Środa, 23 października 2019r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zbawienny gaz czyli o karboksyterapii

Magdalena Izabela Daszkiewicz – właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, promotorka zdrowia, autorka rewelacyjnego programu odchudzającego i zmieniającego styl życia, prowadzi kanał na youtube Projekt 5D by Magda Daszkiewicz, na którym relacjonuje spektakularne metamorfozy swoich podopiecznych.
Karboksyterapia, czyli leczenie „zbawiennym gazem" stała się rewolucją w świecie medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o dwutlenku węgla, którego zastosowania z powodzeniem podbijają serca osób korzystających z tej nieinwazyjnej metody. CO2 występuje naturalnie w organizmie ludzkim i jest odpowiedzialny za regulowanie przepływu krwi w tkankach, w związku z czym karboksyterapia jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu. Ta naturalna metoda, rozszerzając naczynia krwionośne, dotlenia i odżywia komórki, tym samym wpływając na proces regeneracji tkanek. Imponująca ilość zastosowań oraz niezwykła skuteczność sprawiają, że karboksyterapia cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej.

Karboksyterapia polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta medycznego dwutlenku węgla. Specjalista medycyny estetycznej najczęściej wykonuje zabieg przy użyciu specjalnego pistoletu pneumatycznego. Dwutlenek węgla ma zastosowanie w procesach służących odmłodzeniu skóry, zmniejszeniu widoczności cieni, worków pod oczami oraz w walce z cellulitem, rozstępami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry, łysieniem, a także łuszczycą. Karboksyterapia skutkuje zwiększonym przepływem krwi, tlenu oraz składników odżywczych w okolicy poddanej zabiegowi. Poprawia się mikrokrążenie oraz następuje rewitalizacja komórek.

W pierwszych dniach od zabiegu skóra zaczyna produkować znacznie więcej kolagenu, co przyczynia się do jej odbudowy oraz kurczenia włókien kolagenowych w późniejszych etapach. Po całym procesie znacznie poprawia się jakość skóry, stając się bardziej napięta oraz sprężysta. Wprowadzenie dwutlenku węgla skutkuje również mechanicznym rozbijaniem złogów tłuszczowych. Po zabiegu poprawia się ukrwienie okolicy iniekcji, pozwalając tym samym na przedostanie się tkanki do krwioobiegu. Następnie komórki tłuszczowe trafiają do wątroby, co prowadzi do ich zmetabolizowania oraz usunięcia z organizmu. W ten sposób zawartość tkanki tłuszczowej znacznie się zmniejsza, a w połączeniu z wcześniej opisaną wielopłaszczyznową poprawą jakości skóry, osiągamy efekt smukłej i pozbawionej cellulitu sylwetki. Obszar poddany zabiegowi jest wygładzony, ujednolicony oraz zrewitalizowany.

Poza wskazaniami w celach estetycznych karboksyterapia może być również wykorzystywana w celach leczniczych. Wśród nich:

- przewlekła niewydolność żylna,
- zaburzenia krążenia,
- syndrom Raynauda,
- owrzodzenie żylakowe,
- owrzodzenie cukrzycowe,
- łuszczyca,
- łysienie.

Opinię na temat tego, że lista zastosowań zabiegu karboksyterapii jest nieporównywalna z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku potwierdza wielu lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Wykorzystanie procesu służy również w problemach z wypadaniem włosów, zmniejszeniem widoczności blizn, rozstępów, pajączków oraz zmarszczek, a także zahamowaniu objawów starzenia się skóry. Ważnym aspektem jest również fakt, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Dwutlenek węgla jest drugim, co do ilości, składnikiem wdychanego przez nas powietrza, odpowiadając za regulowanie przepływu krwi w tkankach. Ludzki organizm w całości wydala gaz CO2 w sposób naturalny, jako produkt końcowy wymiany gazowej. P

odobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów tego typu, istnieją również przeciwskazania do jego wykonania. Podstawowymi przypadkami wykluczającymi wykonanie karboksyterapii są:

- zakrzepowe zapalenia żył,
- hemofilia,
- ciężkie choroby płuc,
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- jaskra,
- anemia,
- niewydolność nerek,
- epilepsja.

Imponująca ilość zastosowań karboksyterapii oraz jej potwierdzona skuteczność sprawiły, że została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu wykorzystania botoksu. Terapeutyczne działanie gazu odkryto już w latach 30. XX wieku. Terapia, choć nie jest nową metodą, przeżywa obecnie rozkwit w medycynie estetycznej i kosmetologii zdobywając wielu zwolenników na całym świecie. Zachęceni opiniami ekspertów, z powodzeniem stosują „zbawienny gaz” w walce z niedoskonałościami i nie tylko.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zbawienny gaz czyli o karboksyterapii
Magdalena Izabela Daszkiewicz – właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, promotorka zdrowia, autorka rewelacyjnego programu odchudzającego i zmieniającego styl życia, prowadzi kanał na youtube Projekt 5D by Magda Daszkiewicz, na którym relacjonuje spektakularne metamorfozy swoich podopiecznych.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe