Wtorek, 25 czerwca 2024r. Łucji, Witolda, Wilhelma
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak zbilansować odpowiednio dietę wiosną?

Lato to czas, w którym pogoda za oknem napawa optymizmem. Dni stają się coraz dłuższe, a temperatura coraz wyższa. W związku z tym należy dbać o zdrowie odżywianie i racjonalny dobór płynów oraz posiłków. Jak to zrobić? Radzi Iwona Blicharz z cateringu Pogotowie Dietetyczne.
Z założenia kiedy pojawiają się wysokie temperatury spada apetyt. W związku z tym należy zastosować odpowiednią strategię żywieniową, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość mikro i makroelementów.

– Jedną z takich metod jest wybieranie lekkich i łatwostrawnych posiłków, które nie będą obciążać żołądka. – mówi Iwona Blicharz z cateringu Pogotowie Dietetyczne. Kolejnym ważnym elementem jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów. – Należy pamiętać o regularnym piciu wody, dzięki czemu unikniemy odwodnienia organizmu –  dodaje ekspertka.

Dodatkowym elementem, który wpłynie na nasze zdrowie jest spożywanie odpowiedniej ilości warzyw oraz owoców. Dostarczą one organizmowi potrzebnych witamin i soli mineralnych, które w tym okresie ulegają szybkim deficytom.

- Dobrym rozwiązaniem na upalne dni są zarówno świeże jak i mrożone owoce, które możemy wykorzystać do przyrządzenia koktajli bądź smoothie, co przyprawi nas na pewno o orzeźwienie. – dodaje Iwona Blicharz.

Doskonałym rozwiązaniem na ten przyjemny, ale stosunkowo trudny dla naszego organizmu czas, jest catering dietetyczny. Dzięki korzystaniu z tych usług możemy stosunkowo szybko oraz w sposób ekonomiczny zabezpieczyć racje żywnościowe na cały dzień. – Aby dobrze ustalić zapotrzebowanie kaloryczne proponujemy kontakt z dietetykiem, który ustali zapotrzebowanie kaloryczne na dany dzień i pomoże w doborze odpowiedniej diety – mówi Iwona Blicharz z Pogotowia Dietetycznego.

Kolejnym ważnym elementem jest fakt, że korzystając z oferty cateringu dietetycznego, nie tracimy również zbyt dużo czasu na przyrządzanie posiłków, a dania, które są dostarczane przygotowywane są zgodnie z wytycznymi dietetyków, którzy czuwają nad odpowiednim doborem poszczególnych elementów.

fot. Freepik.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak zbilansować odpowiednio dietę wiosną?
Lato to czas, w którym pogoda za oknem napawa optymizmem. Dni stają się coraz dłuższe, a temperatura coraz wyższa. W związku z tym należy dbać o zdrowie odżywianie i racjonalny dobór płynów oraz posiłków. Jak to zrobić? Radzi Iwona Blicharz z cateringu Pogotowie Dietetyczne.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe