Sobota, 21 wrzesnia 2019r. Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nie daj się upałom! Poznaj 5 zasad

Upały nie odpuszczają. Wysokie temperatury, a przede wszystkim promieniowanie słoneczne będą oddziaływać w najbliższych miesiącach na naszą skórę. Niestety może to być działanie szkodliwe. Jak się przed nim ochronić? Co zrobić, by skóra zachowała dobrą kondycję przez całe lato? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka zasad.
Zasada 1. Nawodnienie

Skóra, aby zachowała jędrność i elastyczność potrzebuje nawilżenia. To potocznie rzecz ujmując: oczywista oczywistość. Ale jak to zrobić, by zapewnić skórze skuteczne nawilżenie? Po pierwsze – woda. – Należy pamiętać o nawadnianiu, zwłaszcza gdy temperatury są tak wysokie – mówi dr Ewa Berlińska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej i właścicielka londyńskiej Eva Cure Clinic oraz Skin&Smile Berlińska. – Wskazane jest wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie – dodaje specjalistka. Woda nie tylko ugasi pragnienie, ale również uzupełni braki w minerałach, które wraz z potem są usuwane z organizmu.

Zasada 2. Detoks


Warto również zadbać o detoksykację. – Cytryna, imbir, mięta są doskonałe, by odkwasić organizm – wyjaśnia dr Berlińska. A zakwaszenie może prowadzić m.in. do powstawanie tzw. skórki pomarańczowej czy wyprysków na udach i pośladkach. Tego, w szczególności latem, wolimy uniknąć.

Zasada 3. Dieta


Warto również latem zadbać o dietę, która zapewni skórze sprężystość, elastyczność i gładkość. Witaminy A, C i E zawarte w posiłkach doskonale spełnią to zadanie. Słońce, zwłaszcza w nadmiarze, może prowadzić do powstawania np. przebarwień i oczywiście przyspieszać proces starzenia skóry. Witamina A chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym. Witamina C, która jest antyoksydantem, opóźnia procesy starzenia skóry. Co więcej uszczelnia naczynia krwionośne, dzięki czemu hamuje pękanie naczynek i powstawanie tzw. pajączków. Latem w trakcie gorących dni skóra jest na to w szczególności narażona. Witamina E pobudza metabolizm tkanki łącznej oraz posiada silne właściwości antyutleniające. Skutecznie chroni warstwę lipidową naskórka.

Zasada 4. Kremy i maseczki

By działać skutecznie, należy działać kompleksowo. Nawilżanie od wewnątrz należy wesprzeć działaniem od zewnątrz. Jak możemy to zrobić? – Oczywiście kremy nawilżające, ale również samodzielnie przygotowane maseczki, np. z owsianki, ogórka czy kiwi – podpowiada dr Berlińska. Te dwa ostatnie produkty są bogate w antyoksydanty, których działanie przejawia się choćby polepszeniem nawilżenia skóry czy wzmocnieniem płaszcza hydrolipidowego uodparniającego skórę przed przesuszeniem.

 


Zasada 5. Peelingi i aminokwasy


Domowe zabiegi warto uzupełnić o te profesjonalne – wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. – Latem moim pacjentkom szczególnie polecam peeling migdałowy, czyli tzw. peeling słoneczny. Jest on delikatny i doskonale nadaje się na tę porę roku – mówi specjalistka – W przeciwieństwie np. do peelingów chemicznych, które nie są wskazane latem – dodaje.

Dobrym wyborem będzie również Aminokwasowa Terapia Zastępcza i terapia preparatami JALUPRO®. – Aminokwasy wzmacniają barierę ochronną skóry przed promieniowaniem UVA i UVB – wyjaśnia dr Berlińska. Co ciekawe, preparaty JALUPRO® są dostępne nie tylko w formie wstrzykiwań w gabinecie, ale także jako suplementy oraz drinki, które można stosować w domu. Latem bez wątpienia należy unikać wszelkich zabiegów laserowych, chemicznych peeligów czy innych agresywnych tą porą roku zabiegów.

Lato z pewnością będzie gorące. Nie musi się to jednak odbijać na kondycji naszej skóry. Jeśli właściwie o nią zadbamy, zachowa ona piękny i zdrowy wygląd.

http://www.evacure.co.uk
http://skin-smile.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nie daj się upałom! Poznaj 5 zasad
Upały nie odpuszczają. Wysokie temperatury, a przede wszystkim promieniowanie słoneczne będą oddziaływać w najbliższych miesiącach na naszą skórę. Niestety może to być działanie szkodliwe. Jak się przed nim ochronić? Co zrobić, by skóra zachowała dobrą kondycję przez całe lato? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka zasad.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe