Niedziela, 6 października 2024r. Artura, Fryderyki, Petry
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Stabilność finansowa- jak do niej dążyć?

Polacy mniej martwią się o zdrowie, a więcej o stabilność swojej sytuacji finansowej - wynika tak z badania, przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Prawie dwie trzecie rodaków obawia się o utrzymanie ciągłości spłaty zadłużenia kredytowego, a 68 proc. z niepokojem patrzy na stan swoich oszczędności. Ponadto 80% respondentów, obawia się o zdrowie swoich bliskich. Jak i po co zadbać o stabilność finansową?
Nie odkładaj decyzji na później

Żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Sytuacja za granicą, inflacja, wysokie kredyty i wysokie ceny żywności, odbijają się na naszym życiu. Brak stabilności u wielu osób wywołuje obawę o to, co czeka nas w przyszłości. Dlatego należy rozważnie zaplanować swoje działania i zabezpieczyć finansowo siebie i swoich bliskich. Odpowiednio przemyślane działania i konkretne decyzje, pozwolą zachować nam spokój. Nie są to często łatwe decyzje, wymagają one od nas racjonalnego przemyślenia i pewnych kroków.

1. Zaplanuj swój budżet. Warto zacząć od samodzielnych możliwości. Stwórz exela, lub kup zeszyt, w którym będziesz notować każdy, nawet najdrobniejszy wydatek. Możesz to zrobić w formie tabelki uwzględniając koszty codzienne (np. zakupy spożywcze), cotygodniowe ( np. paliwo), comiesięczne (kredyt, czynsz, opłata za lekcje angielskiego itp.) a także wydatki jednorazowe (np. urodziny, prezenty na święta itp.) . Skrupulatnie wszystko notuj i podliczaj. Porównuj miesiące i staraj się wyciągać wnioski.

2. Pomyśl o oszczędnościach. Do takiej tabelki dopisz kolumnę z „nieprzewidzianymi wydatkami”. Odkładaj na koncie, lub w gotówce początkowo niewielkie kwoty jak np. 100 zł. Dzięki temu, gdy np. zepsuje ci się pralka, albo trzeba będzie kupić nowe opony do samochodu, nie będziesz się martwić o dodatkowy wydatek. Poczujesz moc sprawczą i odpowiednie zabezpieczenie.

Jeszcze do niedawna wiele Polaków nie posiadało żadnych oszczędności. Pandemia, szalejąca inflacja, niespokojna sytuacja za naszą wschodnią granicą sprawiły jednak, że rosnące grono osób zaczęło z coraz bardziej narastającym niepokojem spoglądać w przyszłość. Kwestie dotyczące ubezpieczenia zdrowia i życia bądź wygenerowania oszczędności nie stanowią obszaru, po którym każdy może się swobodnie poruszać. Dlatego warto w tych działaniach móc liczyć na pomoc osoby dysponującej wiedzą, doświadczeniem, zdolnością właściwego, obiektywnego oceniania niektórych propozycji. Taka osoba pomoże nam wystrzec się ofert, które choć wyglądają na bardzo atrakcyjne, w rzeczywistości nie przyniosą nam oczekiwanych zysków.

Taką pomoc oferuje wieloletni opiekun klienta:

- Od 27 lat wspieram ludzi, aby zawsze mieli dostęp do pieniędzy i choć odrobinę spokoju, gdy przydarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja, np. choroba – mówi Mirosława Kowalkowska, doradca finansowy i ubezpieczeniowy. Dla swoich klientów tworzę korzystne podatkowo plany finansowe. Szukam optymalnych form odkładania pieniędzy na emeryturę, studia czy ślub dziecka, aby nikt nie musiał rezygnować z marzeń. Dlatego proponuję spotkania z ludźmi, którzy kochają swoich bliskich, dbają, aby nie zostawiać po sobie zobowiązań finansowych właśnie na tym etapie, kiedy są zdrowi i mają czas na spotkanie i rozmowę o pieniądzach. Jednym zdaniem: kocham to co robię bo wierzę, że brak pieniędzy jest bardzo przykrym doświadczeniem. - mówi ekspertka od finansów i ubezpieczeń, Mirosława Kowalkowska!

3. Gdy będziesz gotowy sięgnij po konkretną pomoc. Rzetelność, gruntowną znajomość rynku i wieloletnie doświadczenie to największe atuty, jakimi może pochwalić się opiekun klienta.

Bez takich cech jak trudno byłoby jednak osiągnąć sukces w tej branży: - Jestem ambitna, dokładna, szczera, odpowiedzialna, empatyczna. Zawsze szukam takich rozwiązań zadowalających finansowo obie strony. Jestem doradcą, mentorem dla osób, z którymi się spotykam. Staram się być przewodnikiem dla moich klientów: nikt nie wie co go czeka i proponując produkty finansowe, znam ich strukturę i wiem, kiedy będzie dostęp do pieniędzy. Przygotowuję plan finansowy odzwierciedlający indywidualne potrzeby każdego klienta: szukam sposobów na odkładanie nadwyżek, kontroli budżetu i planowania wydatków – podkreśla Mirosława Kowalkowska, doradca finansowy i ubezpieczeniowy.

4. Podejmuj decyzje rozważnie. Natłok codziennych spraw, pośpiech, działania pod wpływem emocji, czy nieznajomość rynku sprawić mogą, że podejmiemy decyzję, która zamiast przynieść zyski, będzie nas sporo kosztować. Na szczęście coraz więcej osób zyskuje tego świadomość:

- Moją misją jest, by trafiać do kobiet, bo każda kobieta zasługuje na to, by być swobodną finansowo i być z mężczyzną, bo tego chce, a nie dlatego, że jest od niego zależna ekonomicznie. Chcę trafiać do kobiet, które prowadzą swoje biznesy, nie mają pewności co do gospodarowania pieniędzmi i chcą znać, jakie narzędzia są im potrzebne do zabezpieczenia zdolności zarabiania pieniędzy. Chcę też trafić do rodzin, mężów, którzy chcą być „królami życia” w każdej dziedzinie, ale niestety lokują swój majątek w nieprzemyślany sposób, np. często mają drogie samochody, a nie przykładają uwagi do lokowania pieniędzy poza firmą, mają ryzykowne hobby a nie mają zabezpieczenia w formie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków – mówi Mirosława Kowalkowska, doradca finansowy i ubezpieczeniowy, która opracowuje wieloletni plan bezpiecznego oszczędzania.

Pamiętajmy, że mimo okoliczności, na które nie zawsze mamy wpływ, od nas samych zależy, jak zabezpieczymy przyszłość naszą i naszych bliskich. Dlatego w tej jakże ważnej kwestii dobrze zasięgnąć rady doświadczonego opiekuna klienta, z którym ustalimy wieloletni plan zarządzania finansami.

Mirosława Kowalkowska
Ekspert d.s Ubezpieczeń i Inwestycji
https://miroslawakowalkowska.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Stabilność finansowa- jak do niej dążyć?
Polacy mniej martwią się o zdrowie, a więcej o stabilność swojej sytuacji finansowej - wynika tak z badania, przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Prawie dwie trzecie rodaków obawia się o utrzymanie ciągłości spłaty zadłużenia kredytowego, a 68 proc. z niepokojem patrzy na stan swoich oszczędności. Ponadto 80% respondentów, obawia się o zdrowie swoich bliskich. Jak i po co zadbać o stabilność finansową?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe