Środa, 19 czerwca 2024r. Gerwazego, Protazego, Sylwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

enVogue - komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury

23 lutego, prapremiera "enVogue" w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Warszawska premiera 6 kwietnia w Bemowskim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad spektaklem objął Burmistrz Bemowa. 6 i 7 kwietnia zapraszamy na "enVogue" do Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201. Zapamiętajcie ten adres, bo zagościmy tam na dłużej. Tym samym inaugurujemy nową scenę teatralną w Warszawie. 230 miejsc na widowni czeka!

Stosunki wyłącznie zawodowe!

Beata Kawka pojawiała się w towarzystwie Piotra Grabowskiego w warszawskiej Kinotece, a potem, przemykając w ciemnościach sali kinowej, gdzie trwał pokaz premierowych odcinków serialu "Na krawędzi", oboje wyszli z kina. W serialu on gra miłość Urszuli Grabowskiej, ona żonę Mirosława Baki. Łączy ich jednak coś więcej. Piotr mieszka w sąsiedztwie studia dźwiękowego aktorki, gdzie nagrywa audiobooki i prowadzi warsztaty aktorsko-dubbingowe. Ponadto w marcu oboje zasiądą w jury festiwalu Arlekinada. A ich największym wspólnym wyzwaniem jest zbliżająca się premiera sztuki "enVogue", którą Piotr Grabowski reżyseruje.

- Stosunki mamy zawodowe - żartuje Beata Kawka i dodaje: - Piotr jest moim szczęściem. Uosobieniem kindersztuby. Potrafi słuchać, prowadzić aktora, budować postać. I ma piekielny wdzięk. Taki ludek z mojej planety. Mam szczęście do ludzi.

A jak debiutant, Piotr Grabowski, radzi sobie z trzema piekielnie inteligentnymi, szalonymi i pięknymi kobietami na próbach "enVogue"?
- Daje radę. Jest cierpliwy do bólu. Czasem, kiedy nie idzie nam próba, robi minę, która przyprawia nas o śmiech do łez. Nijak nie umie ukryć swoich emocji. Piotr jest uosobieniem kindersztuby. I ma piekielny wdzięk. Praca nad tym spektaklem to raczej koronkowa robota. A Piotr - jakby robił w koronkach od dziecka (uśmiech) - mówi Beata Kawka.

Sztuka urodzinowa!
W dniu 40 urodzin wprowadziła się do nowego mieszkania, trzy lata później kupiła wymarzony dom pośród pól. We wrześniu, Beata Kawka, skończy 46 lat. Świętować zacznie już 23 lutego premierą sztuki "enVogue", w której zagra z Marią Pakulnis i Darią Widawską. Przedstawienie reżyseruje, debiutujący w tej roli, Piotr Grabowski.

O spektaklu
Czym innym jest moda, jeśli nie przybieraniem pozy, wchodzeniem w rolę, wkładaniem maski?
Sztukę tę do perfekcji opanowała Dana (Beata Kawka), 42-letnia archeolożka - seksowna, inteligentna, błyskotliwa i niezależna bohaterka sztuki „enVogue”. Okazuje się jednak, że żadna z tych cech nie zapewnia kobiecie szczęścia. Dana – profesor Yale - w czterech ścianach swojego penthouse’a  zajada nie tylko chipsy, ale  także samotność i  frustrację.  Zamiast brać z życia garściami, wykorzystując atrybuty swojej kobiecości, Dana czeka… na  mężczyznę. To, co dla innych jest oczywiste (Artur to niesiony przez wiatr dmuchawiec ), ona nazywa wolnością i przestrzenią w ich związku.

Lustrem porażek Dany, niespełnienia, marzeń, tęsknot, poczucia uciekającego czasu  jest przebojowa przyjaciółka, Lucy (Daria Widawska) - wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Próba reanimacji przyjaciółki, przywrócenia poczucia jej wartości, wzniecenia ognia, a  nawet pożądania wydaje się przez chwilę realna i dość zabawna.  Narzędzie poniekąd samo wpada Lucy w ręce. 
To Fryderyk (Kamil Pruban), przypadkowy i słabej jakości admirator wdzięków seksownej pani profesor.

Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd matki Dany, Addison (Maria Pakulnis), zwanej pieszczotliwie – pani Dexter... Skazana na sukces, Addison, jak zawsze przejmuje pierwsze skrzypce. Dana, obciążona genetycznie kompleksem „królowej matki”, chce zerwać z własnym DNA. To doprowadza do wielu zabawnych sytuacji i zbiegów okoliczności, a nagromadzony w powietrzu estrogen powoduje, że w tym alfa kobiecym świecie ktoś naprawdę padnie trupem… .

„enVogue” to komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury. Krzywe zwierciadło, w którym kobieta zobaczy cząstkę siebie i dystansem się również z siebie pośmieje, a mężczyzna będzie miał  szansę odbyć  podróż w głąb, nieobliczalnej jak halny, kobiecej duszy.

„enVogue” -  znakomity aktorski popis Beaty Kawki, Marii Pakulnis, Darii Widawskiej i Kamila Prubana w reżyserii Piotra Grabowskiego.

Ten spektakl  to jak  dobrze doprawiona margarita. Gwarantuje niezapomnianą ucztę!


Sylwetki  twórców:

Piotr Grabowski: reżyser
Absolwent krakowskiej PWST. Występował na deskach krakowskiego Teatru im. Słowackiego, Teatru Starego,  Teatru Ludowego Kraków-Nowa Huta, Teatru Narodowego, Dramatycznego, Scena Prezentacje w Warszawie. Pracował z takimi reżyserami, jak:  Kazimierz Kutz,  Jerzy Jarocki,  Romuald Szejd, Mikołaj Grabowski,  Jan Klata, Krystian Lupa,  Agnieszka Glińska.  Obecnie występuje m.in. na deskach Teatru Capitol, w sztuce „Drugi rozdział” w reż. Wojciecha Adamczyka.

Maria Pakulnis: Addison
Absolwentka PWST w Warszawie.  W swoim dorobku artystycznym ma blisko sto ról teatralnych. Zaczynała  w Teatrze Dramatycznym w Słupsku. Na deskach warszawskich teatrów Dramatycznego, Współczesnego, Ateneum, Komedii obecna jest od trzydziestu lat. Za swoich mistrzów uważa Tadeusza Konwickiego i Krzysztofa Kieślowskiego.  W Teatrze Komedia można zobaczyć aktorkę w sztuce „Dziewczyny z kalendarza” w reż. Tomasza Dutkiewicza.

Beata Kawka: Dana
Absolwentka PWST w Warszawie Debiutowała jako Olga w  sztuce Teatru Telewizji „Prorok Ilja” w reż. Tadeusza  Słobodzianka.  Była aktorką warszawskiego Teatru Nowego Adama Hanuszkiewicza. W Teatrze na Woli zagrała w „Stoliku na pięć osób”, w reż. Zbigniewa Zapasiewicza. Jest inicjatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”,  w jury którego zasiada od dziesięciu lat.

Daria Widawska: Lucy
Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Gra w Teatrze Capitol w sztukach „Wszystko o kobietach” w reżyserii  Tomasza Obary i w „Drugim rozdziale” w reż. Wojciecha Adamczyka oraz  w Teatrze Scena Prezentacje w „Spadkobiercach” w reż. Romualda Szejda. Popularność przyniosła jej telewizja i  role w serialach „Magda M.”, „39 i pół” i „Prawo Agaty”.

Kamil Pruban: Fryderyk
Tegoroczny absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Debiutował przedstawieniem dyplomowym  w reżyserii Wiesława Komasy „Zabawa jak nigdy” w Collegium Nobilium przy ul. Miodowej. Wystąpił m.in. w spektaklu „Stachura” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, warszawskiego Teatru Ochota.


Sztukę poleca Imperium Kobiet i planetakobiet.com.pl


Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
enVogue - komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury
23 lutego, prapremiera "enVogue" w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Warszawska premiera 6 kwietnia w Bemowskim Centrum Kultury. Honorowy patronat nad spektaklem objął Burmistrz Bemowa. 6 i 7 kwietnia zapraszamy na "enVogue" do Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

chyba się wybiorę
anna44 2013-02-19 18:41:53


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe