Niedziela, 24 października 2021r. Arety, Marty, Marcina
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pierwsza konsultacja dietetyczna - jak wygląda?

Otyłość oraz inne choroby dietozależne są powszechnymi problemami, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystamy z konsultacji dietetycznych, a liczba miejsc oferujących tego typu porady nieustannie wzrasta.
Jak wygląda pierwsza konsultacja u dietetyka oraz jak się do niej przygotować? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z warszawskiego centrum medycznego Vita Nutrition Clinic.

Jakie kroki wykonać przed wizytą?

Warto podkreślić, że zadowolenie z wizyty nie zależy tylko od specjalisty, ale przede wszystkim od współpracy pomiędzy dietetykiem a pacjentem. Aby dietetyk już podczas pierwszego spotkania mógł przygotować żywieniowy plan działania, należy udać się do niego z wynikami morfologii rozszerzonej o poziom glukozy i lipidogram. Jeśli towarzyszą nam inne przewlekłe schorzenia, np. zaburzenia tarczycy, to ważne jest aby mieć przy sobie również wyniki badań związanych z naszą dolegliwością. Aby pomiary ciała wykonane podczas pierwszej wizyty były jak najbardziej miarodajne, należy powstrzymać się od jedzenia i picia na 2-3 godziny od wizyty. To proste wyrzeczenie sprawi, że będziemy mogli mierzyć nasze sukcesy z większą dokładnością.

Jak wygląda konsultacja?

Na pierwszą wizytę u dietetyka składa się szczegółowy wywiad z pacjentem, który często trwa od 40 minut do nawet godziny. Specjalista zadaje pytania o nawyki żywieniowe, styl życia, uprawiane sporty, hobby, a nawet o nawyki związane ze snem. Te wszystkie informacje, wraz z przedstawionymi wynikami badań mają za zadanie stworzyć jak najdokładniejszy obraz problemów żywieniowych pacjenta oraz ich źródeł. Następnie, na podstawie analizy wyników badań oraz wywiadu ustalane są cele, które pacjent chce osiągnąć. Dzięki uzyskanym podczas spotkania informacjom specjalista jest również w stanie określić ewentualne zapotrzebowanie na suplementację.

Ważnym elementem konsultacji jest oczywiście zebranie pomiarów ciała. Tutaj mamy dostępną całą paletę pomiarów - od najbardziej podstawowych, takich jak masa ciała oraz jego obwody i BMI, do bardziej precyzyjnych analiz, takich jak pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, wody czy masy mięśniowej, a w końcu określenie wieku metabolicznego osoby.

Zdaniem Marcina Kopra, właściciela centrum medycznego Vita Nutrition Clinic bardzo ważna jest profilaktyka. Jak mówi: - Najważniejsze jest, aby z pierwszą wizytą u dietetyka nie zwlekać zbyt długo. Nasze ciało często daje nam sygnały tego, że potrzebuje innej, lepszej diety, dlatego w przypadku wahań wagi czy zmęczenia warto wykonać podstawowe badania i oddać się pod opiekę specjalisty z dziedziny żywienia. Niekiedy, już małe zmiany w odżywianiu lub dodanie spersonalizowanej suplementacji potrafią poprawić nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Warto jednak aby takie działania były podejmowane po uprzedniej konsultacji dietetycznej.

O centrum:

Vita Nutrition Clinic to popularne miejsce na mapie Warszawy, specjalizujące się w szeroko pojętych usługach dietetycznych i medycznych. Placówka oferuje kompleksowe porady dla osób chcących zgłębić tajniki zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia, jak i dla tych borykających się z chorobami dietozależnymi i nadwagą. Wykwalifikowany zespół Vita Nutrition Clinic zadba o pacjenta na każdym etapie procesu – od wykonania badań diagnostycznych, poprzez konsultacje dietetyczne i medyczne, aż do podjęcia odpowiednich działań – rozpisania diety, treningu czy suplementacji. Centrum oferuje szeroką gamę kroplówek witaminowych, które są najszybszą metodą na wzmocnienie organizmu i poprawę samopoczucia. Wszystkie metody i środki stosowane w Vita Nutrition Clinic dobierane są na podstawie szczegółowych badań oraz do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Więcej informacji o Vita Nutrition Clinic dostępnych jest na stronie internetowej http://vitanutrition.freshartmedia.pl/ 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pierwsza konsultacja dietetyczna - jak wygląda?
Otyłość oraz inne choroby dietozależne są powszechnymi problemami, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystamy z konsultacji dietetycznych, a liczba miejsc oferujących tego typu porady nieustannie wzrasta.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe