Czwartek, 18 lipca 2024r. Kamila, Karoliny, Roberta
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zawody dla kobiet - najlepiej opłacane

Sytuacja kobiet na polskim rynku pracy jest całkiem dobra – według raportu „Woman in Work Index” w tym aspekcie Polska znajduje się na 8. miejscu wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Co ważne, najlepsze zawody dla kobiet to nie tylko te typowo sfeminizowane jak księgowe, projektantki wnętrz czy kosmetyczki.
Jakie są najlepiej płatne zawody w 2023 roku?

Najlepsze zawody dla kobiet, czyli gdzie zarobisz najwięcej Dobrze płatne zawody zawsze wzbudzają zainteresowanie osób poszukujących zatrudnienia. Oczywiście tak naprawdę płeć nie ma znaczenia – w przypadku specjalistów liczą się kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Mimo tego, że w wielu branżach wciąż istnieją podziały na „damskie” i „męskie” profesje, te granice od lat się zacierają, a wielu pracodawców nie ma najmniejszego problemu z zatrudnianiem kobiet na stanowiskach zdominowanych dotąd przez mężczyzn.

Szukając źródła zarobku, trudno uniknąć pytania: jaka jest najbardziej opłacalna praca? Najwyższe zarobki można uzyskać w tak zwanych „nowych zawodach” związanych przede wszystkim z informacją i komunikacją. Oznacza to, że praca dla kobiet z atrakcyjnym wynagrodzeniem może dotyczyć zawodów przyszłości, czyli na przykład programowania lub marketingu.

Dobrym przykładem jest UX Designer odpowiadający za programowanie produktów i usług cyfrowych (strony internetowe, aplikacje mobilne itp.) z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem na poziomie 7380 złotych brutto. Osoby zainteresowane marketingiem mogą aplikować na takie stanowiska jak specjalista do spraw marketingu (6500 złotych brutto) czy menedżer do spraw mediów społecznościowych (5000 złotych brutto). Zawody dla dziewczyn o ścisłych umysłach to na przykład analityk Big Data z zarobkami na poziomie od 4500 do nawet 15000 złotych brutto lub informatyk (4000-6000 złotych brutto).

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Jeśli szukasz pracy, planujesz zmianę branży lub dopiero wchodzisz na rynek pracy, w wyborze ścieżki zawodowej pomoże podsumowanie sektorów, w których funkcjonują najlepiej płatne zawody dla dziewczyn. Od dłuższego czasu trendy dotyczące przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pozostają niezmienne – według GUS najwyższe zarobki przynosi sektor informacji i komunikacji, a najniższe zakwaterowanie i gastronomia.

Jak wygląda to w odniesieniu do konkretnych stanowisk? Dobrze płatna praca dla kobiet i mężczyzn w Polsce wiąże się najczęściej z kwalifikacjami i wąską specjalizacją. To głównie stanowiska managerskie w bankowości i ubezpieczeniach (dyrektor sprzedaży bankowości przedsiębiorstw), finansach i księgowości (członek zarządu), produkcji i inżynierii, branży budowlanej oraz farmacji. Jednak najlepiej płatne zawody dla kobiet to również starszy prawnik, doradca klienta strategicznego w bankowości przedsiębiorstw, główny księgowy, konsultant SAP i doradca medyczny.

Dobrze płatne zawody dla kobiet – gdzie szukać?


Zapotrzebowanie na polskim rynku pracy zmienia się każdego roku – wpływa na to przede wszystkim rozwój technologiczny i zmiany zachodzące w gospodarce. Z tego powodu dobrze płatne zawody dla kobiet wymagają analizy potrzeb pracodawców i właściwego przygotowania kandydatów. Pracodawcy zwracają uwagę na doświadczenie na danym stanowisku, ale w wielu przypadkach największe znaczenie mają umiejętności.

Szukając pracy, już na starcie warto przedstawić się jako osobę spełniającą wymagania potencjalnego pracodawcy. Przede wszystkim przygotuj CV, które przekona rekrutera, że wniesiesz do firmy konkretną wartość.

Gdzie szukać ogłoszeń?

Aktualne oferty pracy publikowane są nie tylko na branżowych forach czy firmowych stronach, ale także w serwisach ogłoszeniowych takich jak Praca.pl. To tam znajdziesz najlepiej płatne zawody dla dziewczyn, a dokumenty aplikacyjne wyślesz bezpośrednio do pracodawcy przez specjalny formularz. Nie spełniasz wymagań zawartych w ofercie? Dobrze płatny zawód dla kobiety wciąż może być twój – przeglądając ogłoszenia, możesz sprawdzić, czego oczekują pracodawcy i rozwijać się zawodowo we wskazanym kierunku, wybierając odpowiednie kursy i szkolenia.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zawody dla kobiet - najlepiej opłacane
Sytuacja kobiet na polskim rynku pracy jest całkiem dobra – według raportu „Woman in Work Index” w tym aspekcie Polska znajduje się na 8. miejscu wśród krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Co ważne, najlepsze zawody dla kobiet to nie tylko te typowo sfeminizowane jak księgowe, projektantki wnętrz czy kosmetyczki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe