Czwartek, 19 wrzesnia 2019r. Januarego, Konstancji, Leopolda
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak zostać kobietą sukcesu?

Jeśli chcesz zostać kobietą sukcesu powinnaś pamiętać, że jest to proces, który nie wydarzy się z dnia na dzień. Zaplanuj skrupulatnie swoją drogę do sukcesu i konsekwentnie pracuj nad osiąganiem tego, co da Ci największą satysfakcję. Być może na ten moment chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz od czego zacząć, dlatego poniżej kilka aspektów, nad którymi warto się zastanowić planując swój sukces.
Stwórz swoją definicję sukcesu

Dla każdej osoby sukces oznacza co innego. Dla jednych jest nim pokaźny portfel, dla innych posiadanie kochającej rodziny, a jeszcze dla innych odnalezienie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Dlatego też, zanim zaczniesz dążyć do sukcesu, określ czym on dla Ciebie jest. Powinnaś mieć jasną wizję tego, do czego zmierzasz.

Przygotuj strategię działania

Kiedy już sprecyzujesz to, co jest dla Ciebie ważne, przejdź do kolejnego kroku, czyli do sporządzenia planu działania. Zastanów się, co konkretnie doprowadzi Cię do Twoich zamierzeń. Przemyśl to. jakich zasobów będziesz potrzebować oraz jakie kompetencje powinnaś zdobyć, aby stać się kobietą sukcesu.

Wyrabiaj odpowiednie cechy charakteru

Zapewne znasz wiele kobiet sukcesu. A skoro Ty również chcesz się zaliczać do jednych z nich, zacznij modelować ich zachowanie. Przyjrzyj się bacznie ich poczynaniom i zauważ, jakimi cechami charakteru się odznaczają. Następnie wybierz te, które chcesz posiadać i zacznij je trenować. W tym celu możesz się wspomóc odpowiednią literaturą, która zawiera przydatne wskazówki, zapisać się na szkolenie, czy też obejrzeć krótkie nagrania w Internecie. Możliwości jest mnóstwo, wybierz więc dla siebie najbardziej korzystną opcję.

Otaczaj się innymi kobietami sukcesu

Przebywaj w gronie osób, które będą Cię wspierały i pomogą Ci rozwinąć skrzydła. Jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć potrzebujesz do tego motywacji, a takie osoby będą Ci stale dostarczać bodźców do działania. Poszukaj dla siebie odpowiednich kobiet i regularnie się z nimi komunikuj. Jeśli na początku ciężko Ci będzie spotykać się z nimi “na żywo”, zacznij od przyłączenia się do jakiejś grupy np. na Facebooku o odpowiedniej dla Ciebie tematyce, gdzie można dzielić się wiedzą i inspirować do działania.

Monitoruj swój progres

Sprawdzaj systematycznie, co udało Ci się już osiągnąć i sprecyzuj to, co jeszcze należy zrobić, aby iść do przodu. Być może na tym etapie uświadomisz sobie, że na Twojej drodze pojawiło się kilka niepowodzeń. Nic nie szkodzi. Zweryfikuj to, co nie poszło Ci najlepiej i zastanów się, co możesz zrobić inaczej następnym razem, aby uniknąć tego typu sytuacji. Pamiętaj, że właśnie dzięki takim okolicznościom uczysz się najwięcej. Podsumowując, monitorowanie postępów pozwoli Ci być na bieżąco ze swoimi poczynaniami i wyciągać z nich wnioski po to, abyś mogła ulepszać swoją strategię działania.

Pamiętaj, że Twój sukces jest w Twoich rękach. Dlatego pracuj wytrwale nad tym, aby mieć w życiu to, co Cię uszczęśliwia. Jeśli masz dodatkowe pytania odezwij się, chętnie Ci na nie odpowiem: sylwiazuber@zubercoaching.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak zostać kobietą sukcesu?
Jeśli chcesz zostać kobietą sukcesu powinnaś pamiętać, że jest to proces, który nie wydarzy się z dnia na dzień. Zaplanuj skrupulatnie swoją drogę do sukcesu i konsekwentnie pracuj nad osiąganiem tego, co da Ci największą satysfakcję. Być może na ten moment chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz od czego zacząć, dlatego poniżej kilka aspektów, nad którymi warto się zastanowić planując swój sukces.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe