Środa, 19 czerwca 2024r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Czy warto świętować Dzień Singla?

Przed nami święto zakochanych — Walentynki. Jednak aż 62% Polaków uważa, że warto świętować również Dzień Singla, który przypada na 15 lutego, jako alternatywę dla Dnia Zakochanych. Superaplikacja mobilności miejskiej FREENOW przeprowadziła badanie wśród mieszkańców polskich miast, które potwierdza, że Polacy, niezależnie czy w związku, czy nie — chętnie spędzają czas sami ze sobą.
1 na 5 singli decyduje się zabrać siebie na randkę „solo”. Aż 70% badanych przynajmniej raz wybrało się samotnie do restauracji, a ponad połowa do kina. W badaniu przeprowadzonym wśród 4 tysięcy użytkowników FREENOW z 25 polskich miast wzięło udział 23% osób w związku małżeńskim, 44% w stałym związku i 33% singli.

Blisko połowa ankietowanych mających swoje drugie połówki, najchętniej spędza Walentynki na romantycznych kolacjach, ale jak się okazuje, status związku wcale nie wyklucza singli z celebrowania święta zakochanych. 1 na 5 singli pójdzie tego dnia na randkę z samym sobą, a dla 36% jest to dobra okazja, by spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Co trzeci singiel uważa jednak, że Walentynki bywają dla nich przytłaczające.

Połowie respondentów zdarzyło się odczuć uprzedzenia w różnych sytuacjach społecznych ze względu na bycie singlem. Przez znaczną większość wszystkich badanych pozytywnie oceniany jest zatem fakt, że istnieje również Dzień Singla.

Jak więc single spędzają czas w pojedynkę?

Aż 74% najchętniej wybiera się do kina lub SPA, a także do restauracji (72%). Niemal połowa ankietowanych singli (46%) przynajmniej raz podróżowała samotnie w kraju lub zagranicą. Dla porównania podróże „solo” są rzadszym doświadczeniem wśród osób w związkach (35%) oraz będących po ślubie (33%). Single, o wiele chętniej niż ankietowani posiadający partnerów, wybierają się do teatru lub na stand-up (27% vs. 19%).

Co zaskakujące, badanie FREENOW wykazało, że osoby w związkach równie chętnie jak single wyszliby samotnie do klubu lub baru, gdzie nikogo nie znają (po 25% z każdej grupy). Dlaczego ankietowani tak chętnie wychodzą w pojedynkę? 65% singli podkreśla, że lubi spędzać czas sam na sam ze sobą, a 1 na 5 z nich dostrzega w takich wyjściach szansę na poznanie nowych osób.

Blisko połowa (44%) osób będących w związkach również szuka okazji do spędzania czasu w samotności, ale co trzeci ankietowany woli spędzać czas z bliskimi. Aż 3 na 4 respondentów FREENOW wskazało, że wychodząc na randkę, preferuje pojechać na nią zamawiając przejazd taksówką, która jest na szczycie listy wybieranych środków transportu.

Gdy ankietowani wychodzą na miasto bez towarzystwa, również najchętniej przemieszczają się taksówką. Powód jest prosty — niemal 1/3 badanych uważa, że jest to bardziej wygodne. Co piąta osoba podkreślała, że nie ma swojego auta, a taksówką jest szybciej.

FREENOW, aby ułatwić singlom i osobom w związku wybranie się na randkę — niezależnie czy z kimś, czy „solo” — przygotowało kod zniżkowy „SELFLOVE”, który oferuje 40% tańszy przejazd do 18 lutego 2024 roku.

Wyniki ankiety FREENOW potwierdziły, że Dzień Singla, obchodzony 15 lutego, nie musi być celebrowany wyłącznie przez osoby, które nie posiadają partnera. Może być to również doskonała okazja dla wszystkich pozostających w stałych związkach, by wsłuchać się w swoje potrzeby i spędzić miło czas ze samym sobą.

Niezależnie od tego, czy jest się singlem, czy nie, warto czasem wybrać się na „randkę solo”.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Czy warto świętować Dzień Singla?
Przed nami święto zakochanych — Walentynki. Jednak aż 62% Polaków uważa, że warto świętować również Dzień Singla, który przypada na 15 lutego, jako alternatywę dla Dnia Zakochanych. Superaplikacja mobilności miejskiej FREENOW przeprowadziła badanie wśród mieszkańców polskich miast, które potwierdza, że Polacy, niezależnie czy w związku, czy nie — chętnie spędzają czas sami ze sobą.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe