Czwartek, 20 czerwca 2024r. Bogny, Rafaeli, Rafała
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zwycięzcy Fryderyków 2022 oficjalnie ogłoszeni

Podczas piątkowej gali ogłoszono zwycięzców Fryderyków 2022, czyli najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Artystką wyróżnioną najczęściej w tegorocznej edycji była Daria Zawiałow, która odebrała aż trzy statuetki. Tuż za nią znaleźli się Ralph Kaminski i Kaśka Sochacka, którzy otrzymali po dwie nagrody.
W związku z tegorocznym partnerstwem swoje dane na temat popularności zwycięzców wybranych kategorii udostępnił także serwis Spotify.

Artysta Roku

Statuetkę dla Artysty Roku Podczas tegorocznej gali otrzymał Ralph Kaminski. Ten wszechstronny artysta jest zarówno piosenkarzem, jak i kompozytorem, autorem tekstów oraz multintstrumentalistą. Jak wynika z danych Spotify słuchaczami muzyki Ralpha Kaminskiego najczęściej są kobiety, które stanowią aż 62% jego fanów. Wśród użytkowników Spotify szczególną popularnością cieszy się natomiast jego piosenka „Kosmiczne energie” z albumu „Młodość”, która w 2021 roku została odtworzona niemal 3,5 miliona razy.

Artystka Roku

Wśród kobiet triumfowała natomiast Daria Zawiałow, która została wyróżniona tytułem Artystki Roku. Piosenkarka cieszy się również dużą popularnością w Spotify, gdzie znalazła się na trzecim miejscu najchętniej słuchanych polskich artystek w 2021 roku. Daria Zawiałow jest również jedną z Ambasadorek programu EQUAL słuącego wsparciu kobiet w branży muzycznej. Najpopularniejszym singlem z jej udziałem jest natomiast „BUBBLETEA”, w którym wsparła wokalnie rapera Quebonafide. Piosenka w 2021 roku została odtworzona na Spotify niemal 16 miliony razy. Jednocześnie, nadal można zauważyć wzrost popularności artystki, ponieważ od momentu nominacji do nagrody Fryderyki 2022 liczba streamów jej utworów wzrosła aż o 111%.

Debiut Fonograficzny Roku

Fryderyk w kategorii Debiut Roku powędrował natomiast do piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki – Kaśki Sochackiej. W serwisie Spotify jej debiutancki album „Ciche dni” do końca marca 2022 został odtworzony ponad 51 milionów razy, a singiel o tym samym tytule uzyskał w 2021 niemal 3 miliony streamów. Artystka jest również jedną z Ambasadorek programu EQUAL, którego celem jest wspieranie kobiet w branży muzycznej.

Utwór Roku

Nagrodę za Utwór Roku otrzymała piosenka „I Ciebie też bardzo” powstała w ramach inicjatywy Męskie Granie Orkiestra, w którym udzielili się Daria Zawiałow, Dawid PodsiadłoiVito Bambino. Piosenka w Spotify osiągnęła do końca marca niemal 36 milionów odtworzeń.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zwycięzcy Fryderyków 2022 oficjalnie ogłoszeni
Podczas piątkowej gali ogłoszono zwycięzców Fryderyków 2022, czyli najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Artystką wyróżnioną najczęściej w tegorocznej edycji była Daria Zawiałow, która odebrała aż trzy statuetki. Tuż za nią znaleźli się Ralph Kaminski i Kaśka Sochacka, którzy otrzymali po dwie nagrody.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe