Wtorek, 25 czerwca 2024r. Łucji, Witolda, Wilhelma
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak prawidłowo gimnastykować wzrok?

Gimnastyka wzroku może pomóc w poprawie zdolności akomodacji, koordynacji oczu oraz ogólnej sprawności wzrokowej. Mało kto pamięta o tym, że wzrok również należy trenować zwłaszcza jeżeli dużo czytamy czy pracujemy przed komputerem. Oto kilka prostych ćwiczeń, które można wykonywać regularnie, aby wzmocnić i zrelaksować oczy.
Ruch oczu w różnych kierunkach

Usiądź wygodnie i skup się na punkcie przed sobą. Następnie poruszaj oczami w górę, w dół, w lewo, w prawo, a następnie w różnych kierunkach na kształtach geometrycznych (np. kwadracie, trójkącie). Powtarzaj te ruchy przez kilka minut.

Ćwiczenia palcowe

Wyciągnij rękę przed siebie, podnieś kciuk i skup wzrok na nim. Następnie powoli przesuwaj kciuk w różnych kierunkach, śledząc go wzrokiem. Możesz powtarzać to ćwiczenie dla każdego palca na rękach.

Masowanie oczu

Delikatnie zamknij oczy i opuść dłonie na zamknięte powieki. Wykonaj delikatne okrężne ruchy palcami na powiekach, masując je przez kilka minut. To ćwiczenie może pomóc złagodzić napięcie mięśni oka i poprawić krążenie krwi.

Skupianie na odległość

Wyjdź na zewnątrz i skup wzrok na obiektach znajdujących się w różnych odległościach (np. drzewa, domy, samochody). Zmieniaj odległość, na którą skupiasz wzrok, i utrzymuj ostrość widzenia przez kilka sekund.

Ćwiczenia z optycznymi kartami do ćwiczeń

- Istnieją specjalne karty do ćwiczeń wzroku, które zawierają różne wzory i obrazy, które pomagają w poprawie zdolności akomodacji i koordynacji oczu. Można wykonywać różne zadania, takie jak śledzenie linii, rozwiązywanie układanek optycznych lub odnajdywanie ukrytych obrazów na kartach. – wyjaśnia optometrysta Piotr Toczołowski z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.

Należy pamiętać, że regularne wykonywanie ćwiczeń może pomóc w utrzymaniu zdrowych i silnych mięśni oczu oraz poprawić ogólną sprawność wzrokową. Jednak przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń oczu zaleca się skonsultowanie się z okulistą, szczególnie jeśli ma się jakiekolwiek problemy ze wzrokiem.

fot. Freepik.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak prawidłowo gimnastykować wzrok?
Gimnastyka wzroku może pomóc w poprawie zdolności akomodacji, koordynacji oczu oraz ogólnej sprawności wzrokowej. Mało kto pamięta o tym, że wzrok również należy trenować zwłaszcza jeżeli dużo czytamy czy pracujemy przed komputerem. Oto kilka prostych ćwiczeń, które można wykonywać regularnie, aby wzmocnić i zrelaksować oczy.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe