Sobota, 4 grudnia 2021r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Reporter Marek Tomalik z kolejną książką

Od 9 września w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych rusza sprzedaż wyjątkowej książki Marka Tomalika, znanego reportażysty, podróżnika i dziennikarza. “9 ognisk” to literacki zapis rozmów z przyjaciółmi, którzy dzielą się fascynującymi historiami i wspólnie z autorem prowadzą filozoficzne dyskusje o najistotniejszych życiowych kwestiach.
Książka “9 ognisk” Marka Tomalika jest połączeniem gawęd i wywiadów, wspólnie składających się na opowieść o człowieku, zawiłościach losu i istocie świata. Dziennikarz, znany przede wszystkim z reportaży o Australii i audycji podróżniczych, tym razem zabiera czytelników w najważniejszą wyprawę – tę w głąb ludzkich serc i myśli.

Z pasji do rozmów


Tomalik sięgnął do dziedzictwa intelektualnego i duchowego kultur, z którymi zetknął się podczas licznych podróży i rozmaitych lektur. Rozmówcy dzielą się z czytelnikami swoimi prawdziwymi przeżyciami, a także historią rodzimych rytuałów i legend. Choć erudycja autora mogłaby onieśmielać, jest wręcz przeciwnie – czytelnik zostaje zaproszony do metaforycznego miejsca przy ognisku i włączony mimochodem do dysput z pogranicza fizyki, filozofii, teorii muzyki, estetyki czy nawet popkultury. Autor przytacza na kartach książki mądrości znanych twórców i myślicieli, które ubierają w słowa metafizyczne przeczucia i uniwersalne, ludzkie intuicje. Znajdziemy w książce cytaty Williama Blake’a, Ornette’a Colemana, Milesa Davisa, Mircei Eliadego, Franka Zappy czy Lecha Majewskiego.

Wątpliwości i rozważania

– Do napisania “9 ognisk” skłoniły mnie zarówno moje osobiste przemyślenia i lektury, jak i żarliwe dyskusje, które miałem przyjemność prowadzić z różnorodnymi ludźmi na przestrzeni wielu lat. Zauważyłem, że większość z nas dzieli podobne wątpliwości, zmaga się z identycznymi, nurtującymi kwestiami i szuka połączeń spajających świat –
tak o nowej książce mówi Marek Tomalik. – Dla mnie to zapis prób dociekania sensu i pytań, które mam przywilej zadawać wspólnie z moimi przyjaciółmi, pełnymi pasji i ciekawości świata – dodaje autor.

Bogate doświadczenie lekturowe


Książce towarzyszy seria podcastów „9 OGNISK. Podróże”, które wychodzą co miesiąc, 9. dnia miesiąca o 9.00 wieczorem. To nocne rozmowy przy ognisku o podróżach, także tych odbywanych wewnątrz siebie. Podcast dostępny jest w serwisach streamingowych: Spotify, Breaker, PocketCast, RadioPublic i Google Podcasts. Marek Tomalik zaprosił do współpracy Pawła Zająca, prekursora dźwiękoterapii didgeridoo w Polsce. Dzięki temu doświadczenie lekturowe można wzbogacić o doznania muzyczne, skanując kod QR umieszczony na kartach książki, odnoszący czytelników do całej płyty.

Książka, wydana w BookEdit, nowym wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 9 września. Patronami medialnymi tytułu są RMF Classic oraz Radio JAZZ.

Marek Tomalik – Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii. Autor książek “Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, “Australia, moja miłość. Dziennik podróży”, “Lady Australia” i “ U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy”. Stały współpracownik „National Geographic”. Przez piętnaście lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników Globtroter, przez kilka miał w „Przekroju” stałą rubrykę “Nastaw uszu”. Dwukrotny laureat Kolosów, polskich nagród podróżniczych. Prowadzi autorską podróżniczą audycję “Jasna Strona Świata” w RMF Classic. Od kilku lat wraz z kwartetem Czerwie realizuje multimedialne spektakle muzyczne. BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting.

BookEdit działa w oparciu o takie wartości jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book Pokonać siebie Andrzeja Cichockiego, Paranoja Natalii Kostrzyckiej oraz Ósmy kontynent Mariusza Szeiba.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Reporter Marek Tomalik z kolejną książką
Od 9 września w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych rusza sprzedaż wyjątkowej książki Marka Tomalika, znanego reportażysty, podróżnika i dziennikarza. “9 ognisk” to literacki zapis rozmów z przyjaciółmi, którzy dzielą się fascynującymi historiami i wspólnie z autorem prowadzą filozoficzne dyskusje o najistotniejszych życiowych kwestiach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe