Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kleks. Nowy początek - nowa adaptacja bajki

Zamiast gramatyki: aleliminacja, a w miejsce arytmetyki – działania na piegach. Tym razem to nie Adaś, a Ada zaczyna edukację w najbardziej bajkowej Akademii świata. W nowej wersji powieści Jana Brzechwy tylko pan Kleks jest wciąż taki, jakiego znamy: zaskakujący, pełen ciepła i poczucia humoru.
„Kleks. Nowy początek” - książka stworzona na podstawie filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego „Akademia Pana Kleksa”- trafi do księgarń 6 grudnia.

Nie takie miały być te urodziny! Ada Niezgódka liczy na imprezę niespodziankę, tymczasem odwiedza ją dziwny gadający ptak. W dodatku wręcza jej tajemnicze zaproszenie. Dzięki niemu Ada przenosi się do Akademii, której dyrektorem jest legendarny profesor Ambroży Kleks. W tym magicznym miejscu dziewczynka odkrywa swój talent do rozwiązywania problemów – podobno nierozwiązywalnych. Zdobywa też nowych przyjaciół, których będzie musiała ochronić przed wielkim niebezpieczeństwem.

Nie Adaś, a Ada. Akademia, w której uczą się już nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Zarówno z Polski, jak i z całego świata. W uwspółcześnionej wersji kultowej historii o najbardziej bajkowej ze szkół jedynie pan Kleks wcale się nie zmienił: pozostaje zaskakującym, pełnym ciepła i niezwykłego poczucia humoru przyjacielem dzieci, zwierząt i magicznych stworzeń. Powieść napisana na podstawie scenariusza filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego porwie was na nowo w czarodziejski świat wykreowany przez Jana Brzechwę. Niecierpliwi widzowie mogą spodziewać się świątecznego prezentu – pierwsze pokazy przedpremierowe „Akademii Pana Kleksa” wystartują już 25 grudnia!

W nowej adaptacji bajki Jana Brzechwy główną rolę – Ady Niezgódki – gra Antonina Litwiniak. W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski.Na ekranie zobaczymy też m.in. Danutę Stenkę i Agnieszkę Grochowską. 10 listopada ruszyła przedsprzedaż książki „Kleks. Nowy początek” – można ją już zamawiać na kulturalnysklep.pl oraz Empik.com. Książka ukaże się również w formie ebooka i audiobooka na publio.pl.

FRAGMENT KSIĄŻKI:

– Co to jest Akademia pana Kleksa? – zapytała Ada, zaskakując nie tylko mamę, ale przede wszystkim siebie.
– Myślałam, że mam jeszcze trochę czasu – powiedziała mama w zadumie. Ada czekała w napięciu.
– Odwiedził cię ptak Mateusz, prawda? Ptak Mateusz… Dobre sobie!
– Nie ptak, tylko jakiś koleś, który myśli, że jest ptakiem – sprostowała.
Ale Anna nie zwróciła uwagi ani na ton, ani na słowa. Zanurzyła się we wspomnieniach.
– Twój tata i ja uczyliśmy się w Akademii. Tam się poznaliśmy i zakochaliśmy…
– Mamo! – weszła jej w słowo Ada. – Nie piszesz bajki, tylko rozmawiasz ze mną. Jestem już dorosła!
– Jesteś córką wielkiego mistrza Aleksa Niezgódki. – Anna nie pozwoliła sobie przerwać. – Masz wielką moc. A teraz Akademia wzywa cię do siebie.


POWIEŚĆ POLECAJĄ:

- Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy! 
Piotr Fronczewski

- Lekcje empatii, harmonii czy aleliminacji powinny odbywać się w każdej szkole. Zapraszam was do Akademii pana Kleksa, w której nauczyciel jest przyjacielem, a marzeń nie wolno się bać!
Tomasz Kot

O AUTORACH

Katarzyna Rygiel – absolwentka archeologii i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Z wyboru pisarka. Autorka powieści obyczajowych, kryminalnych oraz książek dla dzieci. Debiutowała w 2005 roku powieścią obyczajową „Pod powiekami”. Jest również autorką cyklu kryminalnego o antropolog Ewie Zakrzewskiej („Ekspedycja Kolitz”, „Gra w czerwone”, „Śmiertelne zlecenie”, „Wielki chłód”) oraz współautorką powieści dla dzieci „Tarapaty” oraz „Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”, które powstały na podstawie scenariuszy filmów Marty Karwowskiej Jej książka da dzieci „Strażnik Klejnotu”, pierwsza część cyklu inspirowanego historią i legendami Warszawy, zdobyła wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY.

Krzysztof Gureczny - z pochodzenia lubuszanin, od prawie żyjący 20 lat w Warszawie. Absolwent scenariopisarstwa na PWSFTviT. Autor scenariuszy setek godzin seriali, programów i widowisk telewizyjnych, producent kreatywny audycji radiowych, autor lub współautor scenariuszy filmów “Akademia Pana Kleksa”, “Jak pokochałam gangstera”, “Jak zostałem gangsterem” (oraz książki pod tym tytułem).

Agnieszka Kruk – scenarzystka i edukatorka. Blisko trzydzieści lat pracy w branży audiowizualnej, ukończone studia literaturoznawcze i scenariopisarskie, międzynarodowe doświadczenie akademickie oraz stworzenie autorskiej I2D2 Script Development Method sprawiają, że jest także jedną z najbardziej skutecznych i cenionych na rynku ekspertek od rozwoju scenariusza. Współtworzyła ok. 1200 odcinków seriali emitowanych w prime time w największych polskich stacjach telewizyjnych, współpracuje z czołowymi polskimi producentami przy rozwoju scenariuszy filmów fabularnych, formatów serialowych i tworzeniu zespołów scenariuszowych. Stworzyła i przez sześć pierwszych edycji organizowała odbywający się w Warszawskiej Szkole Filmowej festiwal Script Fiesta. Pracuje jako niezależna ekspertka dla Creative Europe MEDIA, Eurimages oraz dla polskich funduszy filmowych. Jest członkinią zarządu Gildii Scenarzystów Polskich i założycielką StoryLab.pro.

Maciej Kawulski – producent i reżyser filmów fabularnych: „Underdog”, „Jak zostałem gangsterem”, „Jak pokochałam gangstera, Akademia Pana Kleksa”.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kleks. Nowy początek - nowa adaptacja bajki
Zamiast gramatyki: aleliminacja, a w miejsce arytmetyki – działania na piegach. Tym razem to nie Adaś, a Ada zaczyna edukację w najbardziej bajkowej Akademii świata. W nowej wersji powieści Jana Brzechwy tylko pan Kleks jest wciąż taki, jakiego znamy: zaskakujący, pełen ciepła i poczucia humoru.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe