym technologiom, nieustannemu rozwojowi oraz najnowszym osiągnięciom naukowym możliwe są coraz skuteczniejsze i bezpieczne metody leczenia. Wiele z nich opiera się na medycynie regeneracyjnej, która jest prężnie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną.
Okazuje się, że własny potencjał regeneracyjny naszego organizmu to najlepsze lekarstwo. Teraz również w stomatologii, gdzie króluje fibryna bogatopłytkowa.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Od tego, jak o nią dbamy, często zależy nasz stan zdrowia – wiele chorób ma swój początek w zębach. Dlatego koniecznym elementem dbałości o higienę jamy ustnej powinny być regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pozwolą one podejmować właściwe działania profilaktyczne oraz leczenie, dzięki któremu unikniemy poważniejszych problemów. Obecnie stomatologia wykorzystuje najnowsze zdobycze nauki i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Chcemy, aby leczenie przebiegało szybko, skutecznie i bezpiecznie, a stosowane w gabinecie procedury były małoinwazyjne. Takie też jest leczenie za pomocą fibryny bogatopłytkowej.

Co to takiego?
Fibryna bogatopłytkowa ACP® PRF to nierozpuszczalne białko (włóknik), powstające podczas krzepnięcia krwi i tworzące wraz z elementami komórkowymi skrzep. Wzbogacone skoncentrowanymi płytkami krwi, leukocytami i mezenchymalnymi komórkami macierzystymi, tworzy swoistą membranę. Stymuluje ona proces gojenia oraz wzrost tkanek miękkich i kości. Co jest jej źródłem? My sami! Fibryna bogatopłytkowa stanowi autologiczny biomateriał pacjenta. Otrzymuje się go w wyniku pobrania i odpowiedniego przetworzenia krwi poprzez jej odwirowanie w określonych parametrach. W wyniku tego procesu powstaje membrana fibrynowa. Charakteryzuje się ona takimi właściwościami, jak sprężystość, wytrzymałość, elastyczność, dzięki czemu łatwo daje się formować, przycinać i szyć. Ponadto materiał ten jest autologiczny, co pozwala uniknąć ryzyka jakichkolwiek reakcji alergicznych czy odrzucenia go przez organizm. Okres rekonwalescencji jest krótszy, co znacznie przyspiesza leczenie, a dolegliwości bólowe zmniejszone.
 


Co możemy leczyć?


Poszukiwanie nowych metod leczenia pozwoliło na wykorzystywanie fibryny bogatopłytkowej ACP ® PRF w wielu dziedzinach stomatologii: endodoncji, chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii, pedodoncji. Jednym z jej najczęstszych wykorzystań w codziennej praktyce stomatologicznej jest wypełnienie zębodołów poekstrakcyjnych. Jest to bardzo ważny zabieg, ponieważ niewypełniony po ekstrakcji ubytek prowadzi z czasem do zaniku kości i deformacji w obrębie miejsca, w którym brakuje zęba. Utrudnia on też późniejsze leczenie – uzupełnienie brakującego zęba będzie musiało zostać poprzedzone odbudową kości – oraz codzienne funkcjonowanie – brak powoduje zaburzenie mechaniki narządu żucia. W zyskującej coraz większe uznanie implantologii, która nie wymaga naruszania sąsiednich zębów, co ma miejsce w przypadku protez i mostów, fibryna bogatopłytkowa ACP ® PRF również stosowana jest coraz częściej. Nie tylko w przygotowaniu chirurgicznym do zabiegu i wspomnianej odbudowie kości w przypadku jej zaniku, ale również po implantacji – fibryna bogatopłtkowa ACP ® PRF przyspiesza procesy regeneracji tkanek wokół wszczepionych implantów.

Przyszłość medycyny

Możliwości jest obecnie wiele. Postęp medycyny to nowoczesne technologie, sprzęt, materiały i w końcu ludzie. Zarówno pacjenci, jak i lekarze chcą dążyć do coraz bardziej komfortowych, skutecznych i bezpiecznych metod leczenia. Dzięki takim metodom jak wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej ACP ® PRF w stomatologii jest to możliwe.

Dowiedz się więcej: http://ko-mac.pl/acp-prf/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Bezbolesne i skuteczne leczenie zębów
Dzisiejsza medycyna ma ogromny potencjał. Dzięki nowoczesnym technologiom, nieustannemu rozwojowi oraz najnowszym osiągnięciom naukowym możliwe są coraz skuteczniejsze i bezpieczne metody leczenia. Wiele z nich opiera się na medycynie regeneracyjnej, która jest prężnie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe