Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pomoce sensoryczne mogą pomóc wszystkim

Co oznacza słowo sensoryka ? Tak szczerze mówiąc nie każdy potrafi wyjaśnić to pojęcie. Również pomoce sensoryczne mogą skojarzyć się z specjalistycznym, zaawansowanym technicznie i nafaszerowanym elektroniką sprzętem medycznym. Prawda jest o wiele prostsza.
Sensoryka w skrócie przetwarzanie bodźców zewnętrznych na określone działanie. Jeżeli czujemy gorąco zmysł dotyku przesyła ten bodzieć do mózgu i naturalną reakcją jest cofnięcie ręki. To najprostszy przykład, sam problem jest o wiele bardziej złożony a brak równowagi sensorycznej może oznaczać nie tylko dyskomfort w życiu codziennym, ale ciągłe przemęczenie, problemy z uczeniem się, niepokój, brak prawidłowej koordynacji ruchów. Równowaga sensoryczna szczególnie ważna jest w procesie rozwoju dziecka, nie oznacza to jednak, że sprawa nie dotyczy dorosłych. Pomoce sensoryczne to niezwykle proste przedmioty, pozbawione elektroniki wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, które przez odpowiednie ćwiczenie pomagają przywrócić równowagę sensoryczną.

Gdzie kupować pomoce sensoryczne?

Intibag.eu, to firma założona przez parę architektów, którzy przy współpracy lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów prowadzą badania nad sensoryką. W wyniku tej wspólpracy powstały nowatorskie pomoce sensoryczne. Intibag.eu twprzy swoje produkty całkowicie w zgodzie z naturą. Wykonane są ze specjalnie opatentowanego materiału, który nosi nazwę adekwatną do swoich właściwości – SecondSkin. Przedmioty te wypełnione są łuską gryki i stanowią w pełni naturalną całość. Niezwykle przyjemne w dotyku i delikatne nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, szwów, guzików ani zamków błyskawicznych. Są w pełni bezpieczne, nawet dla dzieci. Produkty intibag.eu można również polecić alergikom. Ich estetyczny wygląd i dopasowane do funkcji spokojne, pastelowe kolory sprawiają, że mogą stanowić nietuzinkowy element wystroju wnętrza.

Jak używać pomoce sensoryczne?

Występują one w różnych formach. Są to pufy – fotele, worki, dziuple. Można wykorzystywać je przy różnego rodzaju ćwiczeniach i rehabilitacji. Wspomagają trening jogi i pozwalają się świetnie relaksować. Dorośli mogą wykorzystać je również do pracy tworząc na przykład komfortowe stanowisko do pracy na laptopie. Świetnie zastąpią wygodną kanapę przed telewizorem. Pomoce sensoryczne dla dzieci – na przykład worki czy dziuple pozawalają łączyć zabawę z relaksem i zmniejszeniem nadmiaru bodźców zewnętrznych. Nie trzeba mieć problemów z sensoryką żeby z nich korzystać. Są przeznaczone absolutnie dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość swojego wypoczynku.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pomoce sensoryczne mogą pomóc wszystkim
Co oznacza słowo sensoryka ? Tak szczerze mówiąc nie każdy potrafi wyjaśnić to pojęcie. Również pomoce sensoryczne mogą skojarzyć się z specjalistycznym, zaawansowanym technicznie i nafaszerowanym elektroniką sprzętem medycznym. Prawda jest o wiele prostsza.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe