Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak bez stresu wrócić do pracy po urlopie?

Okres urlopowy w pełni. Uwielbiamy rozkoszować się błogim wypoczynkiem, totalną swobodą i cudownymi widokami wokół, a co najważniejsze możemy pozwolić sobie na beztroskie leniuchowanie. Jest to dla nas wspaniały czas. Jednak gdzieś z tyłu głowy mamy przekonanie, że “co dobre, szybko się kończy”. I tak jest!
Bo nie ważne jak długi mamy urlop, trzeba kiedyś go skończyć i wrócić do pracy. To nie dla każdego jest łatwe. W zasadzie najtrudniejszy jest pierwszy tydzień, kiedy trzeba przestawić się na nowy tryb i nadrobić wszystkie zaległości, które napiętrzyły się podczas naszej nieobecności. Jednak Ty nie musisz należeć do grona osób, które stresują się powrotem do pracy. Wystarczy, że zastosujesz kilka sprawdzonych sposobów.

Przygotuj się odpowiednio do wyjazdu

Zaplanuj swój wyjazd w taki sposób, aby w pełni wypocząć fizycznie i zresetować umysł. Zadbaj też o niezapomniane przeżycia podczas urlopu i, co najważniejsze, nie myśl o pracy. Nie zostawiaj też bałaganu w domu, który może Cię przytłoczyć po powrocie i wywołać niepotrzebny stres.

Wróć z wczasów przynajmniej dzień wcześniej

Nie idź z marszu do pracy. Potrzebujesz przynajmniej jeden dzień na to, aby odetchnąć po wyjeździe i przygotować się mentalnie na nadchodzące wyzwania. Ustal plan działania Spróbuj przewidzieć to, co czeka Cię po powrocie do pracy i zaplanuj to, co zamierzasz po kolei zrobić. Dzięki temu unikniesz niechcianych niespodzianek i zadbasz o swój komfort psychiczny.

Zachowaj w pamięci miłe wspomnienia z wakacji

Podczas urlopu przeżyłeś zapewne wiele cudownych chwil. Zapisz je w swoim dzienniku lub stwórz album ze zdjęciami, który będziesz mieć zawsze pod ręką. W trudnych momentach przywołuj te pozytywne wspomnienia, to pozwoli Ci naładować się energetycznie.

Zaadoptuj się do miejsca pracy

Twój powrót do pracy powinien przebiegać gładko, dlatego też nie przeciążaj się zbytnio różnymi obowiązkami. Zacznij zatem od łatwiejszych zadań nie wymagających od Ciebie za dużego skupienia, a następnie stopniowo przechodź do tych trudniejszych. Nie próbuj nadrabiać wszystkich zaległości błyskawicznie, bo to spowoduje tylko rozdrażnienie i nie wykonasz tych zadań tak dokładnie, jakbyś tego chciał.

Zadbaj o optymalną dawkę ruchu

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym aspektem w naszym życiu. Należy o nim na co dzień pamiętać. Pomaga m.in. zwiększyć wydolność organizmu, rozładować napięcie po ciężkim dniu pracy oraz poprawia metabolizm.

Jeśli do tej pory powrót do pracy był dla Ciebie stresujący, spróbuj dostosować się do tych wskazówek i zobacz różnicę. Jestem przekonana, że przyniesie Ci to wiele korzyści.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek na temat tego jak radzić sobie ze stresem i motywować się do działania zapraszam do kontaktu: sylwiazuber@zubercoaching.pl

A może chcesz zacząć poprawnie komunikować się w języku angielskim? Jeśli tak, zajrzyj na grupę English is for you: https://www.facebook.com/groups/2331107863794559/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak bez stresu wrócić do pracy po urlopie?
Okres urlopowy w pełni. Uwielbiamy rozkoszować się błogim wypoczynkiem, totalną swobodą i cudownymi widokami wokół, a co najważniejsze możemy pozwolić sobie na beztroskie leniuchowanie. Jest to dla nas wspaniały czas. Jednak gdzieś z tyłu głowy mamy przekonanie, że “co dobre, szybko się kończy”. I tak jest!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe