Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Błyszczyk czy szminka? Co wybrać?

To ważny wybór przed którym staje panna młoda ustalając makijaż z wizażystką lub malując się sama przed ślubem. Jaki wybrać kolor? Jaki produkt? Co będzie dla mnie najlepsze? Radzi znana i lubiana wizażystka Liliana Marcinkiewicz-Krysiak.
Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co używamy na co dzień - jeśli z reguły używamy tylko błyszczyka, „zjadamy” pomadkę, albo czujemy się w niej „umalowane” lepiej zrezygnować z tego kosmetyku.

Decydując się jednak na błyszczyk warto wybrać najtrwalszy, taki, który przetrwa ceremonię ślubną i nie będzie wymagać stałych poprawek. Nie powinien się za bardzo błyszczeć i kleić.

Kolor powinien być dopasowany do całości makijażu. Niemniej wybierając czy to szminkę czy błyszczyk warto odrzucić kolory zbyt ciemne i nienaturalne.

Delikatna czerwień, pudrowy róż, czerwień ceglasta będzie wyglądać ładnie i elegancko. Fiolety, brązy, śliwki raczej nie będą się prezentować ciekawie.

Wybierając odpowiedni kolor warto zwrócić uwagę na kolor zębów. Jeśli są one żółte lepiej wybrać szminkę lub błyszczyk w tonacji zimnej.

Decydując się na szminkę trzeba zwrócić uwagę na jej trwałość – fatalnie wygląda resztka szminki pozostała tylko na brzegach ust!

Aby szminka przetrwała na ustach nawet kilka godzin można zastosować kilka trików – nałożyć bazę, zastosować konturówkę (w identycznym kolorze, można nią delikatnie poprawić kontur ust), szminkę nałożyć pędzelkiem, odcisnąć nadmiar w chusteczkę i raz jeszcze pomalować usta.

Makijaż ust wykonany szminką jest niewątpliwie bardziej wyrazisty i intensywniejszy. Stosując dobrą pomadkę i odpowiednie triki można przez kilka godzin zapomnieć o zaglądaniu do lusterka i sprawdzaniu wyglądu.

Błyszczyk z kolei daje bardziej naturalny efekt, jest niewątpliwie prostszy w aplikacji i cieszy się większą popularnością.

Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie do pomadek w płynie lub pomadek i błyszczyków w jednym jakie proponuje na przykład Max Factor.

To, co najważniejsze to to, aby kosmetyk nie zostawiał śladów – czy to na policzkach gości z którymi panna młoda będzie się całować przyjmując życzenia czy na kieliszku pijąc toast- oraz by pomalowana nim panna młoda czuła się dobrze.


Lilianna Marcinkiewicz – Krysiak


www.lilianna.krysiak.biz
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Błyszczyk czy szminka? Co wybrać?
To ważny wybór przed którym staje panna młoda ustalając makijaż z wizażystką lub malując się sama przed ślubem. Jaki wybrać kolor? Jaki produkt? Co będzie dla mnie najlepsze? Radzi znana i lubiana wizażystka Liliana Marcinkiewicz-Krysiak.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe