Wtorek, 16 sierpnia 2022r. Joachima, Nory, Stefana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zaburzenia uwagi i koncentracji u dziecka

Nadmiar bodźców pochodzących z otaczającej nas rzeczywistości powoduje, że coraz trudniej nam koncentrować się na zadaniach, które mamy do wykonania. Jeszcze ciężej przychodzi to młodszym, którzy poprzez częste korzystanie z urządzeń rozpraszających ich uwagę – dostarczają mózgowi zbyt dużo impulsów.
Co może powodować problemy z koncentracją u dzieci?

Wiek szkolny, to czas szczególnie ważny dla najmłodszych. To wtedy mogą rozpocząć się problemy ze skupieniem uwagi. Przyczyn trudności z koncentracją u dziecka może być wiele i dobrze jest je odpowiednio zdiagnozować. Częstym czynnikiem powodującym problemy z uważnością jest poddawanie dziecka działaniu zbyt wielu impulsów zewnętrznych. Długie korzystanie ze smartfona, komputera, czy tableta z pewnością przyczynić się może do problemów z koncentracją. Zdarza się, że problemy dzieci biorą się z nieprawidłowej diety i sposobu odżywiania pociechy. Dieta obfita w cukier zawiera składniki pobudzające, które nie sprzyjają spokojnemu zorientowaniu się na powierzone zadanie.

Brak umiejętności skupienia się nad zadanym celem może skutkować problemami z nauką, dlatego tak istotne jest szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Trening uważności sprowadza się do regularnych ćwiczeń z najmłodszymi. Darmowy ebook dla rodziców wskaże praktyczne rozwiązania, jak pomóc dziecku w sytuacjach, kiedy trudno mu zebrać myśli.

Im szybciej rozpoczniemy pracę nad skupieniem uwagi u dziecka, tym szybciej dostrzeżemy efekty naszych działań. Trening koncentracji, trening uważności czy mindfulness przekazywane poprzez zabawę to idealne rozwiązanie także dla najmłodszych dzieci – w tym przedszkolaków. – mówi certyfikowany trener mentalny dzieci i młodzież Marta Gargas.

Jak zauważyć, że dziecko ma problemy z koncentracją?

Rodzice, którzy mają wątpliwości, czy ich dzieci rozwijają się prawidłowo, powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych zachowań, świadczących o tym, czy maluch ma problemy z koncentracją.

• bardzo wolne tempo pracy podczas wykonywania zadania - często dziecko nie jest w stanie wykonać go w całości za jednym razem.
• nieuwaga – maluch popełnia błędy, których nawet nie zauważa. Dziecko pracuje szybko, a przez to niedokładnie.
• rozkojarzenie – pociecha chodzi zamyślona, w rozmowie z rodzicem często odbiega od tematu.
• zniechęcenie – dziecko trudno zainteresować, szybko czuje się znudzone i zniechęcone.
• problemy z pamiętaniem o codziennych obowiązkach.
• brak reakcji na przekazywane przez rodzica komunikaty

Zbyt duża ilość bodźców dostarczanych każdego dnia i na każdym kroku we wczesnych etapach dzieciństwa powoduje problemy w późniejszej nauce, szkole czy na zajęciach dodatkowych. Częste spędzanie czasu z dzieckiem poza bajkami czy grami komputerowymi, rozmowy, treningi uważności wykonywane wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem to doskonała forma pracy nad skupieniem uwagi. Najlepsza jest nauka poprzez zabawę i w ten właśnie sposób został opracowany mój ebook przeznaczony dla rodziców, którzy chcą od najmłodszych lat trenować z dziećmi zauważanie detali otaczającego świata. –mówi Marta Gargas autorka workbooka.

 


Opracowany przez certyfikowanego trenera darmowy ebook dla rodziców to doskonały trening koncentracji dla najmłodszych. Jego autorka – Marta Gargas – przedstawia zestawy ćwiczeń i zabaw, które pomogą najmłodszym w skoncentrowaniu się na zadaniach. W tym darmowym ebooku, rodzic znajdzie praktyczne rozwiązania jak wzbudzać poczucie wartości u dziecka, co zrobić, żeby uodpornić malucha na opinie innych osób, albo w jaki sposób pomóc mu w radzeniu sobie z porażkami. Ten nieszablonowy trening uważności w formie praktycznego ebooka dla rodziców przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, których pociechy:

• mają problemy ze skupieniem na poleceniu
• nie potrafią skupić się podczas lekcji online
• mają trudności z uważnym słuchaniem
• mają problemy z własnymi emocjami.

Abu poprawić pracę mózgu dziecka, wystarczy kilka minut dziennie poświęcić na zaproponowany w ebooku trening koncentracji. Ważnym wsparciem dla ćwiczeń jest dobrze zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce oraz prawidłowa higiena snu malucha. Pobierz darmowy ebook http://martagargas.pl/index.php/produkt/trening-koncentracji-i-trening-uwaznosci-dla-dzieci-workbook/ 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zaburzenia uwagi i koncentracji u dziecka
Nadmiar bodźców pochodzących z otaczającej nas rzeczywistości powoduje, że coraz trudniej nam koncentrować się na zadaniach, które mamy do wykonania. Jeszcze ciężej przychodzi to młodszym, którzy poprzez częste korzystanie z urządzeń rozpraszających ich uwagę – dostarczają mózgowi zbyt dużo impulsów.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe